Do Krakowa po trzecie zwycięstwo w delegacji

Raków ma za sobą trzy zwycięstwa z rzędu i ma nadzieję na kolejne w Krakowie. Zespół Cracovii pozostaje jedną z trzech drużyn bez porażki, ale zajmuje przedostatnie miejsce, gdyż został ukarany odjęciem pięciu punktów za korupcyjne grzechy z przeszłości.

Częstochowianie będą chcieli poprawić swój bilans meczowy z „Pasami” zachwiany szczególnie w ostatnim sezonie, gdy ulegli im w lidze dwukrotnie i przegrali po rzutach karnych w 1/8 Pucharu Polski z przyszłym triumfatorem. Były to dwa pierwsze spotkania na najwyższym stopniu rozgrywkowym. Pozostałe czternaście spotkań zostało rozegranych na poziomie drugoligowym, gdzie Raków górą był cztery razy i odniósł pięć porażek. Pięciokrotnie drużyny podzieliły się punktami. Częstochowianie tylko raz wrócili z ulicy Kałuży z tarczą w sezonie 1962/1963.
- Od początku rozgrywek prezentujemy wysoką dyspozycję. Gramy o wiele lepiej niż w poprzednim sezonie. Każdy z nas daje z siebie wszystko. Jeżeli chodzi o mecz z Cracovią to mamy plan na to spotkanie i zrobimy wszystko, żeby ten plan zrealizować. Chcemy przełamać złą passę w Krakowie - powiedział Giannis Papanikolaou, który otrzymał powołanie do szerokiej kadry Grecji U-21 na mecze eliminacji Mistrzostw Europy.
W zespole gospodarzy zabraknie Sylwestra Lusiusza, Ołeksiego Dytjatjewa, Michaela Gardawskiego i Kamila Pestki oraz Mateusza Wdowiaka. Nieobecność tego drugiego jest związana z presją, jaką klub chce wywrzeć na zawodniku podczas rozmów kontraktowych. W drużynie Cracovii występuje były zawodnik Rakowa Częstochowa, 25-letni obrońca, Dawid Szymonowicz. Piłkarz ten w rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 rozegrał w drużynie Marka Papszuna trzynaście spotkań. Asystentem Michała Probierza jest Jakub Dziółka, którego dobrze znają kibice Skry Częstochowa.
Marek Papszun będzie miał do dyspozycji większość zawodników, indywidualnie trenował tylko Daniel Mikołajewski. W Rakowie wciąż brakuje kontuzjowanego Miłosza Szczepańskiego.
- Już w poprzednim sezonie grali bardzo agresywnie i często wykorzystywali stałe fragmenty. Podczas analizy zauważyliśmy, że robią dużo wybloków. To bardzo istotne, bo nam takie wybloki kiedyś regularnie gwizdano, więc dziś zwracamy na nie uwagę. Raków robi to celowo, robi bloki koszykarskie i musimy na to bardzo uważać - analizuje rywala Michał Probierz.
- Chcemy grać swoją piłkę. Staramy się ją wprowadzać, choć mamy trochę problemów kadrowych. Zrobimy jednak wszystko, by zagrać dobre spotkanie. Szanujemy Raków, ale my w tej lidze też coś znaczymy i nie jesteśmy przypadkowym zespołem – dodał trener Cracovii.
Arbitrem głównym tego spotkania będzie Sebastian Jarzębak z Piekar Śląskich. Na liniach pomagać mu będą Krzysztof Myrmus i Damian Rokosz. Sędzią technicznym będzie Tomasz Wajda. Sędzią VAR będzie Szymon Marciniak, a wspomagać go w roli asystenta będzie Paweł Sokolnicki.
Początek spotkania o godzinie 15:00 na Stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ulicy Kałuży. Mecz „na żywo” od godziny 14:40 pokażą stacje Canal + Sport oraz Canal + Sport 3.

cz-piłka.pl,

Log in or create an account