Powrót Glinicy

Nasza Liga Okręgowa została podzielona na dwie podgrupy, w których zagra po dziesięć zespołów, które w pierwszej rundzie rozegrają mecz i rewanż. W drugiej rundzie po cztery najlepsze zespoły z każdej podgrupy zmierzą się w grupie mistrzowskiej bez zaliczenia punktów z pierwszej rundy i powalczą o awans. Pozostałe drużyny powalczą o utrzymanie z drużynami, którymi nie spotkały się w pierwszej rundzie, z której punkty zostaną zachowane.

Olimpia Truskolasy - MLKS Woźniki, sobota, 25 lipca, 17:00.
Olimpia bardzo dobrze przepracowała okres przygotowawczy przegrywając tylko jeden pojedynek z Okszą Łobodno. Truskolasanie maja nadzieję, że nowy sezon będzie dużo lepszy niż ten pandemiczny, który zakończyli na przedostatnim miejscu z dziesięcioma punktami, ale zachowali miejsce w lidze okręgowej. Przeciwnik z Woźnik jak zawsze solidny będzie bardzo trudnym rywalem dla gospodarzy, ale dużo lepiej radzi sobie na swoim obiekcie.
Sparta Lubliniec - Amator Golce, sobota, 25 lipca, 17:00.
Sparta po powrocie do okręgówki będzie się chciała na dłużej tutaj zadomowić. Obiekt po kapitalnym remoncie, dwa doskonałe boiska, nowo postawiony budynek klubowy mogą być wizytówką miasta i powodem do zazdrości niejednego klubu. Czy Sparcie uda się powrócić przynajmniej na czwartoligowy poziom przekonamy się po pierwszych meczach. Pierwszym egzaminatorem będzie solidny zespół Amatora, który na dobre zadomowił się w lidze okręgowej.
Promień Glinica - Jedność Boronów, sobota, 25 lipca, 17:00.
Wielkie święto w Glinicy, gdzie na nowej murawie boiska gospodarze zagrają z Jednością Boronów. Podopieczni Ireneusza Sukiennika solidnie przepracowali okres przygotowawczy doznając jednej porażki w meczu sparingowy z Drama Zbrosławice. Ambitnie grających gospodarzy czeka więc bardzo ciężki mecz, ale mają nadzieję, że ich powrót do okręgówki po 27.latch wypadnie okazale. Na pewno będą mieli duże wsparcie swoich najwierniejszych kibiców.
Pogoń Kamyk - Liswarta Krzepice, sobota, 25 lipca, 17:00.
Pogoń pod skrzydłami nowego trenera, Rafała Kuczery, przygotowywała się do sezonu bardzo solidnie, chcąc uniknąć nerwowych chwil szczególnie w końcówce rozgrywek. Senior Kuczera dołączył więc do swojego syna Karola, który niestety w tym meczu nie wystąpi. Zniwelować ten ubytek będzie się starał doświadczony Piotr Ściebura powracający po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją. Do zespołu dołączyli również bramkostrzelny Michał Wróblewski z Amatora Golce, Mateusz Chęciński ze Stradomia i Sławomir Zając oraz Łukasz Rabiniak z Warty Działoszyn, Klaudiusz Radek Liswatra Popów, Szymon Mendak Victoria Częstochowa, Mateusz Wiśniewski Stradom i Patryk Kłaczyński z Kłomnic. Krzepiczanie dokooptowali do składu swoich wychowanków i Kamila Sojeckiego pozyskanego z Błękitnych Libidza. Oprócz niego biało-niebieskie koszulki założą Kamil Ciapa (powrót Znicz Kłobuck), Robert Rudlicki (powrót KS Panki) oraz Jan Mońka, Dawid Rogoż i Miłosz Szczepański.
KS Panki - Unia Kalety, niedziela, 26 lipca, 17:00.
Przed kalecianami w pierwszej kolejce ciężki pojedynek w Pankach. Do zespołu po latach powrócił Adam Kąkol, który występował również w Małej Panwi Kuczów czy Orle Psary/Babienica. Dołączył również Patryk Maroń ze Stadionu Śląskiego i Oskar Krawczyk, który w przeszłości reprezentował m.in. Ruch Radzionków, Górnik Zabrze, Górnik Piaski, RKS Grodziec, Wartę Kamieńskie Młyny czy Stadion Śląski. Odeszli bramkarz, Szymon Mazur i Michał Flaga. Pankowianie po trzech sezonach kwarantanny w lidze okręgowej mają nadzieję na powrót do czwartej ligi. Czy ekipa Adriana Pasieki sprosta temu zadaniu, przekonamy się w przyszłym roku. Zmiany kadrowe raczej kosmetyczne, gdyż ubyli Jakub Koza, Szymon Kowalczyk (Unia Rędziny) oraz Krzysztof Pietrzykowski powrót do Wrocławia. Z Olesna przyszedł Kacper Kierat, z Victorii Żytno Adam Górski oraz powrócił do gry Kornel Zejler.

cz-piłka.pl,

Log in or create an account