Hit w Wapnorudzie

Jako pierwsi rozgrywki Ligi Okręgowej grupy drugiej zainaugurują piłkarze Unii Rędziny i Zielonych Żarki, faworytów do awansu. Bardzo ciekawie zapowiada się również pojedynek w Kościelcu, gdzie kibice będą mogli podziwiać grę Błażeja Radlera, piłkarza z bogatym CV. Takich piłkarzy nie zabraknie również w Mstowie. Zapraszamy więc na stadiony, ale pamiętajmy, że siadamy co drugie krzesełko i w maseczkach. Wstęp wolny.

Unia Rędziny - Zieloni Żarki, sobota, 25 lipca, 11:00.
Ten pojedynek można nazwać hitem kolejki w tej grupie. Jak zawsze wysoko mierzący i solidny zespół z Żarek zmierzy się z ekipą Oskara Operacza, która po licznych wzmocnieniach i powrotach będzie na pewno jednym z faworytów w walce o czołową czwórkę. Pierwszy mecz po tak długiej i nietypowej przerwie będzie wielką zagadką, ale na pewno dostarczy w Wapnorudzie wielu emocji. Gospodarze wzmocnieni doświadczonymi zawodnikami jak Piotr Andrzejewski, Mariusz Przybylski, Jakub Koza, Rafał Załęcki czy Szymon Kowalczyk na pewno napsują wiele krwi faworytom, czy zaczną od Zielonych, przekonamy się w sobotnie południe.
Warta Mstów - Orzeł Kiedrzyn, sobota, 25 lipca, 17:00.
Warta ściągnęła do siebie znane postaci nie tylko częstochowskiej piłki Adrianów – Klepczyńskiego i Pluta. Jeżeli dodać do tego Karola Frątczaka, Alberta Opala, Roberta Opala, Krzysztofa Wesołowskiego oraz powrót Adriana Jura i Andrzeja Boguckiego, to możemy się spodziewać, że podopieczni Prometeusza Morawiaka sprawią nie jedną niespodziankę w lidze. Bardzo ciekawie zapowiada się pojedynek z Orłem Kiedrzyn, który ponownie wraca na sztuczne boisko przy Starzyńskiego, ale tylko na czas prac konserwatorskich na swoim macierzystym obiekcie w Kiedrzynie. Gdy tylko murawa będzie się nadawała już do gry wrócą z ochotą. Zespół wzmocniło kilku dobrych zawodników, którzy mają zapewnić podopiecznym Sebastiana Żebrowskiego utrzymanie w Lidze Okręgowej, a może coś więcej. Z kiedrzyńskim orzełkiem na piersi zagrają Kamil Jaros, Mariusz Kurasiński, Konrad Skoczylas i Miłosz Socha.
Lotnik Kościelec - Piast Przyrów, sobota, 25 lipca, 17:00.
Jeden z ciekawszych pojedynków tej rundy kolegów z szatni Rakowa, Cezarego Siwego i Dawida Jankowskiego. Ten drugi zdołał przekonać do występów w Przyrowie Błażeja Radlera, byłego zawodnik między innymi Rakowa czy Górnika Zabrze. Mistrza Europy U-18 z 2001 roku z Finlandii, który tytuł wywalczył między innymi z Tomaszem Kuszczakiem, Sebastianem Mila czy Pawłem Brożkiem. W Ekstraklasie rozegrał ponad sto spotkań i na pewno będzie mocnym punktem obrony ekipy Dawida Jankowskiego, który z powodów zdrowotnych nie planuje powrotu na boisko i wzmocnienia szyków obronnych Piasta. Do Przyrowa przeszli również Kamil Sztymala ze Startu Soborzyce, Filip Janasik z Lelowa, Igor Garbacz z GKS-u Katowice, który reprezentował wcześniej Pilicę Koniecpol i Skrę Częstochowa, Mateusz Rudzki i Daniel Jędrzejczyk, byli młodzieżowcy Stradomia. Również „Lotnicy” dokonali koniecznych wzmocnień i do zespołu dołączyli Damian Ceglarz, Piotr Mastalerz, Oskar Włodarczyk, Daniel Kamiński i powracający po kontuzji do gry Mateusz Kyzioł.
Stradom Częstochowa - Gmina Kłomnice, niedziela, 26 lipca, 14:00.
W Stradomiu kosmetyczne zmiany, a do zespołu powrócił z Warty Działoszyn Adrian Kudryś. Z Sokoła Wręczyca Wielka doszli Marcin Tarnowski i Dominik Grzyb. Jedynym zawodnikiem, który się zdecydował odejść za trenerem Rafałem Kuczerą do Kamyka, jest Mateusz Chęciński. W Kłomnicach podjęto decyzję o powrocie do starej nazwy Pogoń, ale póki co będą występować pod aktualnym szyldem. Z zespołem pożegnali się bracia Kiebdaj, którzy przeszli do reaktywowanego Świtu Borowno, którego grającym trenerem będzie Konrad Kiebdaj. Z powodu kontuzji pauzować będą Mateusz Perliński, który zerwał więzadła w kolanie i Kacper Łysakowski, na jednym ze sparingów złamał rękę. Nieobecnych mają zastąpić Wiktor Bednarek, Piotr Gieroń (obaj powrót ze Skry), Bartłomiej Rak, Mateusz Franc, Bartłomiej Lipartowski i Jakub Łysakowski (powrót do gry)
Sparta Szczekociny - Grom Cykarzew, niedziela, 26 lipca, 17:00.
Dla piłkarzy Gromu będzie to najdalszy wyjazd w tych rozgrywkach i zarazem premierowy pojedynek ze Spartą. Zostanie on poprzedzony minutą ciszy dla uczczenia pamięci przedwcześnie zmarłego piłkarza Gromu, Dawida Piekarskiego, a Jego przyjaciele zagrają w czarnych opaskach. Grom wzmocnili: Krystian Kotarski (Lot Konopiska), Piotr Wyrwał (Unia Rędziny), Adrian Bodanka (Kmicic Kruszyna), Kacper Krupa (Pilica Koniecpol), Patryk Kłoda (Grom Poczesna), Adam Kozioł (Piast Lubojna). Odeszli Michał Adler (Świt Borowno), Michał Mirecki (nie wznowił treningów), Marek Świerszczyński (wyjazd za granice).

cz-piłka.pl,

Log in or create an account