Dwóch beniaminków w B-klasie

W pewnym momencie w lublinieckiej B-klasie zrobiło się bardzo ciasno. Jednak swoje zespoły wycofały rezerwy Sparty i Unii Kalety, a do częstochowskiej B-klasy przeniósł się Płomień Borowe. Reaktywowały się jednak drużyny w Olszynie i Gwoździanach. Trzech spadkowiczów będzie odbudowywać swoją pozycję w tej klasie rozgrywkowej.
Rozwój Olszyna - LKS Hadra, sobota, 10. sierpnia, 17:00.
Derby i chyba nie trzeba nic więcej dodawać. Rozwój po kilku latach przerwy wraca do rozgrywek i w pierwszej kolejce B Klasy zmierzy się z groźną drużyną z Hadry, której udało się po spadku zatrzymać swojego najlepszego strzelca, Sylwestra Seligę. Z drugiej strony ambitna młodzież Artura Dorożyńskiego będzie chciała ligowe zmagania rozpocząć jak najlepiej, więc emocji nie zabraknie!
Dragon Rusinowice - LKS Wierzbie, sobota, 10. sierpnia, 17:00.
Kolejne derbowe spotkanie czeka nas w Gminie Koszęcin, gdzie na trudnym terenie w Rusinowicach zmierzy się miejscowy Dragon z zespołem z Wierzbia. Dragon w meczach przed własną publicznością gra zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach, a jak na zawołanie bramki dla „Smoków” strzela snajper, Przemysław Mandla. Czy trener Artur Zakaszewski znajdzie sposób na wywiezienie trzech punktów z Rusinowic?
Tajfun Harbułtowice - Promień II Glinica, niedziela, 11. sierpnia, 12:00.
W meczu Tajfuna z rezerwami Promienia faworytem jest drużyna z Harbułtowic. Wiele w tym meczu zależeć będzie od dyspozycji kadrowej przyjezdnych, ale raczej w spotkaniu u siebie wzmocniony Tajfun trenera Tomasza Zamoskiego będzie zainteresowany jedynie trzema punktami.
Płomień Łagiewniki Wielkie – Błękitni Herby, niedziela, 11. sierpnia, 17:00.
Faworyt jest jeden - Błękitni. Drużyna z Herb nie skorzystała z szansy do pozostania w rozgrywkach A klasy, przez to w B klasowych rozgrywkach będą chcieli zbudować drużynę gotową do awansu. Każda strata punktów na boisku w Łagiewnikach Wielkich przez drużynę prowadzoną pod okiem trenera Jacka Rubika będzie sporą sensacją
Rybak Ciasna - Sparta Tworóg, niedziela, 11. sierpnia, 17:00.
Drużyna z Tworoga po spadku natychmiast pozbyła się całego zaciągu zawodników z Bytomia, do kadry zaś dołączyli zawodnicy miejscowi jak i z okolic, co przyniosło widoczne efekty w przedsezonowych sparingach. Młoda drużyna Rybaka na najlepszym obiekcie w B klasie jednak łatwo punktów nie odda, co zapowiada nam bardzo dobre spotkanie.
KS Gwoździany - Unia Lubecko, niedziela, 11. sierpnia, 17:00.
Hit kolejki! Dwie drużyny, które w tym sezonie stawiane są w roli kandydatów do awansu zmierzą się na boisku w Gwoździanach. Wzmocniona wieloma zawodnikami Unia, czy po dłuższej przerwie reaktywowane Gwoździany, w których występuje wielu byłych zawodników Sparty Lubliniec?. Wszystko w niedzielne popołudnie rozstrzygnie boisko. Z miłości i pasji do piłki nożnej grupa zapaleńców postanowiła reaktywować po czternastu latach drużynę seniorów w Gwoździanach. Niestety dla nich, nie mogą w tej chwili liczyć na pomoc od władz Gminy, nastąpi to dopiero po nowym roku. Na chwilę obecną finansują większość inwestycji ze swoich pieniędzy i dofinansowań z Sołectwa i Urzędu Marszałowskiego. To wszystko jest jednak kroplą w morzu potrzeb, szczególnie jeżeli wszystko trzeba budować o zera. Dlatego szukają pomocy u ludzi dobrej woli, sympatyków piłki.  Można się skontaktować z nimi mailowo lub telefonicznie (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , +48 721 280 419 lub poprzez Facebooka i Instagram). Istnieje również możliwość przesłania nawet drobnej kwoty przez zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/klub-sportowy-gwozdziany). 
 
Zieloni Zborowskie - pauza
cz-piłka.pl, Kamil Sowa

Log in or create an account