Rusza walka o awans

Aż trzech spadkowiczów z Ligi Okręgowej wystąpi w tej edycji rozgrywek A-klasy Lubliniec. Każdy z nich ma plany powrotu do Ligi Okręgowej. Nie należy zapomnieć o Liswarcie Lisów, która od dwóch sezonów próbuje powrócić do wyższej klasy rozgrywkowej. Pozostałe zespoły na pewno nie ułatwią życia faworytom, a to wróży sporo emocji.
Mechanik Kochcice - Pokój Sadów, sobota, 10. sierpnia, 11:00.
Bardzo ciekawe spotkanie zapowiada się w Kochcicach. Trudno wyłonić tu faworyta, jednak Mechanik przed własną publicznością gra bardzo dobrze. Natomiast nieobliczalna drużyna z Sadowa na trudnym terenie w Kochcicach może namieszać. Będzie ciekawie!
Ruch Kochanowice- Victoria Strzebiń, sobota, 10. sierpnia, 17:00.
Kto z tego spotkania wyjdzie zwycięską ręką? Ruch doświadczonego Krzysztofa Kubicy czy Victoria debiutującego w roli trenera seniorskiej drużyny Michała Groteckiego? W Kochanowicach czeka nas zdecydowanie ciekawe widowisko. Drużyna z Kochanowic w tym sezonie będzie chciała zakończyć ligowe zmagania u góry tabeli, natomiast drużyna ze Strzebinia po dłuższej przerwie wraca na boiska A Klasy i będzie chciała na inaugurację pokonać Ruch. Jak zawsze na meczach Victorii możemy się spodziewać sporej liczby kibiców tej drużyny.
LKS Sieraków Śląski - Płomień Przystajń, sobota, 10. sierpnia, 17:00.
Również ciekawe spotkanie czeka nas w Sierakowie Śląskim. Czy goście wyciągnęli wnioski po bardzo słabej rundzie wiosennej i będą w stanie zagrozić drużynie z Sierakowa? Wydaje się to być ciężkie do wykonania, gdyż drużyna, której bramki strzeże Kacper Polak traci mało bramek, ale dopóki piłka w grze...
Liswarta Lisów - Promień Glinica, sobota, 10. sierpnia, 17:00.
Na pewno hit tej kolejki. Spotkanie drugiej z trzecią drużyną ubiegłego sezonu. Obie drużyny pomimo spadku aż trzech drużyn z Ligi Okręgowej będą chciały w tym sezonie namieszać i powalczyć o awans. W spotkaniach pomiędzy tymi zespołami zawsze jest ciekawie, a obie drużyny zrobią wszystko, aby sezon rozpocząć od trzech punktów.
Warta Kamieńskie Młyny - Huragan Jezioro, sobota, 10. sierpnia, 17:00.
Jeżeli celem gospodarzy w tym sezonie będzie powrót do klasy okręgowej to w spotkaniu na własnym boisku z Huraganem nie będą mogli sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów. Huragan rzutem na taśmę utrzymał się w A Klasie, w tym sezonie będą chcieli uniknąć podobnej sytuacji. Wartę poprowadzi nowy (stary) trener Sebastian Golda, który za poprzedniej kadencji ustanowił z Wartą rekord trzydziestu trzech meczów bez porażki.
Unia Lisowice - Sparta Lubliniec, niedziela, 11. sierpnia, 17:00.
Czy beniaminek urwie punkty głównemu kandydatowi do mistrzostwa? Nie ma co się oszukiwać, jakakolwiek strata punktów przez Spartę będzie sporą sensacją. W Lublińcu wszyscy teraz wierzą, że Sparta po spadku będzie wygrywać z każdym, natomiast gospodarze przed własną publicznością nie mają nic do stracenia i będą chcieli sprawić sensację.
Orzeł Pawonków - Orzeł Psary/Babienica, niedziela, 11. sierpnia, 17:00
Kolejne spotkanie tegorocznego beniaminka ze spadkowiczem ligi okręgowej. W tym spotkaniu faworytem będzie odmieniona drużyna Orła Psary/Babienica, która pod wodza Adama Młynka będzie faworytem tego spotlkania, jednak podopieczni Szymona Mlynka na inaugurację zagrają przed własną publicznością, więc wszystko zweryfikuje boisko.
 
cz-piłka.pl, Kamil Sowa
 
 

Log in or create an account