Raków gra w Częstochowie

W środę, 26.czerwca, o godzinie 17:00 i w sobotę 29.czerwca, o godzinie 11:00, zespół Marka Papszuna rozegra dwa sparingi z naszymi południowymi sąsiadami - FK Fotbal Trinec oraz SFC Opawą.
Po tygodniowym zgrupowaniu w pod mieleckiej Woli Chorzelowskiej częstochowianie zmierzyli się ze Stalą Mielec, którą pokonali gładko 3:0. Środowym rywalem będzie FK Fotbal Třinec, dziesiąta drużyna drugiej ligi czeskiej ubiegłego sezonu. Ważnymi ogniwami czeskiego zespołu są dwaj Czesi: Richard Vaněk i Jiří Janoščín, a także Słowak Imrich Bedecs. Z kolei najskuteczniejszym zawodnikiem klubu z miasta Trinec jest napastnik Rene Dedić, zdobywca ośmiu ligowych bramek. W swoich szeregach mają dobrze znanego w Polsce, Roberta Demjana, byłego gracza m.in. Podbeskidzia Bielsko - Białej. Szkoleniowcem FK Fotbal Třinec jest 41-letni Tomas Jakus.
W sobotę „czerwono-niebiescy” zmierzą się z SFC Opawa, która w poprzednim sezonie zajęła dwunastą lokatę w czeskiej ekstraklasie. Jej podporą jest 26-letni Dominik Simersky. Obrońca ten rozegrał dla zespołu ponad 3000 minut ligowych. Liderem strzelców naszych sobotnich rywali był Tomáš Smola. Napastnik dziewięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Barwy SFC Opawy reprezentuje zawodnik, który jeszcze niedawno biegał z herbem Rakowa na piersi. Mowa tu o Karolu Mondku. Trenerem SFC Opawy jest 49-letni Ivan Kopecký.
Oba mecze będą otwarte dla publiczności. Serdecznie zapraszamy na Limanowskiego!
 
cz-piłka.pl
 

Log in or create an account