Zapowiedzi

CGK 17/18.08.2019.

Raków zagra w niedzielę w Bełchatowie z Lechią Gdańsk, czwartoligowcy w delegacji. W Lidze Okręgowej awansem mecze rozegrali Zieloni Żarki z Olimpią Truskolasy i Unia Rędziny z Gromem Cykarzew. W A-klasie odbył się mecz w Złotym Potoku. Promień Glinica i Victoria Częstochowa po raz pierwszy zagrają na odnowionych murawach.

Idzie młodzież

Coraz więcej klubów inwestuje w młode pokolenie piłkarzy i daje im szansę rywalizacji i promocji w seniorskiej piłce. Przekonali się o tym młodzi piłkarze Victorii, którzy szansą na dalszy rozwój otrzymali od łódzkiego Widzewa. Czy ją wykorzystają przekonamy się niebawem. Nie są to na pewno jedyni podopieczni Łukasza Tomczyka, przed którymi mogą się otworzyć drzwi do wielkiej piłki.

O pierwsze punkty

W sobotę o godzinie 16.00. rozpocznie się arcyważne starcie dla drużyny częstochowskiej Skry. To w nim podopieczni Pawła Ściebury podejmować będą drużynę Górnika Polkowice. Spotkanie to jest o tyle ważne dla Częstochowian, iż po pierwszych trzech kolejkach z zerowym dorobkiem punktowym zajmują oni ostatnią pozycję w ligowej tabeli. Górnicy zaś mając na swoim koncie dwa punkty plasują się na pierwszej pozycji w strefie spadkowej.

Piąta kolejka, czyli wziąć rewanż za półfinał

W piątej kolejce PKO Ekstraklasy dojdzie do pojedynku dwóch drużyn, które ostatni raz konfrontowały się ze sobą w półfinale ubiegłorocznego Pucharu Polski. Mowa tutaj oczywiście o drużynie Rakowa oraz Lechii Gdańsk. Spotkanie to po golu Artura Sobiecha zakończyło się zwycięstwem Lwów Północy 1:0. Czy było to zasłużone zwycięstwo? Odpowiedź na to pytanie pozostawię już Państwu.

Nieoczekiwana zamiana LOT-u

Grupę drugą A-klasy opuściła Unia Rędziny awansując do Ligi Okręgowej, spadła z niej Olimpia Huta Stara. Do B-klasy spadły Dąbrowianka Dąbrowa Zielona i Metal Rzeki Wielkie, a zamieniły je Unia Masłońskie i Kotowice. Poza tym LOT Konopiska postanowił zmienić środowisko i zamienił się z Kmicicem II Kruszyna na grupy. Bezpośredni awans uzyska tylko jeden zespół, a drugi, przy lepszej średniej arytmetycznej w porównaniu z drugim zespołem grupy pierwszej, zagra z wicemistrzem A-klasy Lubliniec baraż. Spaść łatwo, awansować trudniej. Spadek do B-klasy zaliczy jeden zespół, a przedostatni rozegra baraż z wicemistrzem B-klasy.

Płomień Cup w Dźbowie

Bardzo ciekawie zapowiada się pierwszy Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Orlików „Płomień Cup”, który zostanie rozegrany na obiekcie Płomienia Częstochowa w Dźbowie. Jednak, jeżeli za organizację turnieju bierze się sam Artur Minkina, to można się spodziewać ciekawej obsady, sporych emocji i atrakcyjnych nagród.

Log in or create an account