Zapowiedzi

Jednak jedziemy do Bełchatowa

Po raz szesnasty spotkają się zespoły Rakowa i Lecha, który wygrał sześć meczów. Częstochowianie zaledwie dwa razy schodzili z boiska jako zwycięzcy, ale za to siedem razy zespoły podzieliły się punktami. Podbudowani awansem do finału Pucharu Polski podopieczni Marka Papszuna zamierzają pójść za ciosem i pokonać Lecha.

Jak Raków zagra po długiej przerwie?

Po dłuższej przerwie reprezentacyjno – kowidowej wracamy do rozgrywek. Częstochowianie zmierzą się w Krakowie z Wisłą zajmującą w tabeli jedenaste miejsce i teoretycznie są faworytem tego pojedynku, ale jest to bardzo niewygodny rywal dla „czerwono-niebieskich”.

Górnicy liczą na rewanż

Po awansie do Ekstraklasy podopieczni Marka Papszuna grają bez respektu dla czternastokrotnego Mistrza Polski. Pechowo przegrali w Zabrzu po samobójczej bramce Igora Sapały, a w rewanżu pokonali zabrzan 2:1, ale w fazie finałowej zdecydowanie ulegli w Zabrzu 1:4. W tym sezonie zdecydowanie wygrali w Zabrzu 3:1 i pokonali 4:2 rywala w Pucharze Polski. Górnicy pojawią się w Bełchatowie rządni rewanżu za ostatnie porażki.

Wraca czwarta liga

W najbliższy weekend, 13 i 14 marca, piłkarze czwartoligowych drużyn powrócą do rywalizacji o punkty. Nad rozgrywkami wisi widmo lockdownu, ale miejmy nadzieję, że wszystko, np. w warmińsko – mazurskim wyjaśni się do 20.marca, czyli do rozpoczęcia rozgrywek w tym regionie. Póki co z niepokojem patrzymy na słupki zachorowań. 

Trzynaste starcie

Zespoły z Częstochowy i Płocka zmierzą się ze sobą po raz trzynasty. „Czerwono-niebiescy” wygrali pięć razy, rywale cztery, a trzy razy podzielono się punktami. Po powrocie do Ekstraklasy „Nafciarze” pokonali podopiecznych Marka Papszuna na ich terenie w dziesiątej kolejce. Pozostałe trzy kolejne mecze padły już łupem częstochowian. Czy będą kontynuować dobrą serię?

Ladies wracają do rozgrywek

Po doskonałej rundzie jesiennej, którą częstochowianki zakończyły na pierwszym miejscu, wszyscy czekają na piękną wiosnę i skuteczną walkę o awans. „Ladies” jako jedyne nie zaznały goryczy porażki, tracąc punkty w trzech remisach na początku rozgrywek. Pierwszy zaliczyły na inaugurację ligi w Łodzi. Mamy nadzieję, że w niedzielę „Skrzatki” wezmą srogi rewanż.

Log in or create an account