Zapowiedzi

Wrocław, drugie podejście

Na piątek, 29. maja, zaplanowano powrót do rozgrywek Ekstraklasy. Przed tym jednak, odbędą się dwa spotkania w ramach Pucharu Polski. We wtorek zostanie rozegrany pojedynek Miedzi Legnica z Legią Warszawa, a na środę zaplanowano spotkanie Stali Mielec z Lechem Poznań. Odbędą się one oczywiście bez udziału publiczności, ale będzie je można obejrzeć na ekranach telewizorów.

Skra walczy o podwójną stawkę

Nie będzie żadną przesadą powiedzieć, że na takie mecze czeka się cały sezon. Wyjazdowy mecz z Widzewem w Łodzi miał być świętem dla naszych zawodników, działaczy, sponsorów, kibiców i wszystkich osób sympatyzujących ze Skrą. Niecodziennie w drugiej lidze można bowiem zagrać z legendarnym klubem, przy kilkunastu tysiącach kibiców na nowoczesnym stadionie. Miał, bo z powodu pandemii koronawirusa sceneria meczu – jak i wszystkich pozostałych w ten weekend w Polsce będzie bardzo smutna – bez kibiców, bez dziennikarzy, bez atmosfery. Radość z tego meczu, bez względu na wynik została zepsuta.

Finał w Kościelcu

Ostatecznie w Kościelcu zostanie rozegrany Finał AP Sport Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. W sobotę, 7.marca o godzinie 14.00. rozpocznie się pojedynek czwartoligowych rezerw Rakowa Częstochowa i Znicza Kłobuck o okazały puchar, 2.000 zł i awans do następnej fazy rozgrywek.

Czy zaważą stałe fragmenty?

Oba zespoły walczące o pierwszą ósemkę i spokojne wakacje są faworytami w zdobywaniu bramek po stałych fragmentach gry. Płocczanie potrafili zamienić je na gola piętnaście razy, a częstochowianie są niewiele gorsi w tym elemencie gry. 

CGK 29.02/01.03. 2020.

Jako pierwsi w ten weekend na boiska Ekstraklasy wybiegną piłkarze Rakowa, którzy będą w piątek „gościć” aktualnego Mistrza Polski, Piasta Gliwice. W sobotę rozgrywki wznowią zawodnicy Skry, ale rozegrają mecz w delegacji w Polkowicach. Pozostali nadal rozgrywają mecze kontrolne.

O sześć punktów w Polkowicach

Jako drudzy po zawodnikach Rakowa do rozgrywek przystąpią piłkarze Skry. Mimo zimowej przerwy podobnie jak przy Limanowskiego nastąpiły spore zmiany kadrowe, które kibiców napawają optymizmem, a wśród rywali wzbudziły niepokój. Częstochowianie w okresie przygotowawczym nie zaznali porażki i to nastraja ich bojowo do walki o utrzymanie.

Log in or create an account