Zapowiedzi

Walka o podium

Ostatni tegoroczny akord rozgrywek zostanie rozegrany w ten weekend. Zostały nadrobione już wszystkie zaległości i w czubie tabeli zrobiło się bardzo ciasno.

Dla kogo pechowa „13”

Trzynasta kolejka, mecz rozgrywany trzynastego i trzynaście straconych bramek Rakowa, dla niektórych pechowa liczba, ale po końcowym gwizdku sędziego z Gorzyc przekonamy się dla kogo.

Amatorzy remisów

Pierwszy pojedynek Śląska i Rakowa na szczeblu centralnym zakończył się 58. lat temu podziałem punktów i jak do tej pory remis jest najczęstszym wynikiem spotkań obu zespołów. Pół roku później częstochowianie odnieśli pierwsze i jedyne zwycięstwo we Wrocławiu. Czas więc na przełamanie wieloletniej niemocy i drugie zwycięstwo w stolicy Dolnego Śląska. „Czerwono-niebiescy” wygrali cztery razy plus przyznany walkower, wrocławianie górą byli cztery razy i siedmiokrotnie zmagania zakończyły się rezultatem remisowym.

Pokonać Wartę

Po raz trzynasty spotkają się ze sobą zespoły Rakowa i Warty, ale dopiero po raz trzeci w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do tej pory korzystniej prezentowali się częstochowianie, którzy zwyciężyli sześć razy. Trzy razy podzielono się punktami, a poznanianie wygrali trzy razy, w tym raz w Częstochowie za sprawą trafienia Grzegorza Rasiaka. Cztery ostatnie mecze „czerwono-niebiescy” rozstrzygnęli na swoją korzyść i liczą na podtrzymanie dobrej passy.

Po kolejnej reprezentacyjnej przerwie piłkarze Ekstraligi wracają na boiska. W Poznaniu piłkarze Rakowa zmierzą się ze słabo spisującą się w lidze ekipą Lecha. Podopiecznym Dariusza Żurawia trochę lepiej idzie w Lidze Europejskiej, ale liczą na przełamanie w spotkaniu z liderem, bo czołówka ucieka.

Przy Bułgarskiej o fotel lidera

Po kolejnej reprezentacyjnej przerwie piłkarze Ekstraklasy wracają na boiska. W Poznaniu piłkarze Rakowa zmierzą się ze słabo spisującą się w lidze ekipą Lecha. Podopiecznym Dariusza Żurawia trochę lepiej idzie w Lidze Europejskiej, ale liczą na przełamanie w spotkaniu z liderem, bo czołówka ucieka.

CGK 21.listopada

Raków po kolejnej reprezentacyjnej przerwie wraca do gry i jedzie do Poznania na bardzo trudny pojedynek z Lechem. Zaledwie sześciu czwartoligowców zakończyło rozgrywki, reszta musi jeszcze rozegrać spotkania zaległe. W tym gronie są nasze zespoły i Kamyku dojdzie do ciekawego pojedynku Znicza Kłobuck z rezerwami Rakowa. Myszkowianie jadą w tym czasie do Siewierza. Ostatnią kolejkę rozegra Liga Okręgowa, w której wszystkie niewiadome wyjaśniły się w środę po zaległych pojedynkach. Reprezentantki Gola od zwycięstwa w Opolu rozpoczęły zmagania w ramach pierwszej ligi futsalu. Na kolejny mecz pojadą do Brzegu.

Log in or create an account