Zapowiedzi

Śląsk wraca do gry

Po roku przerwy w rozgrywkach B-Klasy Lublinie pojawi się Śląsk Koszęcin, który pod dyrekcją Michała Budnego zasygnalizował chęć awansu. Podobne zamiary mają piłkarze Rybaka Ciasna czy Rozwój Olszyna. W tym planach na pewno będą przeszkadzać zespoły rezerwowe z Lisowa i Glinicy oraz Tajfun z Harbułtowic.

Ósemka w drugiej grupie

Po wielu zawirowaniach i rezygnacjach udało się na pięć minut przed rozpoczęciem rozgrywek ustalić skład drugiej grupy B-klasy. Po rezygnacji z gry w A-klasie znalazła się tutaj ekipa z Kotowic. Wycofała się natomiast Polonia Poraj, gdzie udało się skompletować składu zespołu i kolejno rezygnowała z gry w czwartej lidze, A-klasie i ostatecznie B-klasie. Na ich miejsca wielką ochotę miały drużyny Metalu Rzeki Wielkie i rezerw Myszkowa, ale ostatecznie będą musiały na boisku udowodnić swoje aspiracje. Nie zagrają również rezerwy Znicza, Gminy Kłomnice i Unii Rędziny. Do Podokręgu Lubliniec uciekł również Płomień Borowe. W ostatniej chwili rezygnację złożyła Warta Mstów i po raz kolejny trzeba było zmodyfikować terminarz, który będzie się chyba długo śnił po nocach Wojciechowi Kowalikowi.

Hit kolejki w Widzowie

Metal po spadku w zeszły roku z A-klasy był bliski szybkiego powrotu, jednak trzeba było promocję odłożyć w czasie. Czy uda się tym razem, zobaczymy po zakończeniu rozgrywek, ale w Rzekach Wielkich wierzą w sukces. Jest jeszcze kilka klubów, które również mają ochotę pograć w A-klasie.

Inauguracja w Sierakowie

Pierwszy mecz nowych rozgrywek zostanie rozegrany w Sierakowie Śląskim, gdzie w sobotę pojawi się Płomień Przystajń. O możliwościach poszczególnych drużyn przekonamy się po inauguracyjnej kolejce, której hitem powinien być pojedynek Orła Psary/ Babienica z Liswartą Lisów, zespołów razem występujących jeszcze pięć lat wstecz w Lidze Okręgowej. 

C.G.K. 6/7/8/9.08.2020.

Weekend miał przynieść pełny zestaw meczów na wszystkich szczeblach rozgrywkowych. Z różnych powodów nie odbędą się mecze w Świętochłowicach z Myszkowem i Glinicy z Kaletami. Przełożono spotkania Lublińca z Truskolasami i Kusiąt z Dąbrowianka Zielona Dąbrowa. Z rozgrywek w ostatniej chwili zrezygnował zespół Warty Myszków. Pauzować będzie Złoty Potok. Bardzo ciekawie zapowiada się niedzielny pojedynek pucharowy Skry ze Stalą Stalowa Wola. Mecz z dużym podtekstem. 

Złoty Potok z pauzą

Piłkarze Złotego Potoku ze względu na wycofanie się drużyny Kotowic z rozgrywek A-klasy będą musieli pauzować. Pozostałe pojedynki odbędą się zgodnie z harmonogramem.

Log in or create an account