Zapowiedzi

Skra walczy o podwójną stawkę

Nie będzie żadną przesadą powiedzieć, że na takie mecze czeka się cały sezon. Wyjazdowy mecz z Widzewem w Łodzi miał być świętem dla naszych zawodników, działaczy, sponsorów, kibiców i wszystkich osób sympatyzujących ze Skrą. Niecodziennie w drugiej lidze można bowiem zagrać z legendarnym klubem, przy kilkunastu tysiącach kibiców na nowoczesnym stadionie. Miał, bo z powodu pandemii koronawirusa sceneria meczu – jak i wszystkich pozostałych w ten weekend w Polsce będzie bardzo smutna – bez kibiców, bez dziennikarzy, bez atmosfery. Radość z tego meczu, bez względu na wynik została zepsuta.

Walka o wyższe cele

Oba zespoły przed tym spotkaniem mają jeden cel – wygrać i zainkasować trzy punkty. Śląsk chce wrócić do pierwszej trójki, a Raków pragnie powrócić do mistrzowskiej ósemki, gdzie przez tydzień było mu bardzo dobrze. Wrocławianie będą chcieli również zrewanżować się podopiecznym Marka Papszuna za porażkę w Bełchatowie.

Walka o ósemkę

Portowcy od czterech kolejek są bez zwycięstwa. Dwa remisy i dwie ostatnie porażki spowodowały wypadnięcie poza podium. Dużo lepiej się prezentują częstochowianie, którzy efektownymi zwycięstwami nad Piastem Gliwice i Wisłą Płock efektownie przekroczyli magiczną barierę „ósemki”. W tabeli jest ciasno i wygrana nad Pogonią może zaowocować kolejną promocją, tuż za plecy naszego niedzielnego rywala.

CGK 6/7/8.marca 2020.

Raków Częstochowa w niedzielne południe zmierzy się w „domowym” pojedynku z Pogonią Szczecin. Dzień wcześniej na „Lorecie” Skra podejmie Elenę Toruń. W obu przypadkach panie z okazji ich święta mogą liczyć na klubowe prezenty lub darmowe wejście. Ostatnie mecze przed inauguracja rozgrywek zagrają czwartoligowcy. Szczególne znaczenie będzie miało starcie Znicza Kłobuck z rezerwami Rakowa, które będzie zwieńczeniem zmagań Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. Finał odbędzie się w sobotę w Kościelcu.

Panie za darmo na Loretę

W sobotę, 7.marca, piłkarze Skry po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się w starciu ligowym przed własną publicznością. Po udanym okresie przygotowawczym liczyli, że pierwsze punkty przywiozą z Polkowic, ale skończyło się tragedią. Bezpośrednio po meczu już pałali chęcią rewanżu. Miejmy nadzieję, że nastrój bojowy utrzymają do soboty.

Finał w Kościelcu

Ostatecznie w Kościelcu zostanie rozegrany Finał AP Sport Piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa. W sobotę, 7.marca o godzinie 14.00. rozpocznie się pojedynek czwartoligowych rezerw Rakowa Częstochowa i Znicza Kłobuck o okazały puchar, 2.000 zł i awans do następnej fazy rozgrywek.

Log in or create an account