Wywiady wideo

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Oskar Operacz, Unia Rędziny - Grom Cykarzew.

Oskar Operacz

Mimo cennego zwycięstwa nad Gromem Cykarzew, trener Unii, Oskar Operacz nie miał zbyt zadowolonej miny. Przebieg meczu kosztował go sporo nerwów, szczególnie, że z powodu kontuzji, musiał go oglądać z perspektywy ławki rezerwowych i nie mógł wspomóc swoich podopiecznych. Tym razem mecz zakończył się szczęśliwie dla rędzinian.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Marcin Kotyla, Unia Rędziny - Grom Cykarzew.

Marcin Kotyla

Marcin Kotyla przejął drużynę z Cykarzewa w bardzo trudnym okresie, gdy ta była już jedną nogą w B-klasie. Cykarzewianie systematycznie pieli się w ligowej tabeli, aż uzyskali upragniony, historyczny awans do A-klasy. W inauguracyjnym meczu na swoim obiekcie ze Stradomiem wywalczyli jeden punkt, jednak w „Kotle Wapnorud” polegli z Unią Rędziny. O przyczynach porażki opowiada trener Gromu.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Dawid Wojtyra, Znicz Kłobuck - Ruch Radzionków.

Dawid Wojtyra

Dawid Wojtyra, wypożyczony z Olimpii Truskolasy, zaliczył debiut marzenie w barwach czwartoligowego Znicza. Jego pojawienie się na boisku z ławki rezerwowych można zaliczyć do klasycznego „Wejścia Smoka”, a rajd w asyście dwóch stoperów i zdobyta bramka na długo pozostaną w pamięci nie tylko radzionkowian, ale i licznie zgromadzonej na meczu publiczności.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Krystian Konieczny, Orlik Blachownia, Piast Lubojna

Krystian Konieczny

Krystian Konieczny, zawodnik Skry Częstochowa, wraz z grupą ludzi dobrej woli postanowił reaktywować zespół Piasta Lubojna, który zakończył swój seniorski żywot w 2011 roku. Nowa ekipa zabrała się ostro do pracy i za miesiąc przystąpi do rozgrywek B-klasy.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football,Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Radosław Pawelec, RKS Radomsko, RKS Radomsko

Radosław Pawelec

W Radomsku, gdzie występuje kilku zawodników z częstochowskimi korzeniami, starają się przywrócić blask RKS-owi. Zespół w zawiłych okolicznościach siedemnaście lat temu został zdegradowany z najwyższej klasy rozgrywkowej, popadł w konflikt z PZPN-em, na jaw wyszły afery korupcyjne. Od dwóch lat w proces odbudowy zaangażował się Radosław Pawelec, który przejął stery w RKS-ie.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Adrian Pluta, RKS Radomsko

Adrian Pluta

Adrian Pluta, wychowanek częstochowskiego Olimpijczyka, przez wiele sezonów reprezentował barwy Rakowa. Później wspólnie z Arturem Pląskowskim i Tomaszem Loska występował w Nadwiślanie Góra. Był przymierzany do występów w Polonii Bytom, ale ostatecznie wylądował w trzecioligowych Błękitnych Raciąż. Po dwóch sezonach spędzonych w Sokole Ostróda zameldował się w Radomsku, gdzie w szeregach odradzającego się RKS-u awansował do trzeciej ligi.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Jacek Szczygioł, Pokój Sadów

Jacek Szczygioł

Jacek Szczygioł zamiast jechać na wczasy organizuje po zakończeniu sezonu mecz za meczem. W niedzielę odbył się pojedynek najlepszych zawodników A-klasy Podokręgu Lubliniec, a już w najbliższy weekend wielkie święto w Sadowie, bowiem jubileusz siedemdziesięciolecia obchodzi miejscowy Pokój.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Denis Dobros, Śląsk Koszęcin

Denis Dobros

Siedemnastoletni Denis Dobros pod „skrzydłami” trenera Michała Budnego został przesunięty z defensywy na wysuniętego napastnika i skutkowało to jedenastoma trafieniami w trzynastu meczach rundy wiosennej. Jego postawa nie umknęła uwadze wielu zespołów. Jest w kręgu zainteresowań Jedności Boronów i Skry Częstochowa, ale najprawdopodobniej „wyląduje” na „Lorecie”

Log in or create an account