Wywiady wideo

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Sebastian Lachowski, Orzeł Kiedrzyn, Płomień Czarny Las

Sebastian Lachowski

Sebastian Lachowski swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Ajaksie Częstochowa. Jako junior grał w Skrze, a później przez sezon występował w Pogoni Kamyk, skąd przeszedł do Orła Kiedrzyn, w którym gra już dziesięć lat. Mimo spadu do A-klasy i zawirowań w klubie postanowił zostać i pomóc kiedrzynianom w powrocie do Ligi Okręgowej.

Tagi: Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Piotr Węzik, Znicz Kłobuck, Oksza Łobodno

Piotr Wężu Węzik

Piotr Węzik walnie przyczynił się do awansu Znicza do czwartej ligi. Razem z zespołem ustanowił wiele rekordów w ilości nie przegranych meczów, nie wpuszczonych bramek, ale, jak mówi, nic nie przebije jego rekordu w długości siedzenia na ławce rezerwowych w Zniczu. Można go więc porównać do Jerzego Dudka w czasach pobytu w Realu Madryt. Wychowanek Rakowa nie zrobił może takiej kariery jak nasz reprezentacyjny bramkarz, ale być może gdyby ówczesny osiemnastolatek znalazł uznanie w oczach trenera bramkarzy Legii, Krzysztofa Dowhania, podczas testów w warszawskim klubie, to kto wie.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Wojciech Smoleń, Rozwój Olszyna, Podokręg Lubliniec

Wojciech Smoleń

Klub z Olszyny przeżywał swoje wzloty i upadki. Powstał w 1967 roku, a na polanie w „Jałowcach” wytyczono boisko, na którym grali zawodnicy LZS Olszyna/Kalina. Po kilku latach zawodnicy przenieśli się na boisko przy nowo wybudowanej szkole, ale 2003 roku powrócili na wyremontowany obiekt w „Jałowcach” a na otwarciu zagrał sam Marek Koniarek. Niestety w 2015 zespół przeżywający spore problemy kadrowe został wycofany z rozgrywek. Po trzech latach grupa entuzjastów z Wojciechem Smoleniem na czele postanowiła reaktywować drużynę.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Damian Nowak, Myszków, Puchar Polski

Damian Nowak

Przed trenerem Damianem Nowakiem postawiono jeden cel, awans i powrót do czwartej ligi. Zespół wzmocniono kilkoma doświadczonymi zawodnikami, którzy wsparci zdolną młodzieżą rozpoczęli sezon w imponującym stylu. Po czterech zwycięstwach z rzędu przyszły dwa remisy, ale i tak zachowali miano drużyny niepokonanej. Mecz w Kłobucku myszkowianie potraktowali jako mocną jednostkę treningową.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Sławomir Ogłaza, Znicz Kłobuck, Puchar Polski

Sławomir Ogłaza

Sławomir Ogłaza, wychowanek Rakowa, rozpoczynając swoją karierę sportową równolegle uprawiał piłkę nożną i razem z bratem taekwondo. W sztukach walki dwanaście lat temu został nawet Mistrzem Świata Juniorów w kanadyjskim Quebec. Jednak względy ekonomiczne zadecydowały, że wygrała piłka nożna. Reprezentował Olimpię Truskolasy, Raków, Panki i Skrę, z której przeszedł do Znicza. Na początku kariery występował przez sezon w kłobuckiej Odlewni.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Tomasz Sobczak, Polonia Poraj, Znicz Kłobuck

Tomasz Sobczak

Tomasz Sobczak to trener z dyplomem UEFA A. Przez ostatnie lata skutecznie łączy pracę z drużynami młodzieżowymi z prowadzeniem zespołów seniorskich. Trenował drużyny: Pogoni Blachownia, Victorii Częstochowa i Lotu Konopiska. Ciągle rozwija swoją wiedzę i umiejętności poprzez staże i kursy. Praktykował w niemieckich klubach: Borussi Dortmund i w VfL Wolfsburg, hiszpańskim Realu Valladolid i w Legii Warszawa oraz Piaście Gliwice. Jest licencjonowanym trenerem Polish Soccer Skills i Coervera. Tomasz Sobczak z wykształcenia jest magistrem pedagogiki i absolwentem Podyplomowych Studiów Wychowania Fizycznego.

Tagi: Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Karol Tomczyk, Znicz Kłobuck, Polonia Poraj, IV Liga

Karol Tomczyk

Karol Tomczyk jest wychowankiem Rakowa, ale jego kariera toczyła się poza Limanowskiego. Zdobywał szlify w wielu klubach, w tym ekstraklasowych – Widzewie i Polonii Bytom. Przez długi okres związany ze Skrą, ale za namową prezesa Daniela Zalskiego postanowił założyć trykot kłobuckiego Znicza. Jego doświadczenie i ogranie mogliśmy zaobserwować w udanej interwencji wybicia piłki z linii bramkowej.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Piotr Gała, Sparta Szczekociny, Pilica Koniecpol

Piotr Gała

Piotr Gała od lat związany ze szczekocińskim klubem. Bardzo lubiany przez kolegów, ale na boisku stosuje zasadę „zero kumpli”. Jego zdecydowane interwencje zapobiegły utracie bramki przez jego zespół. Żałuje, że „Spartanom” nie udało się na ciężkim i trudnym boisku zdobyć kompletu punktów, ale zapowiada zdecydowaną walkę w następnym pojedynku z sąsiadem w ligowej tabeli, Olimpią Huta Stara.

Log in or create an account