Wywiady wideo

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Adrian Jura, Warta Mstów, ALHPN, Kłobuck

Adrian Jura

Adrian Jura okazał się rewelacją XIV edycji ALHPN. Jego gra wywołała zachwyt w oczach wymagających kibiców kłobuckich rozgrywek. Znalazło to potwierdzenie również w głosowaniu kapitanów drużyn na najlepszego gracza ligi i to jemu zdecydowanie przypadł zaszczytny tytuł MVP dla zawodnika zrzeszonego. Dziewiętnastolatek jest wychowankiem Warty Mstów. Próbował swoich sił w Rakowie i RKS Radomsko, ale nie były to udane związki. Ma nadzieję, że limit pecha się wyczerpał i od nowego sezonu znajdzie odpowiedniego pracodawcę i jego kariera się rozwinie. Wiosną chce jeszcze pomóc swojemu macierzystemu klubowi w utrzymaniu się w Lidze Okręgowej.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Artur Lenartowski, Raków Częstochowa

Artur Lenartowski

Artur Lenartowski swoją przygodę z piłka rozpoczynał razem z bratem w częstochowskim Olimpijczyku, klubie stworzonym przez Jacka Magierę. Później ich drogi się rozeszły i „Kaka” dorastał w Rakowie, a jego brat w Victorii. Młodszy o trzy lata Piotr kilka lat temu rozpoczął edukację trenerską, a Artur będzie w tej profesji stawiał pierwsze kroki, grając jeszcze w rezerwowym zespole Rakowa.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, Mariola Zielińska i Piotr Grabowski,

Mariola Zielińska i Piotr Grabowski

Pierwszy trening piłki nożnej dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi odbył się w grudniu zeszłego roku w Częstochowie, na którym pojawiło się siedmioro dzieciaków. To są drugie zajęcia tego typu w województwie śląskim, gdzie dzieci przyjeżdżają z całego regionu. O tym projekcie opowiadają Mariola Zielińska i Piotr Grabowski.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Marta Mika i Patryk Mrugacz, Skra Ladies Częstochowa

Marta Mika i Patryk Mrugacz

Marta Mika i Patryk Mrugacz to szkoleniowcy młodego pokolenia, ale już z bogatym bagażem doświadczeń. Podjęli się desperackiego, w opinii wielu fachowców, kierowania zespołem młodych piłkarek Skry Ladies, przed którym po awansie do drugiej ligi stoi bardzo trudne zadanie utrzymania się w niej, a to z powodu reorganizacji rozgrywek kobiecych. Trzy czołowe ligi będą centralne, każda tylko z jedną grupą. Aktualne wyniki potwierdzają jednak, że wszystko jest na dobrej drodze do utrzymania, a nawet jest szansa na awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Sebastian Lachowski, Orzeł Kiedrzyn, Płomień Czarny Las

Sebastian Lachowski

Sebastian Lachowski swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Ajaksie Częstochowa. Jako junior grał w Skrze, a później przez sezon występował w Pogoni Kamyk, skąd przeszedł do Orła Kiedrzyn, w którym gra już dziesięć lat. Mimo spadu do A-klasy i zawirowań w klubie postanowił zostać i pomóc kiedrzynianom w powrocie do Ligi Okręgowej.

Tagi: Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Piotr Węzik, Znicz Kłobuck, Oksza Łobodno

Piotr Wężu Węzik

Piotr Węzik walnie przyczynił się do awansu Znicza do czwartej ligi. Razem z zespołem ustanowił wiele rekordów w ilości nie przegranych meczów, nie wpuszczonych bramek, ale, jak mówi, nic nie przebije jego rekordu w długości siedzenia na ławce rezerwowych w Zniczu. Można go więc porównać do Jerzego Dudka w czasach pobytu w Realu Madryt. Wychowanek Rakowa nie zrobił może takiej kariery jak nasz reprezentacyjny bramkarz, ale być może gdyby ówczesny osiemnastolatek znalazł uznanie w oczach trenera bramkarzy Legii, Krzysztofa Dowhania, podczas testów w warszawskim klubie, to kto wie.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Wojciech Smoleń, Rozwój Olszyna, Podokręg Lubliniec

Wojciech Smoleń

Klub z Olszyny przeżywał swoje wzloty i upadki. Powstał w 1967 roku, a na polanie w „Jałowcach” wytyczono boisko, na którym grali zawodnicy LZS Olszyna/Kalina. Po kilku latach zawodnicy przenieśli się na boisko przy nowo wybudowanej szkole, ale 2003 roku powrócili na wyremontowany obiekt w „Jałowcach” a na otwarciu zagrał sam Marek Koniarek. Niestety w 2015 zespół przeżywający spore problemy kadrowe został wycofany z rozgrywek. Po trzech latach grupa entuzjastów z Wojciechem Smoleniem na czele postanowiła reaktywować drużynę.

Waldemar Deska, cz-piłka.pl, piłka nożna, Częstochowa, football, Damian Nowak, Myszków, Puchar Polski

Damian Nowak

Przed trenerem Damianem Nowakiem postawiono jeden cel, awans i powrót do czwartej ligi. Zespół wzmocniono kilkoma doświadczonymi zawodnikami, którzy wsparci zdolną młodzieżą rozpoczęli sezon w imponującym stylu. Po czterech zwycięstwach z rzędu przyszły dwa remisy, ale i tak zachowali miano drużyny niepokonanej. Mecz w Kłobucku myszkowianie potraktowali jako mocną jednostkę treningową.

Log in or create an account