Pierwszy mecz Rakowa w 2022 roku

Podopieczni Marka Papszuna w piątym dniu zgrupowania w Turcji rozegrali sparing z Rapidem Bukareszt przegrywając 1:2. Zwycięstwo wypuścili z rąk w ostatnich minutach meczu.

„Czerwono-niebiescy” od pierwszego gwizdka odważnie ruszyli do ataku, a w dobrych sytuacjach do zdobycia bramki znaleźli się Mateusz Wdowiak oraz Zoran Arsenić. Rumuni także mieli swoje okazje, ale świetnie między słupkami naszej bramki spisywał się Kacper Trelowski. Pierwsza część spotkania odbywała się w szybkim tempie, ale na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.
Trener Marek Papszun przed rozpoczęciem drugiej połowy zdecydował się na pięć zmian. Częstochowianie imponowali wysokim pressingiem, dzięki któremu w 52. minucie odebrali piłkę rywalom i wywalczyli rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Jakub Arak. Bardzo dobrą okazję do podwyższenia wyniku dziesięć minut później miał Andrzej Niewulis, który uderzył minimalnie nad poprzeczką Horațiu Moldovana po dobrze rozegranym rzucie wolnym przez Igora Sapałe i dograniu Jordana Courtney-Perkinsa. Drużyna z Bukaresztu wyrównała w 83. minucie za sprawą Antonio Sefera, reprezentanta Rumunii U-21. Ten sam zawodnik dwie minuty później strzelił drugiego gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Częstochowianie próbowali szybko odrobić, ale w poprzeczkę trafił Fabio Sturgeon. Wynik nie uległ już zmianie.
Raków w Belek rozegra jeszcze trzy mecze kontrolne. Najbliższe w środę, 19 stycznia z uzbekistańskim FC Navbahor Namangan.
RKS Raków Częstochowa – FC Rapid Bukareszt 1:2, (0:0)