Historyczny rok, który na długo pozostanie w pamięci

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, www.waldemardeska.pl, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Minionych dwanaście miesięcy było dla częstochowskiego Rakowa wyborne. Ekipa z ul. Limanowskiego w swoim jubileuszowym roku osiągnęła najlepsze wyniki w historii. A apetyty rosną w miarę jedzenia.

Raków Częstochowa w 2021 roku zdobył m.in. Puchar Polski oraz Superpuchar Polski, a ponadto zajął drugie miejsce w PKO Ekstraklasie. Do tego doszły mecze w europejskich pucharach, gdzie w debiucie udało się zajść dosyć daleko. Nic więc dziwnego, że przez wielu ekspertów, fachowców i dziennikarzy, to właśnie „czerwono-niebiescy” zainkasowali miano Drużyny Roku.
- Wiadomo, że dla Rakowa, dla drużyny, która mimo stulecia funkcjonowania klubu, nie osiągnęła przedtem wielkich sukcesów, taki rok to rzecz historyczna i wielkie wydarzenie dla całej społeczności. To ogromna radość dla ludzi związanych z klubem, przyjaciół, partnerów i sponsorów. Osobiście dla mnie to piękne momenty, emocje im towarzyszące jak choćby finał Pucharu Polski czy mecz w Kazaniu dający nam awans do kolejnej rundy eliminacji do europejskich pucharów. Te wydarzenia na długie lata zostaną w mojej pamięci – mówi były już prezes Rakowa, Wojciech Cygan w rozmowie z Dziennikiem „Sport”.
Czy dobre wyniki przełożą się na większą frekwencję na trybunach? Ta, zdarzało się, że była daleka od satysfakcjonującej, co przy takich sukcesach może być pewnego rodzaju niespodzianką. - Można oczywiście porównywać się z innymi obiektami w Polsce w tym czasie, które też nie były wypełnione w stu procentach. To jednak nie zwalnia nas z pracy nad tym, by zachęcić kibiców do przyjścia na stadion nawet zdając sobie sprawę z jego niedociągnięć i faktu, że nie jest on najbardziej komfortowy pod względem obserwowania meczów. Musimy pracować nad tym, by kibice chcieli odłączyć się od telewizji i obejrzeć spotkanie na żywo z perspektywy trybun, przeżyć emocje i wspierać swoją ulubioną drużynę dopingiem. Tutaj mamy pole do pracy z obecnymi kibicami i do przekonywania nowych, aby także wpierali Raków. Chcemy by kibice wiedzieli, że przychodząc na mecz w Częstochowie mają gwarantowane emocje i poziom sportowy – dodaje Cygan.
Wielu uważa, że ostatnie okienko transferowe w wykonaniu Rakowa nie było zbyt udane i poza Vladanem Kovačevićem, który swoją grą zainteresował m.in. Inter Mediolan, pozostałe transfery były nietrafione. Potwierdzać to może fakt, że rozwiązana została umowa z Alexandre Guedesem.
- Przeprowadziliśmy już analizę i nieprzerwanie pracujemy nad wzmocnieniem kadry. Na pewno nasze oczekiwania, jakie wiązaliśmy z przyjściem nowych zawodników, były dużo wyższe niż pokazała runda jesienna. Tych zawodników, którzy nie podnieśli poziomu czy rywalizacji w zespole było za dużo. To dla nas lekcja, z której wyciągamy wnioski i myślę, że kolejne okno będzie już lepsze – komentuje Grzyb.

cz-piłka.pl, Konrad Cinkowski, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account