Kto zostanie, kto się pożegna z Rakowem?

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, www.waldemardeska.pl, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Za pół roku, czyli 30 czerwca dobiegną końca kontrakty siedmiu piłkarzy częstochowskiego Rakowa oraz szkoleniowca „czerwono-niebieskich”, Marka Papszuna. Na jakie ruchy zdecydują się włodarze klubu?

Przyszłość Marka Papszuna, to temat, który elektryzuje najbardziej polskie środowisko, a na pewno te częstochowskie i warszawskie. Do końca roku szkoleniowiec miał poinformować Michała Świerczewskiego, co dalej – czy siądzie do rozmów na temat przedłużenia umowy, czy też rozpoczną się konkretne negocjacje, ale już z warszawską Legią. Przynajmniej na razie, klub nie poinformował, ale spodziewać się można lada moment pierwszych wieści z ul. Limanowskiego.
Za pół roku wygasa również umowa sześciu piłkarzy. Ubiegłorocznej wiosny klub nie przedłużył z nikim kontraktu, a w tym roku te nazwiska są bardzo interesujące. Wszystko wskazuje na to, że w Rakowie zostanie Fran Tudor. Poinformował o tym na Twitterze Maciej Wąsowski, dziennikarz Weszlo.com. - „Rozmawiałem z Franem i potwierdził. Klub ma jednostronną opcje przedłużenia umowy o kolejne dwa lata. To formalność.” - czytamy w jego wpisie.
Kibice uważają, że priorytetem dla działaczy powinno być również zatrzymanie Marko Poletanovica, który zagrał w tym sezonie osiemnaście spotkań, czyli o jedno mniej od najbardziej zapracowanego – Mateusza Wdowiaka. Szesnastokrotnie wybiegał na boisko w pierwszej jedenastce. 28-latek przez cały czas zdobył jedną bramkę i zanotował jedną asystę.
Nieznana jest dalsza przyszłość Žarko Udovičića, Jakuba Araka oraz Vladislavsa Gutkovskisa. Za Łotyszem przemawiają statystyki – siedem bramek oraz pięć asyst i to tylko na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Zdaniem sympatyków klubu kluczowa może być tutaj kwestia – czy i ew. jak dużą podwyżkę zażyczy sobie „Gutek”.
Niewykluczone, że kolejną szansę dostanie Dominik Wydra. Wychowanek Viktorii Wiedeń dołączył do drużyny w lipcu ubiegłego roku, a rundę jesienną stracił z powodu urazu. Piłkarz przechodził intensywną rehabilitację, a w styczniu ma się zameldować w Polsce, by powoli wrócić do rytmu treningowego.

cz-piłka.pl, Konrad Cinkowski, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account