Piękny gol ubarwił brzydki mecz

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, www.waldemardeska.pl, football photo gallery, football photos, Cracovia Kraków - Raków Częstochowa

Gospodarze pod wodzą Jacka Zielińskiego, który udanie powrócił do klubu po czterech latach, pokonali występujący w nowych strojach zespół Marka Papszuna. Nie przyniosły one niestety szczęścia częstochowianom. Koncentrację mogły również zakłócić spekulacje na temat przejścia Marka Papszuna do Legii, ale temu zaprzeczył trener częstochowian.

Pierwsza odsłona zakończyła się próbami piłkarzy Rakowa pokonania Karola Niemczyckiego, ale gospodarze skutecznie rozbijali próby częstochowian, a bramkarz Cracovii nie miał większych problemów z interwencjami Ivi Lópeza, Marko Poletanovića czy Sebastiana Musiolika.
Po godzinie gry Hiszpan miał znakomitą sytuację na objęcie prowadzenia, ale przestrzelił z dziesięciu metrów. Kilka minut później na boisku pojawił się Gruzin, Otar Kakabadze, który potężnym uderzeniem zaskoczył naszego golkipera. Mógł go również zaskoczyć kwadrans później Filip Piszczek, ale tym razem Vladan Kovačević był na posterunku. Okazję na wyrównanie miał Ben Lederman, ale tym razem czujność zachował krakowski bramkarz.
- Debiut okraszony zwycięstwem, bardzo wyżynnym zwycięstwem, które było zdobyte w takich nerwowo-dramatycznych okolicznościach. W pierwszej połowie i na początku drugiej nie byliśmy w stanie realizować naszych założeń. Dopiero wejście rezerwowych odmieniło losy meczu, a bramka Otara Kakabadze będzie kandydować do miana bramki sezonu – zapowiedział Jacek Zieliński.
- Spodziewaliśmy się tutaj trudnego meczu, ale on dla nas taki nie był, ale przegraliśmy. W szatni duże rozczarowanie, bo z perspektywy boiska wyglądało, że mecz mieliśmy pod kontrolą – stwierdził Marek Papszun.
Bramka:
1:0 69’Otar Kakabadze.
Cracovia Kraków: 23.Karol Niemczycki – 2.Cornel Emilian Râpă, 88.Matej Rodin, 3.Michal Sipľak (85’24.Jakub Jugas), 33.Kamil Pestka, 4.Sergiu Cătălin Hanca (kpt), 22.Florian Loshaj (61’25.Otar Kakabadze), 20.Karol Knap (46’6.Sylwester Lusiusz), 10.Pelle van Amersfoort, 11.Michał Rakoczy (61’38.Jakub Myszor), 9.Marcos Álvarez (39’26.Filip Piszczek).
Rezerwowi: 31.Lukáš Hroššo – 7.Rivaldo Vitor Ferreira Mosca Júnior „Rivaldinho”, 18.Luís Augusto Martins Rocha, 19.Damir Sadiković.
Trener: Jacek Zieliński.
Raków Częstochowa: 1.Vladan Kovačević – 66.Ioannis Giannis Papanikolau, 6.Andrzej Niewulis (kpt), 24.Zoran Arsenić, 7.Fran Tudor, 20.Marko Poletanović (75’88.Walerian Gvilia), 8.Ben Lederman, 70. Fábio Miguel Santos Sturgeon (75’18.Jakub Arak), 11.Iván López Álvarez (83’15.Alexandre Xavier Pereira Guedes), 23.Patryk Kun (75’17.Mateusz Wdowiak), 9.Sebastian Musiolik (46’21.Vladislavs Gutkovskis).
Rezerwowi: 12.Kacper Trelowski – 14.Daniel Szelągowski, 19.Jordan Courtney – Perkins, 71.Wiktor Długosz.
Trener: Marek Papszun.
Sędziowali: Bartosz Frankowski z Torunia, Jakub Winkler oraz Marcin Borkowski. Sędzią technicznym był Sylwester Rasmus. Za system VAR odpowiadali Zbigniew Dobrynin oraz Radosław Siejka
Żółte kartki: Siplak, van Amersfoort, F. Piszczek – Kun, Tudor.
W 51.minucie żółtą kartką został napomniany kierownik drużyny Rakowa Częstochowa, Kamil Waskowski.

18.  Górnik Łęczna 15 9 1 6 8 12:32

W najbliższą sobotę, 27.listopada, Raków Częstochowa zmierzy się przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin w spotkaniu XVI kolejki o mistrzostwo PKO Bank Polski Ekstraklasy. Początek tego meczu o godzinie 20:00. Mecz pokażą stacje Canal + Sport oraz Canal + Sport 3. Później czeka nas grudniowy maraton, a po nim przerwa do lutowego pojedynku z Wisłą Kraków w Częstochowie.
Raków Częstochowa - Piast Gliwice (piątek, 10 grudnia, g. 20:30.)
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze (środa, 15 grudnia, g. 18:00.)
Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok (sobota, 18 grudnia, g. 20:00.)