Piszczek w Kluczborku

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, www.waldemardeska.pl, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Były zawodnik Borusii Dortmund, Łukasz Piszczek pojawił się ze swoim zespołem w Kluczborku na meczu trzeciej ligi. Goczałkowiczanie odnieśli minimalne zwycięstwo wykorzystując rzut karny w końcówce spotkania. W kadrze gospodarzy wystąpili Adrian Błaszkiewicz, wychowanek Ajaks i Lucjan Zieliński, były „Skrzak”. Również w barwach gości zaprezentowali się Przemysław Mońka, Łukasz Hanzel i Maciej Kazimierowicz. Z ekipa LKS-u pojawił się również Mateusz Porębiński, który będzie na razie łączył pracę w Goczałkowicach z nowym etatem w Widzewie.

W Niepołomicach Sandecja Nowy Sącz pokonała Arkę Gdynia 3:1. Jedną z bramek zdobył były reprezentant Skry, Dawid Wolny. Na boisku pojawili się dwaj byli reprezentanci Rakowa, bramkarz Sandecji, Dawid Pietrzkiewicz i obrońca Arki, Arkadiusz Kasperkiewicz.
Podczas wygranego przez Skrę pojedynku z GKS 1962 Jastrzębie wystąpił Daniel Rumin, wychowanek Lotnika Kościelec i były gracz Skry. W składzie jastrzębian na ostatni kwadrans pojawił się Adrián Balboa, który próbował swych sił w rezerwach Rakowa.
W meczu Motoru Lublin z Wisłą Puławy jedną z bramek zdobył Piotr Ceglarz, były zawodnik Rakowa. W drużynie Wisły Puławy gra Błażej Cyfert, który ma za sobą trzy sezony przy Limanowskiego.
W trzecioligowym pojedynku Błękitnych Stargard z Bałtykiem Koszalin były „Skrzak”, Damian Niedojad dwa razy wpisał się na listę strzelców. Gospodarze wygrali 5:1.
Vladislavs Gutkovskis wystąpił w reprezentacji Łotwy w bezbramkowo zremisowanym w Oslo meczu dziewiątej kolejki grupy G eliminacji mistrzostw świata z Norwegią. 26-letniego napastnika w 89. minucie zmienił Raimonds Krollis.
Walerian Gwilia zagrał w reprezentacji Gruzji w wygranym 1:0 meczu towarzyskim z Uzbekistanem. Pomocnik „czerwono-niebieskich” spędził na boisku 71. minut. Dla "Vako" był to drugi mecz w narodowych barwach podczas listopadowej przerwy reprezentacyjnej. W miniony czwartek zawodnik Rakowa rozegrał całe spotkanie ze Szwecją w eliminacjach mistrzostw świata.
Tudor Butucel z Rakowa Częstochowa wystąpił w reprezentacji Mołdawii U-19 w przegranym 0:6 wyjazdowym meczu z Izraelem w ramach drugiej kolejki grupy czwartej do eliminacji do mistrzostw Europy. Butucel zszedł z boiska w przerwie, gdy zmienił go Danila Forov. Zagrał również w przegranym 0:4 meczu z Holandią, który został również rozegrany w Izraelu. Butucel wszedł na boisko w 56. minucie w miejsce Alexandru Macoveia.