Derby dla „dwójki” Rakowa

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, www.waldemardeska.pl, football photo gallery, football photos, MKS Myszków, Unia Rędziny,  Raków Częstochowa

„Ta ostatnia kolejka...” - w miniony weekend po raz ostatni na boiska wybiegli piłkarze grający w ZINA IV Lidze. Wszystkie oczy skierowane były na boisko w Myszkowie, gdzie byliśmy świadkami hitu tej rundy. MKS podejmował Raków II.

Unia Rędziny – LKS Przemsza Siewierz 0:2 (0:0)

Dwunasta w ligowej tabeli LKS Przemsza była ostatnim rywalem GKS-u Unii Rędziny w meczu 15. kolejki ZINA IV Ligi. Dla gości był to mecz o utrzymanie dwunastej lokaty, bo potknięcie w Kamyku przy zwycięstwach Śląska Świętochłowice i Polonii Łaziska Górne sprawiłoby, że Przemsza byłaby bezpośrednim sąsiadem w ligowej tabeli Unii.
Podopieczni Oskara Operacza niezależnie od losów spotkania – zwycięstwa, remisu, porażki nie zmieniliby swojej pozycji w tabeli. Na pewno jednak zwycięstwo przed przerwą zimową poprawiłoby atmosferę i morale drużyny.
Pierwsza połowa nie przyniosła nam bramek, choć obie ekipy stwarzały sobie dogodne sytuacje. Obraz gry zmienił się dopiero w drugiej części gry. Po dziesięciu minutach Przemsza wyszła na prowadzenie, dzięki trafieniu Dominika Badory. Kwadrans później Łukasz Burczyk dorzucił drugą bramę i zwieńczył strzelanie tego dnia. Dla Unii to kolejna w tym sezonie porażka, która oznacza, że na wiosnę drużyna Operacza będzie musiała znacznie mocniej pracować, aby utrzymać się w czwartej lidze.
Bramki:
0:1 55’Dominik Badora
0:2 70’Łukasz Burczyk
Unia Rędziny: 12.Michał Tyrek, 17.Paweł Malczewski, 2.Bartłomiej Wiśniewski, 19.Mariusz Przybylski (72’8.Adrian Musiał), 6.Bartosz Pławczyk (82’10.Oskar Operacz), 4.Szymon Kowalczyk, 99.Piotr Andrzejewski, 14.Łukasz Dolniak, 20.Bartosz Ziętara (60’11.Michał Jernaś), 23.Arkadiusz Porochnicki, 88.Adam Górski (68’10.Dariusz Kawecki)
Rezerwowi: 7.Miłosz Socha, 33.Maciej Pyrz, 15.Dominik Grądzik
Trener: Oskar Operacz
Sędziowali: Wojciech Zarzycki (Bytom) Damian Książek i Zenon Chudy.
Żółte kartki: Andrzejewski i Wiśniewski (Unia).

MKS Myszków – Raków II Częstochowa 0:3 (0:1)
Terminarz i wyniki sportowe obu drużyn ułożyły się tak, że na zakończenie rundy jesiennej lider rozgrywek – Raków II udał się do Myszkowa, czyli trzeciego w tabeli MKS-u. Podopieczni Tomasza Kuźmy przystępowali do meczu w roli mistrza pierwszej fazy sezonu, bowiem wypracowali oni pięć punktów przewagi nad Ruchem. Z kolei dla MKS-u był to mecz o obronę trzeciej pozycji i „ucieczkę” na kolejne trzy oczka od ścigających ekip z Katowic.
Mecz od początku miał wyrównany przebieg, tak jak na hit rundy przystało. Próbował MKS – próbował Raków II i to właśnie przyjezdni jako pierwsi trafili do siatki swojego przeciwnika. W 21. minucie Łukasz Mazurek otworzył wynik spotkania. Ten sam piłkarz wpisał się na listę strzelców 40 minut później, kiedy to w 60. minucie podwyższył prowadzenie Rakowa na 0:2, a kropkę nad „i” postawił chwilę później Mateusz Niedziałkowski.
- Bardzo cieszymy się, że rok kończymy z kolejnym zwycięstwem. Nie spodziewaliśmy się łatwego meczu, bowiem MKS zajmował 3. miejsce w tabeli. Dodatkowo po stronie rywali było kilku zawodników, którzy w przeszłości grali w Rakowie i dla nich takie spotkanie jest na pewno szczególne. My z kolei wypełniliśmy to, co sobie nakreśliliśmy przed pojedynkiem i możemy się cieszyć z 3 punktów. Za nami prawie idealna runda, bowiem przegraliśmy tylko jeden mecz. Jednak to dopiero połowa drogi. Wiosną musimy prezentować się tak samo, a nawet lepiej, aby na koniec sezonu utrzymać pierwsze miejsce w tabeli – powiedział po meczu Artur Lenartowski cytowany przez klubowy serwis.
To drugie starcie MKS-u z Rakowem i drugie zakończone wynikiem 0:3 dla „czerwono-niebieskich”. Taki sam rezultat padł w meczu w ramach Pucharu Polski, choć wówczas piłkarze rywalizowali na sztucznym boisku. Tym razem spotkanie rozegrano na płycie głównej, ale to nie pomogło gospodarzom i nie przeszkodziło gościom.
- Do momentu, w którym straciliśmy pierwszą bramkę, to stawialiśmy się liderowi i faworytowi tej ligi. Później, do momentu w którym straciliśmy drugą bramkę, to też nie wyglądało to tak źle. Ta bramka podcięła nam skrzydła... Dziękuję chłopakom, że podjęli walkę. Nie byliśmy w stanie bardziej zagrozić lepszemu zespołowi - mówił z kolei Marcin Domagała w rozmowie z MKS Myszków TV.
Raków II Częstochowa rundę jesienną kończy z dorobkiem 42. punktów, co daje im pięć „oczek” przewagi nad Ruchem Radzionków i dwanaście nad trzecim MKS-em Myszków. Ci z kolei zachowują dwa punkty zaliczki nad LGKS 38 Podlesianką Katowice, Rozwojem Katowice (obie ekipy przegrały), a do tego grona dołącza Warta Zawiercie.