Glinica nadal na czele

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, www.waldemardeska.pl, football photo gallery, football photos, B-klasa Lubliniec

Piłkarze „dwójki” Promienia i Sparty wygrali swoje pojedynki i o dalszych losach lidera zadecyduje najbliższy pojedynek obu zespołów w Tworogu. Może się okazać, że zwycięzca do wiosny zasiądzie w fotelu lidera. Ten pojedynek może być „wisienką (truskawką) na torcie” rundy jesiennej.

Tajfun Harbułtowice - Sparta Tworóg, 2:3 (1:1)
Mecz na szczycie dostarczył kibicom sporo emocji. Gospodarze po bramce Daniela Rokosy objęli prowadzenie, jeszcze przed przerwą wyrównał Jan Pipke i remisem zakończyła się pierwsza część meczu. Po przerwie Dariusz Kokoszka ponownie dał prowadzenie przyjezdnym, ale Michał Wochnik pod koniec meczu doprowadził do wyrównania. W doliczonym czasie gry rezerwowy, Andrzej Matysek dał „Spartanom” zwycięstwo umacniające ich drugie miejsce w tabeli. Przed nimi mecz o „sześć” punktów z rezerwami Promienia. Tajfun zagra w Herbach i postara się nadrobić stracone punkty.
Liswarta II Lisów - LKS Wierzbie, 1:2 (0:1)
Podopieczni Artura Zakaszewskiego po trzech ostatnich porażkach odnieśli cenne zwycięstwo w Lisowie. Już po pięciu minutach Patryk Kempa wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W drugiej odsłonie wyrównał Sebastian Jaworski, ale gospodarze nie zdołali dowieźć jednego punktu do końca, gdyż Sebastian Mroczek pokonał Pawła Chryca. Wierzbie w następnym meczu zmierzy się u siebie z Unią Lubecko, natomiast lisowianie pojadą do Olszyny z nadzieją na pierwsze zwycięstwo w delegacji.
Pokój Sadów - Płomień Łagiewniki Wielkie, 1:3 (0:2)
Łagiewniczanie odnieśli pierwsze zwycięstwo w delegacji. Pojedynek rozpoczął się dla nich szczęśliwie od samobójczego trafienia Karola Greupnera, ale przed przerwą podwyższył Joachim Śleziona. Po zmianie stron kontaktowego gola zdobył grający trener sadowian, Mateusz Majchrzyk. Po godzinie gry wynik ustalił Joachim Śleziona pokonując po raz drugi Maksymiliana Pietrzaka. W najbliższej kolejce Pokój zagra w pobliskich Rusinowicach z sąsiadem w ligowej tabeli. Płomień natomiast będzie podejmował outsidera ze Zborowskich i na raczej będzie faworytem tego pojedynku.
Zieloni Zborowskie - Unia Lisowice, 1:7 (0:3)
Wysokie zwycięstwo Unii nad ostatnią drużyną w ligowej tabeli, która zdobyła do tej pory zaledwie jeden punkt remisując z Unią Lubecko 3:3. Gospodarze stracili sporo bramek, ale w końcówce meczu zawiodła skuteczność „Lisów”. Identycznym wynikiem wygrały tutaj Sparta Tworóg i Wierzbie, natomiast Glinica zaaplikowała Zielonym aż dziewiętnaście goli. Tym razem cztery zdobył Kamil Kukowka, dwa Bartłomiej Szulc i jeden Patryk Kaczmarzyk. Gospodarze otrzymali honorowego gola w prezencie od Denisa Kaczmarzyka, który piłkę skierował do własnej bramki. Lisowiczanie następny mecz zagrają u „siebie” w Lublińcu i będą podejmować Hadrę, natomiast Zieloni wybiorą się do Łagiewnik Wielkich.
Błękitni Herby - LKS Hadra, 2:0 (1:0)
Lepiej usytuowani goście wydawali się być faworytem tego pojedynku, ale to miejscowi zgarnęli pełną pulę, jednak nadal okupują przedostatnie miejsce w tabeli. Do przerwy trafił Daniel Beim, a po zmianie stron wynik ustalił Paweł Cieślak. W przedostatniej kolejce w Herbach pojawi się grający w „kratkę” Tajfun Harbułtowice, który stracił miejsce na podium na rzecz Unii Lisowice. Hadra zagra w delegacji ze wspomnianą Unią Lisowice i na pewno ten pojedynek będzie bardzo wyrównany i emocjonujący.
Promień II Glinica - Rozwój Olszyna, 7:2 (4:1)
Promień rozprawił się z kolejna drużyną z czołówki, piątym w tabeli Rozwojem. Po dwóch kwadransach gospodarze zaaplikowali przyjezdnym cztery gole po strzałach Mateusza Brola, Jarosława Nahajowskiego, Patryka Płonki i Mateusza Saflika. Olszynianie odpowiedzieli trafieniem Mateusza Smolenia, który swój wyczyn powtórzył w końcówce meczu. Po przerwie do wyniku kolejne gole dołożyli Mateusz Brol, Tomasz Mikołajczak i Sebastian Prandzioch. Gliniczanie przewodzą w tabeli, ale przed nimi mecz o „sześć punktów” w Tworogu. Prawdopodobnie zwycięzca przezimuje do wiosny na fotelu lidera. Rozwój zmierzy się u siebie z „dwójką” Liswarty, która z delegacji nie wróciła jeszcze z tarczą.
Unia Lubecko - Małapanew Kuczów, 2:3 (1:2)
Kibice w Kochcicach, gdzie swoje mecze rozgrywa Unia, byli świadkami zaciętego pojedynku zakończonego zwycięstwem gości. To oni po dwóch bramkach Piotra Popierza objęli prowadzenie. Tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Jakub Kusz, ale po godzinie gry ponownie przyjezdni podwyższyli dzięki trafieniu Łukasza Pradeloka. W doliczonym czasie gry Łukasz Foks zmniejszył rozmiary porażki. Unia następny mecz rozegra na Estadio Wierzba i liczy na przełamanie złej passy. Kuczowianie mają pauzę i będą mogli spokojnie przygotować się do ostatniego pojedynku ze wspominanym Wierzbie.

XIV kolejka, 13/14. listopada:
Sparta Tworóg - Promień II Glinica, sobota, 13 listopada, 13:00.
Błękitni Herby - Tajfun Harbułtowice, niedziela, 14 listopada, 10:30.
Unia Lisowice - LKS Hadra, niedziela, 14 listopada, 11:00. (Lubliniec)
LKS Wierzbie - Unia Lubecko, niedziela, 14 listopada, 13:00.
Rozwój Olszyna - Liswarta II Lisów, niedziela, 14 listopada, 13:00.
Płomień Łagiewniki Wielkie - Zieloni Zborowskie, niedziela, 14 listopada, 13:00.
Dragon Rusinowice - Pokój Sadów, niedziela, 14 listopada, 13:00.