Orły najwyżej

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, www.waldemardeska.pl, football photo gallery, football photos, B-klasa

Piłkarze z Kusiąt jako jedyni odnieśli dwa zwycięstwa i objęli prowadzenie w drugiej grupie B-klasy. Na drugim biegunie Grom Poczesna bez zdobyczy punktowej, co jest dla tego „bezdomnego” klubu sporym zaskoczeniem. Pierwsze „oczko” zaliczył absolutny beniaminek, Sparta II Szczekociny/Irządze.

Dąbrowianka Dąbrowa Zielona - Orły Kusięta, 0:2 (0:0)
Piłkarze po drugiej wygranej w tej edycji w Dąbrowie Zielonej objęli przodownictwo w tabeli. W drugiej odsłonie wynik otworzył Przemysław Jaksender, a w doliczonym czasie gry ustalił Piotr Czajkowski. W sobotę Orły zmierzą się z reaktywowaną Polonią Poraj. Dąbrowianka uda się do Mokrzeszy i na trudnym terenie zagra z Iskrą.
Polonia Poraj - Grom Poczesna, 3:2 (2:2)
Polonia po powrocie do rozgrywek rozgrała pierwszy mecz na swoim boisku pokonując sąsiada zza miedzy, Grom Poczesna. Goście objęli prowadzenie już w piątej minucie po golu Przemysława Wojtasika. Wyrównał strzałem samobójczym Michał Wrzosowski, a ponownie goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Zbigniewa Zdunka. Tuż przed przerwą Patryk Kłaczyński wyrównał pokonując Sebastiana Pietrajczuka. Po godzinie gry ponownie skapitulował po strzale rezerwowego, Konrada Noszczyka, który zaliczył typowe „wejście smoka”. Polonia w następnym meczu zagra w Kusiętach z liderem. Grom będzie chciał odrobić straty w starciu z rezerwami Sparty Szczekociny.
Sparta II Szczekociny/Irządze - KS Kotowice, 2:1 (1:0)
Debiutanci ze Szczekocin odnieśli swój pierwszy historyczny sukces i pokonali KS Kotowice. Aleksander Cichoń dwa razy pokonał bramkarza gości. Tuż przed przerwą i dziesięć minut po zmianie stron. Goście odpowiedzieli honorowym trafieniem Mateusza Fiuto. Podopieczni Piotra Gały zagrają najbliższy mecz w Hucie Starej z Gromem Poczesna. Kotowiczanie na swoim obiekcie zmierzą się z rezerwami Zielonych Żarki.
Zieloni II Żarki - Start Soborzyce, 8:1 (2:1)
Srogie lanie sprawili piłkarze Zielonych soborzyczanom, szczególnie w drugiej odsłonie. Goście objęli prowadzenie w piątej minucie po golu Przemysława Maciąg. Później już tylko strzelali gospodarze. Trzy bramki zdobył Norbert Gradzik, po dwie Daniel Lipiński i Jakub Grabowski oraz jedną Mateusz Kot. Żarczanie najbliższy mecz zagrają w Kotowicach, a Start będzie gościł na swoim boisku Lelovię.
Lelovia Lelów - Iskra Mokrzesz, 0:3 (0:0)
Rozstrzygnięcia zapadły dopiero w ostatnim kwadransie meczu. Najpierw uderzenie Adriana Ceglarza wylądowało na słupku. Kilka minut później piłkę do bramki skierował Łukasz Zębik, który powtórzył swój wyczyn zamykając wynik. Na 2:0 strzelił głową po stałym fragmencie gry Martin Caban. Przed Lelovią wyjazd do Soborzyc, ale wynik jest sprawą otwartą. Dąbrowianka zamelduje się w Mokrzeszy licząc na pierwsze zwycięstwo.