Powrót Polonii Poraj

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, www.waldemardeska.pl, football photo gallery, football photos, B-klasa

W grupie drugiej mamy powracającą do gry Polonię Poraj, absolutnych debiutantów z Żarek i Szczekocin oraz zdegradowany Start Soborzyce, który ostro zabrał się do powrotu do A-klasy. Zanotowano trzy remisy, ale od następnej kolejki faworyci na pewno się rozkręcą.

Iskra Mokrzesz - Zieloni II Żarki, 1:1 (1:0)
Do Mokrzeszy zawitała mieszanka młodości i doświadczonych zawodników z pierwszego składu Zielonych przez co mecz był bardzo emocjonujący, no może zabrakło bramek, ale spora grupa kibiców i tak była zadowolona z widowiska. Premierowego gola zdobył Michał Bajor i po jego trafieniu na nowej tablicy elektronicznej zamontowanej w ostatnich dniach pojawiła się cyfra 1. Aby sprawdzić działanie nowego urządzenia trzeba było uruchomić jedynkę po stronie gości i uczyniono to 52.minucie po strzale Norberta Gradzika. Na tym poprzestano i mecz zakończył się podziałem punktów. Teraz podopieczni Adriana Ceglarza udadzą się do Lelowa, którego Lelovia również się podzieliła punktami z Dąbrowianką. Zieloni u siebie zagrają ze Startem Soborzyce, pierwszym liderem.
Lelovia Lelów - Dąbrowianka Dąbrowa Zielona, 1:1 (0:1)
Goście po dwóch kwadransach objęli prowadzenie po strzale Igora Drej. Gospodarze próbowali odrobić stratę i udało im się dopiero po czerwonej kartce dla bramkarza Dąbrowianiki, Marcina Marka. Wówczas gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania po trafieniu Mateusza Kaprala. Lelowianie kolejny mecz rozegrają w domu i tym razem będą gościć Iskrę Mokrzesz, która również zremisowała w inauguracyjnym pojedynku. Dąbrowianka ugości Orły Kusięta, które wygrały pierwszy mecz w delegacji.
Start Soborzyce - Sparta II Szczekociny/Irządze, 6:3 (3:1)
Ciekawy mecz obejrzeli kibice w Soborzycach po powrocie Startu po trzech sezonach do B-klasy. Gładko pokonali beniaminka ze Szczekocin, a głównym egzekutorem okazał się Przemysław Maciąg, zdobywca trzech bramek. Pozostałe strzelili Piotr Grabowski, Błażej Kosin i Mateusz Chojnacki. Goście odpowiedzieli trafieniami Sławomira Adamusa, Marka Ostrowskiego i Michała Sikory. Soborzyczanie objęli przodownictwo w tabeli i planują je utrzymać po wizycie w Żarkach. Beniaminek podejmie zespół z Kotowic i liczy na pierwsze punkty.
KS Kotowice - Polonia Poraj, 2:2 (1:0)
Łukasz Kozłowski strzelił pierwszą bramkę w tej edycji dla kotowiczan. Po zmianie stron wynik podwyższył Mateusz Wydrych. Wydawało się, że gospodarze będą już mogli zgarnąć trzy „oczka”, odezwało się powiedzenie o toksyczności wyniku 2:0. Najpierw Maciej Popławski „złapał” kontakt, a w doliczonym czasie gry Dominik Goliński zapewnił podopiecznym Tomasza Radosa jeden punkt. Działo się to, gdy Patryk Nowakowski został odesłany przez arbitra, Mikołaja Barczyka, wcześniej pod prysznic. Kotowiczanie następny mecz rozegrają z rezerwami Sparty w Szczekocinach. Po sezonie przerwy porajanie zaprezentują się w odmienionym składzie swojej publiczności w starciu z Gromem Poczesna.
Grom Poczesna - Orły Kusięta, niedziela, 1:3 (1:2)
Boisko w Hucie Starej nie jest najszczęśliwsze dla pocześnian. Kolejny mecz zakończył się ich porażką. Goście już w ósmej minucie objęli prowadzenie po golu zdobytym głową przez Przemysława Jeksendera, podwyższył w sytuacji sam na sam z Sebastianem Pietrajczukiem Piotr Czajkowski. Gola do „szatni” wbił Fabian Czechowski, ale po zmianie stron nie zmieniło to sytuacji na boisku. Goście ustalili wynik strzałem z rzutu wolnego wykonanym przez Norberta Śpiewaka. Przed Gromem wyjazd do Poraja, ale tam o punkty nie będzie łatwo. Przed Orłami kolejny wyjazd, tym razem do Dąbrowy Zielonej.

 

B-KLASA, GRUPA II, SEZON 2021/2022
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. Start Soborzyce 1 3 1 0 0 6:3
2. Orły Kusieta 1 3 1 0 0 3:1
3. KS Kotowice 1 1 1 0 0 2:2
4. Polonia Poraj 1 1 1 0 0 2:2
5. Lelovia Lelów 1 1 1 0 0 1:1
6. Iskra Mokrzesz 1 1 1 0 0 1:1
7. Zieloni II Żarki 1 1 1 0 0 1:1
8. Dąbrowianka Dąbrowa Zielona 1 1 1 0 0 1:1
9. Grom Poczesna 1 0 0 0 1 1:3
10. Sparta II Szczekociny/Irządze 1 0 0 0 1 3:6

II kolejka 5. września:
Dąbrowianka Dąbrowa Zielona - Orły Kusięta, niedziela, 5 września, 17:00.
Polonia Poraj - Grom Poczesna, niedziela, 5 września, 17:00.
Sparta II Szczekociny/Irządze - KS Kotowice, niedziela, 5 września, 17:00.
Zieloni II Żarki - Start Soborzyce, niedziela, 5 września, 17:00.
Lelovia Lelów - Iskra Mokrzesz, niedziela, 5 września, 17:00.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account