Płomień najlepszy na inaugurację

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, www.waldemardeska.pl, football photo gallery, football photos, B-klasa

Płomień Lgota Mała rozbłysnął najjaśniej na inaugurację B-klasy grupy pierwszej i usadowił się w fotelu lidera. Jest jeszcze czwórka chętnych na detronizację, ale czy to się uda zobaczymy w ten weekend. Nie udał się powrót do gry Jurajskich Wilków po długiej przerwie i Laguny w nowych barwach.

Warta Pławno - Amator II Golce, 2:3 (1:1)
Gospodarze rozpoczęli obiecująco od prowadzenia uzyskanego w szesnastej minucie przez Kacpra Łakomca. Dwadzieścia minut później wyrównał Paweł Suchanek, a po zmianie stron na prowadzenie gości wyprowadził Kamil Młyńczyk, jednak nie na długo, bo do wyrównania doprowadził Marek Brych. Ostatnie trafienie zadał w doliczonym czasie gry Dawid Tylkiewicz, wychowanek Olimpii Truskolasy. Kolejny mecz rezerwy Amatora rozegrają z Płomieniem Lgota Mała. Warta będzie chciała odrobić straty w starciu z rezerwami Orkana w Rzerzęczycach.
Polonia/Unia Widzów - Jurajskie Wilki Częstochowa, 5:2 (4:1)
Nie udał się piłkarzom z Mirowa powrót do rozgrywek, do których powrócili po siedmiu latach. Widzowianie po kwadransie rozpoznawczym w trzy minuty znokautowali rywala po uderzeniach Arkadiusza Cieślika, Przemysława Pukacza i Wojciecha Góreckiego. Goście odpowiedzieli celnym trafieniem Bartosza Chadrysia, ale jeszcze przed przerwą ponownie na listę strzelców wpisał się Przemysław Pukacz. Po zmianie stron Łukasz Martynowski dorzucił jednego gola dla miejscowych, a rozmiary porażki zmniejszył Brian Trzepizur. W następnej kolejce do Mirowa zawita Piast Lubojna, natomiast w Widzowie pojawi się Junior Szarlejka.
Junior Szarlejka - Orkan II Laguna Rzerzęczyce, 4:1 (2:0)
Laguna po zmianie barw nic nie straciła nic swojej bojowości i waleczności, ale przegrała na inaugurację w Kalei. Gospodarze w pierwszym okresie gry zdominowali przyjezdnych i uzyskali prowadzenie po bramkach Adriana Abresz i Dawida Skkrzydeł. Goście zaczęli coraz śmielej zagrażać bramce strzeżonej przez debiutującego w barwach Juniora, Kacpra Korpuli, ale ten spisywał się doskonale, obronił rzut karny, a co najważniejsze dopisywało mu szczęście i piłka obijała tylko ramę jego bramki. Po zmianie stron Adrian Abresz przypieczętował zwycięstwo podopiecznych Karola Gałusa. Goście zdołali uzyskać honorowe trafienie po strzale Kacpra Tyrasa, który pokonał Bartłomieja Hillera. Piłkarze Orkana II Laguny liczą na pierwsze punkty podczas niedzielnego starcia z Wartą Pławno. Junior spotka się w Widzowie z sąsiadem w ligowej tabeli, Polonią/Unia.
Bramki:
1:0 7’Adrian Abresz
2:0 15’Dawid Skrzydeł
3:0 55’Adrian Abresz
3:1 65’Kacper Tyras
4:1 88’Adrian Abresz
Junior Szarlejka: 1.Kacper Korpula (45’12.Bartłomiej Hiller), 3.Przemysław Moll, 21.Konrad Korzekwa (45’7.Mateusz Kobis), 9.Adrian Dewódzki (60’19.Julian Jędrusik), 10.Igor Rynkiewicz (45’18.Szymon Stanior), 2.Karol Gałus (71’77.Piotr Janik), 6.Adrian Abresz, 17.Cezary Kupczyk, 15.Dawid Skrzydeł (45’11.Tomasz Kozak), 20.Mikołaj Jarząbek, 16.Jarosław Ściubidło
Rezerwowy: 8.Andrzej Słomian
Trener: Karol Gałus.
Orkan II Laguna Rzerzęczyce: 1.Mateusz Zgrzebny (70’4.Kamil Zgrzebny), 9.Kacper Tyras, 13.Robert Janus, 23.Bartłomiej Zalesiński, 8.Maksymilian Stanirowski, 73.Mateusz Piasecki, 25.Fabian Orlikowski, 10.Michał Kuban, 7.Mateusz Gaudy, 16.Rafał Adamowski, 22.Michał Sowiński (50’14.Grzegorz Ślęzak).
Trener: Cezary Baryła.
Sędziowali: Patryk Makowski, Marcin Bator i Norbert Wireński.
Żółte kartki: Abresz, Ściubidło - Stanirowski, Piasecki.

Płomień Lgota Mała - Pogoń Blachownia, 4:0 (2:0)
Lgocianie dość szybko uzyskali prowadzenie i to ułatwiło im dalszą grę. Andrzej Karmazin już w drugiej minucie pokonał Roberta Drzewickiego. Ograł go jeszcze dwa razy zapewniając swojemu zespołowi wysokie zwycięstwo. Jedno trafienie dorzucił Artur Domagała zamykając wynik. Przed lgocianami wyjazd na trudny teren rezerw Amatora. Pogoń zagra przed własną publicznością ze Świtem Borowno, który liczy na powtórkę z pierwszej kolejki i kolejne zwycięstwo w delegacji.
Piast Lubojna - Świt Borowno, 2:3 (1:3)
Szybko strzelona przez Mateusza Olbrysia bramka trochę uśpiła czujność gospodarzy, bo trzy minuty później po trafieniu Radosława Wierzbickiego widniał wynik remisowy. Jeszcze przed przerwą Oskar Witkowski i Krystian Klajnowski wyprowadzili Świt na prowadzenie. Kontaktową bramkę zdobył Mateusz Żukiewicz i takim rezultatem zakończył się ten pojedynek, mimo że podopieczni Krystiana Koniecznego obijali piłką słupek i poprzeczkę bramki Michała Adlera. Szansa na rehabilitację już w niedzielę w Mirowie. Świt ponownie zagra w delegacji, tym razem w Blachowni.

B-KLASA, GRUPA I, SEZON 2021/2022
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. Płomień Lgota Mała 1 3 1 0 0 4:0
2. Polonia/Unia Widzów 1 3 1 0 0 5:2
3. Junior Szarlejka 1 3 1 0 0 4:1
4. Świt Borowno 1 3 1 0 0 3:2
5. Amator II Golce 1 3 1 0 0 3:2
6. Warta Pławno 1 0 0 0 1 2:3
7. Piast Lubojna 1 0 0 0 1 2:3
8. Jurajskie Wilki Częstochowa 1 0 0 0 1 2:5
9. Orkan II Laguna Rzerzęczyce 1 0 0 0 1 1:4
10. Pogoń Blachownia 1 0 0 0 1 0:4


II kolejka 4/5 września:
Polonia/Unia Widzów - Junior Szarlejka, sobota, 4 września, 16:00.
Pogoń Blachownia - Świt Borowno, sobota, 4 września, 17:00.
Jurajskie Wilki Częstochowa - Piast Lubojna, niedziela, 5 września, 17:00.
Amator II Golce - Płomień Lgota Mała, niedziela, 5 września, 17:00.
Orkan II Rzerzęczyce - Warta Pławno, niedziela, 5 września, 17:00.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account