Nie żyje Leon od kogutów

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Bardzo smutna wiadomość dotarła z Zabrza, gdzie zmarł Stanisław Sętkowski. Chyba najwierniejszy kibic Górnika Zabrze. Jego znakiem rozpoznawczym był dzwonek, z którym odwiedził wiele stadionów w Polsce i za granicą. „Leon” urodził się 10 lutego 1939 roku w Częstochowie, gdzie mieszkał do lat pięćdziesiątych. Charakterystyczny dzwonek otrzymał w 1982 roku od jednego z ojców paulinów na Jasnej Górze. 

Pisaliśmy ostatnio o czarnych chmurach nad Soborzycami i to nie z racji warunków atmosferycznych, ale sytuacji w Starcie. Po sobotnim spotkaniu prezesem nadal pozostał Mateusz Konieczny, ale być może do następnego zebrania zarządu. Na dziś wiadomo, że za granicę wyjechał podstawowy bramkarz soborzyczan, Dawid Urbański. Do Czarnych Starcza przeszedł Sebastian Łopuszyński, a do sąsiada zza miedzy, Piasta Przyrów, Artur Mysłek. Będzie on pełnił podobną funkcję grającego trenera w Piaście. Zastąpił on tam Marcina Nowaka, który przeniósł się do Sokoła Olsztyn, w którym z pracy zrezygnował Paweł Krawczyk. Jego asystentem będzie wychowanek Sokoła, Damian Ceglarz. Wracając do Soborzyc, to zarząd klubu zbierze się jeszcze raz w ten weekend i wówczas zapadną wiążące decyzje. Jeżeli zespół nie przystąpi do rozgrywek, to zawodnicy otrzymają wolną rękę w wyborze nowych klubów. – Problemy kadrowe są naszą największą bolączką. Klubom na rubieżach nie jest łatwo pozyskać zarodników do gry. Miejscowi albo wyjeżdżają za pracą, albo na studia, a młodzież niestety nie garnie się do uprawiania sportu – powiedział Mateusz Konieczny, który jest bliski rezygnacji z funkcji prezesa.

Trenera Oskara Operacza możemy zauważyć na meczach Ligi Okręgowej. Na pewno będzie chciał pozyskać kilku nowych zawodników do czwartoligowej Unii. Rędziny opuszczają bowiem Jakub Koza i Mateusz Bik oraz na pewno będą konieczne wzmocnienia.

Inny czwartoligowiec, Znicz Kłobuck wzmocnił zespół Krzysztofem Małolepszym z Panek i Mateuszem Piątkowskim z rezerw Rakowa. Dawid Wojtyra przeszedł do pierwszoligowej Skry i ponownie zagra ze swoim kuzynem, Kamilem. Miłosz Bielecki został grającym trenerem w Libidzy, gdzie mogą się pojawić jego dawni koledzy z Kłobucka. Alan Jaworski jest testowany przez Polonię Bytom i zagrał w ostatnim meczu z Decor Bełk. Tam kontrakt podpisał były zawodnik Skry Częstochowa, Konrad Andrzejczak.

Myszków opuścili Marcin Kowalski, Eryk Krupa i Maciej Swatek, którzy zasilą Victorię Częstochowa oraz Emmanuel Sarki, Sebastian Stankiewicz, Jan Rybaniec i Rafał Kotecki. Ekipę Marcina Domagały wzmocnili Mateusz Mazurek i Filip Czapla. 

Z rezerw Rakowa odeszli Michał Kobyłkiewicz, Mateusz Piątkowski, Krystian Ślęzak, Mateusz Skibiński, Oskar Januszewski i Jakub Budnicki.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account