Gościnny Ajaks

  • Published in News

Rozegrano kolejną edycję Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Żaków 2014 „Ajaks CUP” 2021 w którym wzięło udział osiem zespołów. Organizatorem turnieju był UKS Ajaks Częstochowa, a sponsorem głównym był PKN ORLEN. Gospodarze turnieju okazali się bardzo gościnni i dali wygrać ekipie ze Stradomia oraz wyprzedzić młodym piłkarzom Lotu Konopiska. Sami uplasowali się na trzecim i czwartym miejscu.

Najważniejsze dla młodych adeptów futbolu była możliwość rywalizacji z rówieśnikami i dobra zabawa i oczywiście podnoszenie umiejętności piłkarskich. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, słodycze, lody. Najlepsze zespoły uhonorowano pucharami oraz wyróżniono najlepszych zawodników z każdej drużyny. Otrzymali oni okolicznościowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. Nagrody wręczali Prezes UKS „Ajaks”, Arkadiusz Szymanek oraz radny miasta Częstochowy, Paweł Ruksza.
Sędziowały: Magdalena Tyras i Natalia Wawrzyniak (OKS Częstochowa).

WYNIKI W GRUPACH:
1. Ajaks I Częstochowa – Stradom I Częstochowa 3:9
2. Sportowa I Częstochowa - RKS Radomsko 6:2
3. Ajaks II Częstochowa – LOT Konopiska 2:10
4. Sportowa II Częstochowa – Stradom II Częstochowa 2:3
5. Ajaks I Częstochowa – Sportowa I Częstochowa 7:1
6. Stradom I Częstochowa – RKS Radomsko 15:1
7. Ajaks II Częstochowa – Sportowa II Częstochowa 8:0
8. LOT Konopiska - Stradom II Częstochowa 8:2
9. Ajaks I Częstochowa – RKS Radomsko 15:0
10. Stradom I Częstochowa – Sportowa I Częstochowa 11:3
11. Ajaks II Częstochowa – Stradom II Częstochowa 6:0
12. LOT Konopiska – Sportowa II Częstochowa 11:1
Dwie najlepsze drużyny z grupy awansowały do finału „A” dwie ostatnie do finału „B”
WYNIKI FINAŁU „A”
Stradom I Częstochowa – Ajaks II Częstochowa 17:2
Ajaks I Częstochowa – LOT Konopiska 3:6
Stradom I Częstochowa – LOT Konopiska 7:2
Ajaks I Częstochowa - Ajaks II Częstochowa 12:5
Ajaks I Częstochowa – Stradom I Częstochowa 3:9
Ajaks II Częstochowa – LOT Konopiska 2:10
WYNIKI FINAŁU „B”
Stradom I Częstochowa – Stradom II Częstochowa 11:1
RKS Radomsko - Stradom II Częstochowa 6:3
Stradom I Częstochowa - Stradom II Częstochowa 9:0
RKS Radomsko – Sportowa Częstochowa II 10:2
Sportowa I Częstochowa – RKS Radomsko 6:2
Stradom II Częstochowa – Sportowa II 3:2
TABELA FINAŁOWA „A”
1. Stradom I Częstochowa – 3 – 9 pkt - br. 33 – 7
2. LOT Konopiska – 3 – 6 pkt –br.18-12
3. Ajaks I Częstochowa – 3 - 3pkt - br. 18 – 20
4. Ajaks II Częstochowa – 3 – 0 pkt – br. 9 – 39
TABELA FINAŁOWA „B”
1. Sportowa I Częstochowa – 3 – 9 pkt.- br. 26 – 3
2.RKS Radomsko - 3 - 6 pkt. – br. 18 - 11
3. Stradom II Częstochowa – 3 – 3 pkt.- br. 6-17
4. Sportowa II Częstochowa - 3 - 0 pkt. – br. 5 – 24

View the embedded image gallery online at:
https://www.cz-pilka.pl/news/4601-goscinny-ajaks#sigProId8d0a48923e

SKŁADY ZWYCIĘSKICH DRUŻYN:
1. Stradom I Częstochowa: Franciszek Zosierek, Miłosz Andzel, Mikołaj Janusz, Jakub Moś, Tomasz Adamczyk, Tomasz Pażucha. Trener: Radosław Puchała.
2. LOT Konopiska: Bartosz Słubik, Tsimatei Szemszenia, Olek Kot, Borys Caban, Mikołaj Małczak, Aleksander Bodo, Wiktor Tanerski. Trener: Marek Szyduk.
3.Ajaks II Częstochowa: Aleksander Koczyński, Jan Szyjewski, Tomasz Strach, Jakub Podstolak, Leon Pikor, Aleksander Więckowski, Wojciech Reterski, Adam Wiewióra, Kacper Bugała. Trener: Piotr Nowaczyk.

Król strzelców – Mikołaj Janusz ( Stradom I Częstochowa)
Najlepszy zawodnik – Bartosz Słubik (LOT Konopiska)
Najlepszy bramkarz – Miłosz Andzel (Stradom I Częstochowa)

- Zawodnicy Ajaksu oraz ich rodzice mieli swoje święto zakończenia sezonu. Ze względu na fakt, iż klub rozrasta się dynamicznie, tegoroczne święto piłki w UKS Ajaks Częstochowa rozdzielono na dwa weekendy. Obecnie w klubie trenuje 330 zawodników w 18 grupach, pracuje 20 trenerów, a do rozgrywek zgłoszonych jest 14 drużyn. W dniu 12 czerwca odbył się turniej rodziców o Puchar Prezesa Ajaksu, który rozpoczął piłkarski piknik z Ajaksem. Zgłosiło się pięć drużyn, walka jak co roku była bardzo zacięta, ale przebiegała w sportowej i rodzinnej atmosferze. Najmłodsze grupy zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami, a całość odbywała się przy grillu na świeżym powietrzu. W dniu 13 czerwca 2021 roku odbył się kolejny turniej Ajaks Cup tym razem dla roczników 2014. Turniej cieszył się jak corocznie dużym zainteresowaniem i po raz drugi odbył się pod patronatem PKN Orlen. Obecność tak znanego i cenionego mecenasa sportu jakim jest Orlen na ziemi częstochowskiej jest bardzo miłym i ważnym wydarzeniem. PKN Orlen drugi rok z rządu wspomaga grupy dziecięce i młodzieżowe UKS Ajaks w ich harmonijnym rozwoju. Po uroczystym wręczeniu nagród dla zwycięzców i najlepszych zawodników, uhonorowaliśmy również drużyny, które w dniu 12 czerwca grały wyjazdowe turnieje. A po ceremonii na boisko wybiegły Akademie przedszkolaka, które pokazały radosny i szczery football przy wspaniałym dopingu rodziców. Na zakończenie zostali również uhonorowani medalami za ciężką pracę treningową i wspaniały emocjonujący turniej. 19 czerwca odbyła się druga cześć piłkarskiego święta Ajaksu. Zostały nagrodzone starsze grupy, a całość okrasiły występy naszych cheerleaderek. Zorganizowany piknik Ajaksu pokazał, że integracja w świecie rzeczywistym jest niezwykle potrzebna, a czas pandemii wywołał u wszystkich głód tego typu spotkań, zwłaszcza u najmłodszych zawodników, którzy mieli utrudnione warunki rywalizacji. Dla Nas bardzo ważne jest to, że przetrwaliśmy te trudne momenty z optymizmem patrzymy w przyszłość i wspólnie z Naszym partnerem PKN Orlen, będziemy dalej nieść nasza misję wychowania przez sport – zapewnił prezes Ajaksu, Arkadiusz Szymanek.

cz-piłka.pl, foto: Łukasz Więckowski.

Log in or create an account