Grom w tym roku bez zwycięstwa

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, B-klasa  

Piłkarze z Poczesnej nie zdołali wygrać w tym roku meczu, nawet w ostatnim pojedynku w Dąbrowie Zielonej, której Dąbrowianka dużo lepiej prezentowała się w delegacji. Myszkowianie potwierdzili swój prymat w starciu z „Dwójką Koziołków”. Wygrały również pozostałe ekipy z „pudła”, czyli Lelovia i Iskra.

MKS II Myszków - GKS II Koziegłowy, 3:0 (3:0)
Szkoleniowcy obu zespołów potraktowali to spotkanie iście treningowo, iż z trzynastu rezerwowych na boisku nie pojawił się tylko bramkarz gości, Dawid Pietrusiński. Sprawę wyniku ustalono w pierwszej odsłonie, w której dominowali gospodarze i udokumentowali ją golami Kacpra Dąbrowskiego, Piotra Nowakowskiego i Damiana Wojtasika. Był to pożegnalny z B-klasą występ ekipy Piotra Nowakowskiego, a następne starcie z „Koziołkami”, tymi z A-klasowymi papierami już niebawem, po wznowieniu rozgrywek A-klasy. Wówczas też przyjdzie czas rewanżu.
Iskra Mokrzesz - KS Kotowice, 5:1 (3:0)
Kibice Iskry pożegnali się ze swoimi kibicami, ale nie na długo. Po krótkich wakacjach ponownie spotkają się pod bocianim gniazdem, aby uczcić tragicznie zmarłego prezesa klubu, Konrada Tyrasa. Turniej odbędzie się 10 lipca i będzie to jego piąta edycja. Mecz z Kotowicami obfitował w bramki, ale niestety również w kartki. Sędzia, Bartosz Stala musiał je pokazać aż osiem razy z czego dwóch przyjezdnych wróciło z czerwonymi kartonikami. Kotowiczanie musieli też dźwigać bagaż pięciu bramek strzelonych przez Martina Cabana, Adriana Ceglarza i Łukasza Zębika, który pokonał bramkarza gości trzykrotnie. Bartłomiej Hutnik zdobył dla Kotowic honorowego gola.
Lelovia Lelów - Orły Kusięta, 4:1 (3:1)
Orłom nie udało się osiągnąć trzeciego zwycięstwa w delegacji i już po pierwszej części meczu byli skazani na porażkę. Pierwsze bramki dla gospodarzy zdobyli Mateusz Kapral i Konrad Jędruszek. Kontaktowego gola strzelił Dominik Rozpendek, ale jeszcze przed przerwą podwyższył Grzegorz Walasek i ten sam zawodnik w drugiej odsłonie ustalił wynik pojedynku. Lelovia zakończyła rozgrywki na drugiej pozycji, natomiast Orły zdobyły dziesięć „oczek”, a pierwszy raz zapunktowały dopiero w czternastej kolejce.
Dąbrowianka Dąbrowa Zielona - Grom Poczesna, 5:0 (4:0)
Gładkie zwycięstwo Dąbrowianki nad Gromem, który zaciął się na wiosnę i w dziewięciu meczach przedzielonych remisem odniósł same porażki. To chyba najgorsza seria jakiej nie pamiętają najstarsi pocześnianie, chociaż podopieczni Patryka Kozłowskiego domowe mecze rozgrywali ostatnio w Hucie Starej. W Dąbrowie Zielonej formę strzelecką potwierdził zdobywca trzech bramek, Jakub Dura, który w tym meczu dobił do „trzydziestki” i został najlepszym strzelcem na poziomie B-klasy. Pozostałe trafienia zaliczyli Przemysław Rak i Krzysztof Łągiewka.

B-Klasa, Gr.2, SEZON 2020/2021
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. MKS II Myszków 21 52 17 1 3 91:17
2. Lelovia Lelów 21 44 14 2 5 50:41
3. Iskra Mokrzesz 21 38 12 2 7 53:38
4. Dąbrowianka Dąbrowa Zielona 21 35 11 2 8 60:53
5. GKS II Koziegłowy (b) 21 26 8 2 11 49:55
6. KS Kotowice 21 21 6 3 12 49:77
7. Grom Poczesna 21 19 6 1 14 22:55
8. Orły Kusięta 21 10 3 1 17 31:69

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account