Faworyci górą

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, B-klasa

Pierwsza trójka wygrała swoje pojedynki, ale nie miało to wpływu na układ miejsc na „pudle” co zostało rozstrzygnięte dużo wcześniej. Do gry powrócił Świt Borowno, który rozpoczął zmagania w B-klasie zwycięstwem nad Wartą II Laguna Mstów, ale nie dane mu było zakończyć rozgrywek wygraną.

Polonia/Unia Widzów - Warta Pławno, 5:1 (3:1)
Wicelider obnażył wszystkie braki beniaminka z Pławna i pokonał go wysoko na zakończenie rozgrywek. Bramki dla zwycięzców strzelili, dwie Robert Sokołowski oraz Paweł Zatoń, Klaudiusz Kmiecik i szesnastoletni Wojciech Górecki. Honorowego gola zdobył najskuteczniejszy zawodnik Warty, Marek Brych.
Płomień Lgota Mała - Metal Rzeki Wielkie, 2:4 (2:1)
Również lider nie miał sentymentów dla lgocian, chociaż ci od pierwszych minut zagrali bez respektu i do przerwy zdobyli dwie bramki po strzałach szesnastoletniego Dawida Majewskiego-cień i dziewiętnastoletniego Adama Ratkowskiego. Goście odpowiedzieli golem Marcela Mielczarka najlepszego strzelca Metalu i grupy pierwszej B-klasy, który ustrzelił w tych rozgrywkach klasyczne „oczko”. Po przerwie na listę strzelców dwa razy wpisał się Marcin Mielczarek i wynik zamknął Dominik Mokrzycki.
Warta II Laguna Mstów - Pogoń Blachownia, 3:2 (1:2)
Piłkarze z Mstowa sukcesem zakończyli rozgrywki B-klasy, ale nie przyszedł on łatwo. Grający trener Pogoni, Patryk Grzybek otworzył wynik, ale gospodarzom po dwóch minutach udało się wyrównać po golu Fabiana Orlikowskiego. Doświadczony Jakub Czerw zdołał jeszcze przed przerwą dać gościom prowadzenie, które przez Mateusza Gaudy stracili w drugiej odsłonie. Mstowianin dwa razy pokonał Michała Samuela, a decydująca bramka padła w doliczonym czasie gry. Pasjonaci z Mstowa zajęli najlepsze, trzecie miejsce na przestrzeni sześciu sezonów w B-klasie. Gratulujemy pierwszego „pudła”.
Świt Borowno - Pogoń II Kamyk, 1:3 (1:0)
Piłkarze Świtu po ostatnim walkowerze tym razem pojawili się na boisku i mieli wielką ochotę zakończyć rozgrywki zwycięstwem przed własną publicznością. Jednak rywal z Kamyka był silniejszy i pokonał gospodarzy odwdzięczając się za remis 3:3 z jedenastej kolejki. Do przerwy prowadzili miejscowi po bramce Jacka Kiebdaja, ale po przerwie to goście po trafieniach Kuby Marca, Bartosza Smolarka i Bartłomieja Witka przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.
Grom II Cykarzew - Piast Lubojna 0:3 (v.o.)
Junior Szarlejka - Lotnik II Kościelec 3:0 (v.o.)