Ślimacze tempo na stadionach

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Za miesiąc minie termin realizacji pierwszej części budowy stadionu przy Limanowskiego, która ma pozwolić na uzyskanie warunkowej licencji dla klubu. Czy tak się stanie przekonamy się niebawem, ale tempo prac nie napawa optymizmem. Trwają roboty na płycie boiska i przy budowie trybun, które mają pomieścić 5,5 tysiąca kibiców z czego jedna piąta zasiądzie w zadaszonej części. Wreszcie możemy zobaczyć na postawie wizualizacji jak ma wyglądać stadion po zakończeniu prac.

Również pracy na obiekcie Znicza Kłobuck posuwają się w ślimaczym tempie. Planowany na koniec września ubiegłego roku odbiór remontowanego boiska, po raz kolejny został przesunięty. Tym razem na koniec kwietnia 2021. Piłkarze Znicza będą musieli nadal rozgrywać mecze poza Kłobuckiem, prawdopodobnie w Kamyku, ale wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Czwarta liga wznawia rozgrywki 13.marca i kłobucczanie pierwszy mecz zagrają w delegacji w Będzinie.

Z początkiem roku 2021 funkcję trenera pierwszego zespołu Orlika Blachownia objął Michał Jelonek, który powrócił do klubu po sześciu latach. W tym czasie uzyskał uprawnienia UEFA A. Odbył staże trenerskie między innymi w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Wiśle Płock czy Zagłębiu Sosnowiec. Pracował w Skrze Częstochowa, OSSM Częstochowa, Płomieniu Czarny Las i Locie Konopiska.

Jakub Szumski został ukarany czerwoną kartką w meczu XXVI kolejki tureckiej ekstraklasy, w którym jego Erzurumspor przegrał u siebie 1:3 (0:2) z Hataysporem. Polak rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, a boisko opuścił w 48. minucie za faul taktyczny. Jego zespół jest na siedemnastym miejscu z dorobkiem 25 punktów, czyli tuż poza strefą spadkową. „Szumi” zadebiutował w barwach BB Erzurumspor Kulübü 18.stycznia w meczu XIX kolejki tureckiej ekstraklasy, w którym jego drużyna wygrała 2:1 (1:0) z Kasimpaşa SK. W trzech meczach były bramkarz Rakowa zachował czyste konto, w pozostałych wpuścił pięć bramek.

Nową zawodniczką Czarnych Sosnowiec została Natalia Grajcar ze Skry Ladies Częstochowa. Wychowanka Gola i była zawodniczka Stradomia występuje na boku pomocy. Dla siedemnastolatki będzie to bardzo ważny etap w jej przygodzie z piłką.

Spore wzmocnienia poczyniła walcząca o awans do Ligi Okręgowej Warta Kamieńskie Młyny. Jej szeregi zasilili Dawid Nowak, Łukasz Nowak i Patryk Korzec z Czarnych Starcza oraz powracający ze Szczakowianki Michał Wojciechowski.

Z drużyną Promienia Glinica rozstał się po ponad trzech latach trener Tomasz Wiśniewski. Nowym szkoleniowcem został Marek Nowiński, który rozpoczął z zespołem przygotowania do rundy wiosennej ligi okręgowej w strefie spadkowej. Ta wznowi rozgrywki 27. marca i w pierwszej kolejce spotkają się:
Promień Glinica - Orzeł Kiedrzyn
Jedność Boronów - Lotnik Kościelec
MLKS Woźniki - Grom Cykarzew
Sparta Lubliniec - Gmina Kłomnice
Olimpia Truskolasy - Piast Przyrów
Pogoń Kamyk - Sparta Szczekociny
Tydzień wcześniej na boiska wybiegną zespoły walczące o awans w grupie mistrzowskiej.

Na razie zespoły rozgrywają mecze sparingowe. Oto ostatnie wyniki:
Ruch Kochanowice - Przyszłość Nowe Chechło 3:2 (1:1)
Wodzisław - Skra Ladies Częstochowa 3:6
Unia Lubecko - Drama Kamieniec 3:1 (1:1)
Liswarta Popów - LZS Rudniki 2:2
Victoria Częstochowa - LOT Konopiska 3:4 (0:2)
Sparta Zabrze - Śląsk Koszęcin 3:2 (0:2)
Unia Lisowice - Tajfuna Harbułtowice 4:2 (2:2)
MLKS Woźniki - Ruch Chorzów jr. 2:2 (2:0).
Liswarta Lisów - Iskra Lasowice 4:1 (2:1)
GKS Koziegłowy - Stradom Częstochowa jr 11:2 (3:2)
LKS Sieraków Śląski - LZS Gronowice 3:1 (0:0)
Mechanik Kochcice - Rybak Ciasna 4:0 (1:0)
Ruch Kochanowice - Przyszłość Nowe Chechło 3:2 (1:1)
Silesia Miechowice - Jedność Boronów 3:2 (2:1)
Zieloni Żarki - Wartę Kamieńskie Młyny 4:1 (2:0)
Oksza Łobodno - Huragan Jezioro 4:0 (0:0)
Płomień Częstochowa – Sokół Wręczyca Wielka 4:2
Resovia Rzeszów – Skra Częstochowa 1:0 (1:0)
Orzeł Kiedrzyn – Lotnik Kościelec 3:6
LKS Kamienica Polska – Amator Golce 1:0
Orlik Blachownia – Pokój Sadów 3:0 (1:0)
Omega Kleszczów – Znicz Kłobuck 0:0
MKS Myszków – Unia Rędziny 5:0
MKS Myszków – Piast Przyrów 6:2 (3:1)
Huragan Jezioro – Oksza Łobodno 0:4 (0:0)
Raków II Częstochowa – Pniówek Pawłowice 2:1 (2:1)
Stradom Częstochowa – Pogoń Kamyk 2:1
Czarni Starcza – KS Kotowice 8:1
Tajfun Harbułtowice - Unia Lisowice 2:4
Czarni Sucha Góra - Dragon Rusinowice 9:1

cz-piłka.pl, 

Log in or create an account