Piłkarze wracają na boiska

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Amatorskie środowisko piłkarskie odetchnęło z ulgą. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował, że między innymi piłkarze amatorzy znaleźli się na liście złagodzenia obostrzeń dotyczących walki z pandemią COVID-19. Od piątku, 12 lutego, piłkarze amatorzy oficjalnie wrócą na boiska.

Odmrożona zostaje wszelka aktywność sportowa na otwartej przestrzeni. Można więc będzie znów, zachowując reżim sanitarny, korzystać między innymi z boisk piłkarskich. Zespoły z niższych lig będą więc mogły oficjalnie rozpocząć przygotowania do rundy wiosennej oraz rozgrywać mecze sparingowe. Zezwolenie obejmuje dwutygodniowy okres próbny. Do tej pory zajęcia i sparingi mogli prowadzić tylko młodzi adepci futbolu i tzw. „stypendyści” w szerokim tego słowa znaczeniu. Najważniejsze, że skończy się konspiracja i piłkarze będą mogli bez dodatkowego stresu przygotowywać się do rozgrywek. Mamy nadzieję, że wszystkie grupy rozgrywkowe zdołają wystartować o czasie. Czwarta liga, poza pauzującym Myszkowem, ruszy 13.marca. Podopieczni Damiana Nowaka w środę, 31.marca o godz.16.00., w Kamienicy Polskiej rozegrają Finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Częstochowa z a-klasowym LKS Kamienica Polska. „Kamionka” i pozostałe zespoły A-klasy rozpoczną rozgrywki 27.marca, natomiast B-klasa ruszy 11.kwietnia. Liga Okręgowa decydującą batalię ma rozpocząć 20.marca, a grupa spadkowa ruszy tydzień później. 

Wracając do Myszkowian, to w zimowym okienku transferowym zdołali zakontraktować trzech ciekawych zawodników. Są to, bramkarz Bartosz Kucharski i obrońca Marcin Mączka, zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała oraz wspominany wcześniej Emmanuel Sarki, który udanie zaprezentował się w sparingach i czeka jeszcze na konkretne decyzje ze Związku. Być może w bramce MKS-u pojawi się doświadczony Kamil Lech, którego przyszłość w Ruchu Chorzów jest niepewna.
Z drużyną rozstało się trzech zawodników: Antoni Rybaniec przeszedł do Lotnika Kościelec, Stefan Głowacki szuka klubu a Jarosław Bąk zawiesił piłkarskie buty na kołku.

Mateusz Majchrzyk zrezygnował z prowadzenia drużyny seniorów Hadry, a zastąpił go Dawid Musik, do niedawna grający trener Victorii Strzebiń. Trener Majchrzyk skupi się teraz na współpracy ze swoimi młodymi podopiecznymi, którzy sumiennie pracują a efektem jest zaproszenie kilku zawodników przez Skrę Częstochowa, Raków Częstochowa czy Zagłębie Sosnowiec na testy. Do Hadry chętnie na sparingi przyjeżdżają takie firmy jak GKS Katowice, Gwarek Zabrze czy Szombierki Bytom.
- Co do moich dalszych planów to na razie nie chcę się wypowiadać, koncentruję się teraz na pracy z Młodzikami, z którymi odnoszę spore sukcesy. Pięć lat treningów przynosi coraz lepsze rezultaty. Szkoda by było zmarnować ten potencjał i mam nadzieję, że zdołamy dokończyć rozgrywki w trzeciej Lidze Wojewódzkiej i rozegrać ostatni mecz z Wisłą Kraków. Praca z seniorami przysporzyła mi wiele nowych doświadczeń i wiele mnie nauczyła, ale na chwilę obecną to zamknięty rozdział – podsumował Mateusz Majchrzyk.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account