Krzyżak w Bytovii

  • Published in News

Oskar Krzyżak został wypożyczony do końca sezonu z Rakowa Częstochowa do drugoligowej Bytovii Bytów. 19-letni obrońca w obecnym sezonie nie zagrał w żadnym meczu PKO Ekstraklasy, chociaż był w szerokiej kadrze drużyny z Częstochowy.

Wychowanek Znicza Kłobuck regularnie występuje w czwartoligowych rezerwach oraz reprezentacji Polski U18, a wcześniej U16. W Bytowie otrzyma szansę na zdobycie doświadczenia na szczeblu centralnym w drugoligowej Bytovii. Będzie go można zobaczyć w akcji 27.marca podczas meczu na „Lorecie”.
– Cieszę się z przyjścia do Bytovii, gdyż jest to klub, który daje mi szansę rozwoju. Jestem pewny, że zarówno klub, jak i ja skorzystamy na tym jak najlepiej. Dam z siebie wszystko, by zaprezentować się jak najlepiej w nadchodzącej rundzie – zapewnił nowy nabytek „Czarnych Wilków”.
- Wypożyczenie do Bytovii pomoże Oskarowi zaliczyć pierwsze występy na szczeblu centralnym i tym samym zebrać cenne doświadczenie – podkreślił dyrektor sportowy Rakowa, Paweł Tomczyk.

Korona Kielce i Raków Częstochowa doszły do porozumienia w sprawie transferu dwudziestoletniego pomocnika „żółto-czerwonych”, Wiktora Długosza.
Jest to czwarty zawodnik z kieleckiego zaciągu, który dołączy do grona Marcina Cebuli, Daniela Szelągowskiego i Iwo Kaczmarskiego. Negocjacje trwały długo, ale wiadomo, pieniądze, i to nie małe, są bardzo istotne. Przekonuje się o tym Rozwój Katowice, który przy każdym transferze swojego wychowanka, Arkadiusza Milika dostaje z tzw. mechanizmu solidarnościowego 5% z transferu do podziału z Górnikiem Zabrze, gdzie Milik zagrał przed 23. rokiem życia. Katowiczanie za przejście do Marsylii otrzymają około 650 tysięcy złotych, a Górnik 350. Profity z przejścia naszego reprezentanta Polski z Ajaksu do Napoli opiewały w milionach.

Takie pieniądze należą się również dla UKS 6 Jasło i Karpat Krosno za transfer Kamila Piątkowskiego. Na pewno za następne przejście ich wychowanka do innego klubu będą mogły liczyć na dużo większe kwoty.

Nowym trenerem MLKS Woźniki został Bartosz Sowa, który w rundzie jesiennej prowadził LKS Łąka. Zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Bąka, który po pięciu latach zakończył pracę z woźniczanami.

B-klasowy Dragon Rusinowiece wybrał nowy skład zarządu, na którego czele stanął Marcin Mandla. Natomiast skład drużyny wzmocnili Sebastian Mazur, Tomasz Sowa i Patryk Gawłowski, wikariusz tutejszej parafii pod wezwaniem Znalezienia Krzyża Świętego i Św. Katarzyny. Pochodzący z Gliwic-Łabędy ksiądz neoprezbiter święcenia przyjął 30. maja zeszłego roku.

Denis Dobros, który był w kręgu zainteresowań kilku klubów, nadal pozostanie w Śląsku Koszęcin a powodem jest kontuzja więzadła w kolanie. Zawodnik przechodzi rehabilitację i nie jest znany dokładny termin jego powrotu na boisko.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account