Piona z Red Bullem

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Znamy już przyszłość Kamila Piątkowskiego, który po zakończeniu rundy rewanżowej przeniesie się do austriackiego Salzburga. Pomoże jeszcze Rakowowi w zajęciu jak najlepszego miejsca w końcowej klasyfikacji, co było podstawowym argumentem w negocjacjach z wieloma klubami. Konto klubu zasili spora kwota, bo około pięciu milionów euro oraz procenty od kolejnego transferu, który może być dużo wyższy.

- Przechodząc do FC Red Bull Salzburg, spełniam swoje życzenie. Pomimo innych zainteresowań byłem pewien, że chcę tu przyjechać. Klub stwarza tak młodemu zawodnikowi jak ja doskonałe możliwości dalszego rozwoju. Nie mogę się doczekać, kiedy tego lata zacznę grać w koszulce Red Bulls na nowym dla mnie poziomie – stwierdził Kamil Piątkowski.

- Kamil jest młodym, bardzo ambitnym i solidnym defensywnie zawodnikiem, którego można używać na kilku pozycjach z tyłu. W ostatnich miesiącach rozwinął się naprawdę dobrze i jest dokładnie takim piłkarzem, jakiego szukamy, ponieważ pasuje do piłki nożnej, jaką chcemy grać. To naprawdę fajne, że Kamil zdecydował się dołączyć do Salzburga, pomimo zainteresowania wielu czołowych klubów z całej Europy i już nie możemy się doczekać, żeby go przyjąć - powiedział dyrektor sportowy FC Red Bull Salzburg, Christoph Freund

Sebastian Musiolik strzelił wyrównującego gola dla Pordenone w zremisowanym 1:1 (1:1) meczu dwudziestej kolejki włoskiej Serie B z Lecce. Było to czwarte trafienie Polaka w tym sezonie, który rozegrał całe spotkanie. Z powodu kontuzji nie zagrał w nim w barwach Lecce dobrze znany w Częstochowie Marcin Listkowski.

Grającymi trenerami pierwszego zespołu Warty Mstów zostali Adrian Klepczyński oraz Adrian Pluta. Dotychczasowy szkoleniowiec, Prometeusz Morawiak obejmuje w klubie stanowisko „Koordynatora i trenera grup młodzieżowych.”

Rafał Tkaczyk postanowił skupić się tylko na pracy z młodzież w Akademii Lotnika Kościelec i postanowił zrezygnować z prowadzenia zespołu seniorów B-klasowego Płomienia Lgota Mała. Górę wziął sentyment i lokalny patriotyzm do Lotnika.

Podokręg Piłki Nożnej w Lublińcu poinformował o terminach inauguracyjnych częstochowsko-lublinieckiej klasy okręgowej w rundzie wiosennej sezonu 2020/2021.
Grupa mistrzowska - planowana data rozpoczęcia 20 marca, a data zakończenia 19 czerwca 2021 r. Grupa spadkowa - planowana data rozpoczęcia 27 marca, a data zakończenia 12 czerwca 2021 r. W grupie mistrzowskiej zespoły zagrają po czternaście meczów, a w spadkowej po dwanaście meczów.

Lotnik Kościelec – KS Panki 0:1
Grający ostatnio w MKS-ie Myszków Antoni Rybaniec, został zawodnikiem Lotnika Kościelec. Wychowanek Gromu Cykarzew reprezentował wcześniej barwy częstochowskich klubów: Ajaksu, Skry i Victorii.
Ruch Chorzów – Znicz Kłobuck 3:1 (1:0)
W meczu Znicza w Chorzowie w zespole gospodarzy zagrał Bartosz Olszewski ze Skry, ale mało prawdopodobny jest jego angaż w Ruchu. Swojemu przyszłemu pracodawcy bramkę z rzutu wolnego strzelił Dawid Wojtyra. W ekipie Tomasza Juszczyka zagrał Krzysztof Małolepszy z KS Panki, który przymierza się do gry w czwartej lidze.
Unia Rędziny – Olimpia Truskolasy 9:0 (1:0)
- Pomijając wynik, wykonaliśmy kawał dobrej roboty, która zaowocuje w przyszłości. Tutaj mam na myśli aspekty motoryczne. Patrząc znowu na sam wynik, można myśleć, że wszystko pracuje tak jak się należy. W tej rundzie chciałbym, żeby kibice zobaczyli inny zespół, który na każdej płaszczyźnie będzie dominował nad przeciwnikiem. W dwóch meczach sparingowych popełniliśmy tyle niewymuszonych błędów, że to jest nie do zaakceptowania. Chcemy wzmocnić jeszcze blok defensywny. Mamy dwa nazwiska i możliwe, że od wtorku dołącza do zajęć z zespołem – zapowiedział Oskar Operacz.
MKS Myszków – Warta Działoszyn 4:2 (2:2)
Spore poruszenie wywołało pojawienie się w Myszkowie Nigeryjczyka Emmanuela Sarki. Będzie on testowany przez kilka najbliższych dni. Wystąpił w meczu przeciwko Warcie i zaprezentował się bardzo dobrze. Ostateczna decyzja o ewentualnym zatrudnieniu byłego gracza drużyn norweskich, belgijskich, cypryjskich, słowackich i tureckich, który był w kręgu zainteresowań Chelsea Londyn, grał również w Wiśle Kraków, zostanie podjęta po sparingu z Ruchem Chorzów.

Jedność Boronów - Bobrowniki Śląskie 3:1 (0:1)
Gmina Kłomnice – Grom Cykarzew 5:2
Piast Przyrów – Cyklon Rogoźnik 7:4 (3:3)
Liswarta Krzepice – WKS Wieluń 2:3
Pogoń Kamyk – Oksza Łobodno 4:2
Orzeł Kiedrzyn – Płomień Częstochowa 6:3
Victoria Częstochowa – LKS Kamienica Polska 6:1
Czarni Sosnowiec – Skra Ladies Częstochowa 7:0 (3:0)
MKS Myszków – KKS Zabrze 3:2

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account