Gotthard Kokott nie żyje

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Gotthard Kokott

Na poniedziałkowym Turnieju Otwarcia Ferii Zimowych minutą ciszy uczczono pamięć osoby do końca oddanej częstochowskiemu Beniaminkowi, Januszowi Kała. Niestety kilka minut później dotarła do nas kolejna smutna informacja, tym razem o śmieci Gottharda Kokotta.

W wieku 77. lat zmarł legendarny w środowisku częstochowskim i nie tylko zawodnik, trener i wychowawca wielu piłkarskich pokoleń. Wielka skarbnica wiedzy o Rakowie i częstochowskiej piłce. Do końca walczył o wydanie i współtworzył biografię Rakowa, która miałaby zostać wydana na stulecie Jego ukochanego klubu. Prowadził go jako trener w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z Clerexem Chorzów zdobył Mistrzostwo Polski w Futsalu. W czwartek, 14. stycznia, o godz. 13:00. rozpocznie się Msza święta w kościele pw. św. Jacka na Wyczerpach (ul. Warszawska 452a). Złożenie do grobu nastąpi na cmentarzu Kule. 

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account