Bramkarze na celowniku

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa     

Łukasz Bejger z Manchesteru United nie jest jedynym piłkarzem, który wkrótce może zasilić zespół Rakowa Częstochowa. Według doniesień medialnych na celowniku wicelidera Ekstraklasy jest również dwóch bramkarzy.

Podstawowym bramkarzem w kadrze Marka Papszuna w tym sezonie jest Jakub Szumski, któremu kontrakt z Rakowem kończy się w czerwcu. Czy podpisze nowy, tego nie wiadomo. Ostatnio szansę debiutu dostał Słowak Branislav Pindroch, a w odwodzie pozostaje młodziutki częstochowianin, Kacper Trelowski, który niedawno w rozmowie z portalem cz-piłka.pl przyznawał, że czuje się przygotowany do debiutu w PKO BP Ekstraklasie. Jego rówieśnik z Jagielloni Białystok, Xavier Dziekoński, pokazał, że ekstraklasowe mecze nie są mu straszne.
Z przeglądu prasowego wynika, że na celowniku Rakowa znaleźli się kolejni piłkarze, a są to bramkarze. Pierwszym z nich ma być reprezentant Iranu – Payam Iazmand, który jest jednym z najlepszych goalkeeperów w Azji. Dla europejskich kibiców jest to postać anonimowa, lecz jak czytamy w serwisie sport.pl: „25-latek jest najlepszym bramkarzem irańskiej ekstraklasy. Ma na swoim koncie dwa mistrzostwa kraju oraz rekordową passę minut bez puszczonego gola (940). Niazmand w październiku zadebiutował w reprezentacji kraju w meczu z Uzbekistanem (2:1). Imponuje przede wszystkim refleksem czy grą nogami.”.
Raków ma być zainteresowany sprowadzeniem Irańczyka już teraz, ale wątpliwe jest, by udało im się spełnić żądania klubu. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca, więc latem będzie do wzięcia za darmo.
Na Twitterowym profilu „PlotekTransferowy” czytamy z kolei, że do Rakowa trafić może 26-letni Słowak – Dominik Holec, który na dzień dzisiejszy jest bramkarzem Sparty Praga, ale nie może liczyć na regularne występy. Zagrał ledwie w dwóch meczach i stracił dwie bramki. Do Pragi trafił z MSK Zilina w sierpniu tego roku.

cz-piłka.pl, Konrad Cinkowski, foto: Waldemar Deska

 

Log in or create an account