Przymiarki transferowe

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Coraz szersza robi się lista zawodników, którzy lada moment mogą rozstać się z wiceliderem PKO BP Ekstraklasy – Rakowem Częstochowa. Kolejnym piłkarzem może być drugi z Chorwatów.

Do Kamila Piątkowskiego oraz Frana Tudora dziś możemy dopisać drugiego Chorwata z kadry Marka Papszuna, czyli Petara Mamića. Lewy obrońca do Rakowa trafił z HNK Rijeka, choć rundę wiosenną spędził w NK Varaždin. Z częstochowskim klubem parafował we wrześniu dwuletni kontrakt, ale przynajmniej na razie nie może się przebić do meczowej jedenastki „czerwono-niebieskich”.
Z informacji przekazywanych przez serwis Meczyki.pl, Raków wyraził zgodę na rozmowy piłkarza z zainteresowanym jego usługami Podbeskidziem Bielsko-Biała. Chorwata umowa z Rakowem ma zostać rozwiązana, co umożliwi zmianę pracodawcy. Do nowego klubu Mamić ma trafić na pół roku z możliwością przedłużenia angażu o kolejny rok. Coraz głośniej się mówi o powrocie do ekipy „Górali” Piotra Malinowskiego, który ma pomóc bielszczanom w utrzymaniu się w Ekstraklasie. To dobry znajomy nowego szkoleniowca Podbeskidzia, Roberta Kasperczyka, który zastąpił Krzysztofa Brede. Pracę zakończyli również jego asystenci, Piotr Kołc i Hubert Kościukiewicz. Z klubem prawdopodobnie pożegna się dobrze znany w Częstochowie Piotr Figiel, który w przyszłym roku może założyć trykot pierwszoligowego GKS-u Tychy.
Po czternastu kolejkach Podbeskidzie Bielsko-Biała zajmuje ostatnie miejsce w PKO BP Ekstraklasie. Outsider przegrał aż dziewięć spotkań, trzykrotnie zremisował i ledwie dwa razy zdołał triumfować – ze Stalą Mielec 1:0 oraz Zagłębiem Lubin 2:1. Ma również na koncie największą ilość straconych goli i dla tego zakontraktował już doświadczonego obrońcę Wisły Kraków, Rafała Janickiego, mającego za sobą ponad ćwierć tysiąca spotkań w Ekstraklasie.

cz-piłka.pl, Konrad Cinkowski, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account