Oczekiwanie na czwartego

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Liga Okręgowa. 

Po przedostatniej kolejce znamy pierwszą trójkę rundy wstępnej. Po otrzymaniu punktów za walkower z Zielonymi Żarki i efektownym zwycięstwie w Przyrowie stradomianie postawili przysłowiową kropkę nad „i”. Wcześniej „klepnięte” miejsca mieli Zieloni Żarki i Unia Rędziny. O czwarte miejsce powalczy Warta Mstów, której może zagrozić ewentualnie Gmina Kłomnice, ale wiele wyjaśni środowy zaległy mecz w Kamyku, gdzie rędzinianie podejmą Gminę.

Gmina Kłomnice - Grom Cykarzew, 5:0 (1:0)
Piłkarze Gromu nadal bez ligowego zwycięstwa, na które po cichu liczyli wybierając się do Kłomnic. Po czterdziestu minutach przyjezdni musieli sobie radzić bez Krzysztofa Kiwacza ukaranego czerwoną kartką. Minutę później Piotr Borowiecki trafił do bramki cykarzewian. Po zmianie stron ten sam zawodnik ponownie pokonał Łukasza Rygalika. Po godzinie gry z boiska został usunięty kłomniczanin, Hubert Pruban, ale nie przeszkodziło to miejscowym, a właściwie Piotrowi Borowieckiemu zdobyć jeszcze dwa gole. Wynik tuż przed gwizdkiem sędziego ustalił Bartłomiej Szymczyk. Gmina nadal walczy o pierwszą czwórkę, a wiele wyjaśni zaległe spotkanie z Unią. W ostatnim meczu zmierzy się ze Spartą w Szczekocinach. Grom w sobotę będzie podejmował podopiecznych Oskara Operacza.
Orzeł Kiedrzyn - Sparta Szczekociny, 2:3
Orzeł po dwóch udanych spotkaniach z Gromem Cykarzew i Gminą Kłomnice liczył na kolejny sukces ze Spartanami jednak ci walcząc do końca wywieźli z Kiedrzyna komplet punktów po bramkach Konrada Papaj, Konrada Bieniek i Krzysztofa Minor. Przed podopiecznymi Cezarego Siwego pożegnanie tego mało udanego roku w starciu z Gminą Kłomnice. Orzeł w ramach częstochowskich derbów zawita na Sabinowską.
Piast Przyrów - Stradom Częstochowa, 0:4 (0:1)
W przyrowskich „Brzózkach” stradomianie przypieczętowali udział w grupie mistrzowskiej i objęli prowadzenie, przynajmniej do środy. Bramki na wagę tego sukcesu, który w początkowej fazie rozgrywek był bardzo mglisty, zdobyli Maciej Malinowski, Daniel Przewieźlik, Kacper Synowiec i Ariel Wiśniowski. Podopieczni Artura Jarzyn w sobotę będą podejmować Orła Kiedrzyn i na pewno będą chcieli efektownie zakończyć rundę jesienną, którą rozpoczęli od dwóch porażek z Gminą Kłomnice i Spartą Szczekociny. Piast wybierze się do Mstowa, którego Warta będzie chciała przypieczętować awans do upragnionej czwórki.
Zieloni Żarki - Warta Mstów, 3:3 (2:1)
Gospodarze po pięciu minutach objęli prowadzenie po uderzeniu szesnastolatka, Jakuba Juzona, który mógł podwyższyć wynik, ale piłka po jego strzale „ostemplowała” poprzeczkę. Zrobił to doświadczony Bartosz Zachara, a kontakt jeszcze przed przerwą złapał Andrzej Bogucki. Po zmianie stron mstowski snajper wyrównał. Ostatnie dwadzieścia minut goście musieli grać w osłabieniu po czerwonej kartce dla Adriana Pluty, ale Andrzej Bogucki sprokurował karnego, który z zimną krwią wykorzystał Adrian Klepczyński. Remis dla żarczan uratował tuż przed końcem meczu Bartosz Zachara. Zieloni w środę zagrają w Przyrowie, a w sobotę w Kościelcu, ale wyniki nie będą już miały wpływu na awans do ósemki. Tak samo jak punkty zabrane za mecz ze Stradomiem.
- Początek spotkania nie zwiastował utraty punktów w tym meczu. Szybko objęliśmy dwubramkowe prowadzenie i wydawać się mogło, że kontrolujemy przebieg wydarzeń na boisku. Dwie bramki padły po rzutach rożnych przy których powinniśmy zachować się dużo lepiej. Trzecia to bardzo wątpliwy rzut karny. Chciałbym jednak podkreślić, że linie obrony w tym meczu tworzyli zawodnicy z roczników 2004 i 2002. Jedynie Kamil Kurpios „zawyżył” nam średnią mając swoje 24. lata na karku - stwierdził Mateusz Gawroński. 
Unia Rędziny - Lotnik Kościelec, 1:1 (1:1)
Chyba żadne derby w okolicy nie rozpalają tak emocji jak te w Gminie Rędziny. Oba zespoły miały swoje wzloty grając na poziomie czwartej ligi i upadki, gdy musiały rywalizować w A-klasie. Teraz los je połączył w „okręgówce” i dostarcza kibicom niezapomnianych emocji. Tak było i tym razem. Goście bardzo szybko objęli prowadzenie po strzale Mateusza Kyzioł, a Piotr Andrzejewski po kwadransie gry wyrównał. Unia po bramce „Andrzeja” dominowała na boisku, ale nie potrafiła wykorzystać przewagi. Z czasem mecz się wyrównał, ale zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Teraz drogi obu zespołów się rozejdą i Lotnik zagra o utrzymanie a Unia będzie rywalizować w grupie mistrzowskiej. Kościelczanie mają do rozegrania jeszcze pojedynek z faworytem do awansu, Zielonymi Żarki. Podopieczni Oskara Operacza w środę w zaległym pojedynku zmierzą się z Gminą Kłomnice, a na zakończenie tej edycji odwiedzą Cykarzew.

LIGA OKRĘGOWA, GR. I, SEZON 2020/2021
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1.  Stradom Częstochowa 17 35 11 2 4 39:28
2.  Unia Rędziny 16 34 10 4 2 43:17
3.  Zieloni Żarki 16 34 11 1 4 49:27
4.  Warta Mstów 17 26 7 5 5 41:30
5.  Lotnik Kościelec (b) 17 23 6 5 6 28:28
6.  Gmina Kłomnice 16 22 6 4 6 27:30
7.  Sparta Szczekociny 17 20 6 2 9 24:42
8.  Piast Przyrów 16 19 5 4 7 25:30
9.  Orzeł Kiedrzyn (b)  17 16 4 4 9 38:40
10.  Grom Cykarzew 17 3 0 3 14 14:56


Zaległe:
Piast Przyrów - Zieloni Żarki, środa, 18 listopada, 13:30. (XII kolejka)
Unia Rędziny - Gmina Kłomnice, środa, 18 listopada, 19.00. (XIII kolejka) (Kamyk)
XVIII kolejka 21.listopada,
Grom Cykarzew - Unia Rędziny, sobota, 21 listopada, 13:30.
Lotnik Kościelec - Zieloni Żarki, sobota, 21 listopada, 13:30.
Warta Mstów - Piast Przyrów, sobota, 21 listopada, 13:30.
Stradom Częstochowa - Orzeł Kiedrzyn, sobota, 21 listopada, 13:30.
Sparta Szczekociny - Gmina Kłomnice, sobota, 21 listopada, 13:30.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account