Sparta odzyskała punkty

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, A-klasa, Victoria Częstochowa,

Zwycięstwem Victorii w Czarnym Lesie zamknięta została pierwsza runda zmagań w pierwszej grupie częstochowskiej A-klasy. Podopieczni Łukasza Tomczyka zdominowali rozgrywki jesienne nie pozostawiając rywalom złudzeń, kto jest najlepszy. Częstochowianie znaleźli się w elitarnym gronie piętnastu zespołów A-klasowych w całej Polsce z kompletem zwycięstw.

Płomień Czarny Las - Victoria Częstochowa, 1:5 (0:3).
Również skuteczność zawodników Victorii budzi szacunek, gdyż zdobyli oni 72.gole, co dało średnią ponad pięciu goli na mecz i swoją normę wykonali w ostatnim pojedynku w Czarnym Lesie mimo gry w dziesiątkę przez ponad połowę spotkania. W tym pojedynku klasycznym hattrickiem w pierwszej odsłonie popisał się dziewiętnastolatek, Piotr Kiński. Po jednym golu dołożyli Oskar Wilk i Michał Włodarek. W tym meczu nie wystąpił Patryk Czyż, który nie powiększył swojego konta bramkowego (14). Nie uczynił tego również Kamil Drzazga, autor jedenastu bramek, ale jemu w tym spotkaniu nie dopisało szczęście.
- Dziękuje zawodnikom za utrzymanie rygoru treningowego przez cała rundę i w momencie przerwy resetu sezonu. Wielu zawodników ma oferty z innych klubów i u nas zostaje, bo wiedzą, że jest fajny klimat i dobra rozwojowa praca, a treningi dają im powrót do pasji! Co do meczu graliśmy 45. minut w dziesiątkę, ale zrobiliśmy co trzeba, zamykamy rundę i idziemy dalej. Chłopaki zdobyli sporo doświadczenia, a kolejne przed nami. Mam teraz konkretne zadanie do zrealizowania i zawodnicy wiedza o czym mowa – powiedział Łukasz Tomczyk, trener Victorii.

Komisja ds. Rozgrywek na podstawie orzeczenia Związkowej Komisji Odwoławczej w Katowicach przywraca wynik rozegranych zawodów z dnia 15.08.2020 pomiędzy Sparta Nowa Wieś a Płomień Częstochowa na 1:0 na korzyść zespołu Sparta Nowa Wieś. Pierwotnie zweryfikowano je jako walkower 0:3 i teraz przywrócono wynik z boiska.