Myszków nie odpuszcza

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, B-klasa Częstochowa

MKS ma określony cel jakim jest awans i nie waha się użyć dodatkowych wzmocnień, aby zrealizować pragnienie. W Lelowie bliscy zrealizowania marzenia o choćby jednym punkcie byli piłkarze Orłów Kusięta. Przed nimi jeszcze trzy okazje na przyjemniejszy dla oka bilans zamknięcia tabeli.

Grom Poczesna - KS Kotowice, 4:1 (1:1)
Piłkarze Gromu po trzech ostatnich zwycięstwach byli faworytem pojedynku w Hucie Starej, ale goście nie ułatwili im zadania. Dziewiętnastoletni Dawid Ligus już w czwartej minucie dał prowadzenie gospodarzom, ale dość szybko Mateusz Fiuto wyrównał stan potyczki. Na kwadrans przed końcem dał sygnał do ataku i w krótkim odstępie czasu dwukrotnie pokonał bramkarza gości Michał Wrzosowski, a wynik zamknął Przemysław Wojtasik. Dwie ostatnie bramki padły pod nieobecność Kamila Wydrych, który został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką. Zadziorny w końcówce rundy Grom zmierzy się w Mokrzeszy z Iskra, natomiast kotowiczanie sprawdzą w Gniazdowie dyspozycję „Dwójki Koziołków”.
MKS II Myszków - GKS II Koziegłowy, 8:2 (4:2)
Myszkowianie bardzo poważnie podeszli do meczu z „Koziołkami”, które nie mają takiej siły przebicia w delegacji, ale lepiej się mieć z nimi na baczności. Dlatego do ekipy Piotra Nowakowskiego dołączono zawodników, którzy nie wystąpili w meczu z Wartą Zawiercie lub zagrali w niepełnym wymiarze. To jednak goście mieli więcej do powiedzenia i zaskoczyli miejscowych dwiema bramkami - Jakuba Torbusa, najlepszego strzelca koziegłowian i Tomasza Wacowskiego. Zaskoczeni myszkowianie momentalnie odpowiedzieli bramkami Kacpra Dąbrowskiego, Bartosza Braksatora i dwiema Michała Kowalczyka. Po przerwie ten ostatni dołożył dwa kolejne gole oraz po jednym Bartosz Braksator i siedemnastoletni Antoni Rybaniec. MKS w następnej kolejce zamelduje się w Kusiętach po następne punkty. W Gniazdowie zawitają kotowiczanie i po trzech ostatnich porażkach raczej nie będą faworytem tego pojedynku.
Lelovia Lelów - Orły Kusięta, 4:3 (1:0)
Orły były bardzo blisko zdobycia pierwszego punktu w starciu z faworyzowanym wiceliderem. Mateusz Kapral w pierwszej odsłonie dał prowadzenie gospodarzom, po zmianie stron podwyższył Grzegorz Jędruszek, ale Piotr Czajkowski złapał kontakt i doprowadził do wyrównania. Gospodarze odskoczyli po trafieniach Mateusza Pikos i Konrada Jędruszka. Przyjezdni odpowiedzieli trzecią bramką Piotra Czajkowskiego, ale na uratowanie jednego punktu zabrakło już czasu. Być może uda się podczas wizyty w Kusiętach lidera z Myszkowa. Przed Orłami jeszcze dwa zaległe pojedynki. W niedzielę, 25.października o 14.00, z Dąbrowianką i w sobotę, 31.października o 13.30, z Iskrą Mokrzesz, oba w Kusiętach. Lelovia zmierzy się w delegacji z nieobliczalną Dąbrowianką.
Iskra Mokrzesz - Dąbrowianka Dąbrowa Zielona, 1:2 (0:1)
Mecz od początku układał się po myśli piłkarzy z Dąbrowy Zielonej. Po siedmiu minutach precyzyjnie wykonał rzut wolny i dał swojemu zespołowi prowadzenie. Kilka minut później w podobnych okolicznościach goście mogli podwyższyć, ale tym razem piłka prześlizgnęła się po poprzeczce. Swojej szansy nie zmarnowali gospodarze i Maciej Wójcik doprowadził do wyrównania. Mogli objąć prowadzenie, ale tym razem Konrad Ceglarz trafił piłką w poprzeczkę. Po godzinie gry po strzale głową dziewiętnastolatka, Tobiasza Grzybowskiego, Dąbrowianka objęła prowadzenie i nie oddała go już do końca. Najprzyjemniejszym elementem tego meczu były oświadczyny bramkarza Iskry, Marcina Makowieckiego, który po meczu poprosił wybrankę swojego serca o rękę. Jak wyczytaliśmy w oficjalnym protokole zawodów, zostały przyjęte. Życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Przed Iskrą jeszcze dwa pojedynki, z Gromem w Mokrzeszy i za dwa tygodnie zaległy w Kusiętach.

 

B-Klasa, Gr.2, SEZON 2020/2021
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1.  MKS II Myszków 10 24 8 0 2 37:10
2.  Lelovia Lelów 10 21 7 0 3 26:17
3.  Dąbrowianka Dąbrowa Zielona 9 18 6 0 3 24:12
4.  Iskra Mokrzesz 9 16 5 1 3 18:16
5.  Grom Poczesna 10 15 5 0 5 16:17
6.  KS Kotowice 10 10 3 1 6 19:35
7.  GKS II Koziegłowy 10 9 3 0 7 22:32
8.  Orły Kusięta 8 0 0 0 8 8:31

XI kolejka 17/18. października,
GKS II Koziegłowy - KS Kotowice, niedziela, 18 października, 14:00.
Iskra Mokrzesz - Grom Poczesna, niedziela, 18 października, 15:00.
Dąbrowianka Dąbrowa Zielona - Lelovia Lelów, niedziela, 18 października, 15:00.
Orły Kusięta - MKS II Myszków, niedziela, 18 października, 15:00.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account