Liswarta wypłynęła na szczyt

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Liga Okręgowa

Krzepiczanie potwierdzają swoją dobrą dyspozycję i usadowili się na fotelu lidera. Do tej pory przegrali zaledwie jeden pojedynek w Kamyku, na swoim boisku punktami podzielili się tylko z pankowianami i wspomnianymi kamykczanami. Ci po raz pierwszy ulegli w tych rozgrywkach u siebie z Amatorem Golce.

Pogoń Kamyk - Amator Golce, 1:2 (0:2)
Po trzech remisach z rzędu przyszła pora na pierwszą porażkę na własnym obiekcie. Goście po trzech minutach objęli prowadzenie po strzale Ukraińca, Denysa Dushkina, dwadzieścia minut później podwyższył rezerwowy, Paweł Suchanek, były gracz Pogoni. W doliczonym czasie gry honorowego gola dla gospodarzy zdobył Patryk Kłaczyński, który na boisku pojawił się dwie minuty wcześniej. Przed nimi wyjazd do Kalet, gdzie miejscowa Unia nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Przed Amatorem krótka podróż do Krzepic, gdzie o punkty również nie będzie łatwo.
MLKS Woźniki - KS Panki, 1:1 (1:1)
Woźniczanie po serii trzech porażek podzielili się punktami z bardzo trudnym rywalem z Panek, który nie przegrał meczu od piątej kolejki i aktualnie zajmuje drugie miejsce. Jednej z dwóch porażek doznał właśnie z ekipą Grzegorza Bąka przegrywając w sierpniu w Pankach 0:1 po trafieniu Dawida Breulicha. Tym razem do bramki Dawida Majchrzaka trafił chorzowianin, Paweł Schulke. Pięć minut przed przerwą wyrównał Tomasz Pasieka. W drugiej odsłonie bramki już nie padły, za to sędzia Rafał Rokosz pięciokrotnie musiał upominać zawodników żółtymi kartkami. Pankowianie tym razem udadzą się do Lublińca wyrównać rachunki z drugim pogromcą, Spartą. Woźniczanie zagrają mecz derbowy w Boronowie, którego Jedność ma coś do udowodnienia rywalom, ale ostatnio uległa Liswarcie.
Olimpia Truskolasy - Sparta Lubliniec, 1:4 (1:0)
Olimpia po przełamaniu fatalnej passy wydawało się, że złapie wreszcie wiatr w żagle, ale w pojedynku derbowym w Pankach minimalnie przegrała, a w starciu ze Spartą prowadziła tylko w pierwszej odsłonie po strzale z rzutu karnego Cezarego Tomzińskiego. Po przerwie „Spartanie” rozpoczęli odrabianie strat po strzałach Kamila Głowa, Daniela Nowaka i ponownie dziewiętnastolatka, Kamila Głowa. Wynik ustalił rezerwowy, Eryk Wesołowski, który zaskoczył bramkarza gospodarzy zaraz po wejściu na boisko z ławki rezerwowych.
- W meczu z Truskolasami przekonaliśmy się jak ważna jest dobra jakość formacji defensywnej. Po poprawnej pierwszej połowie prowadzenie rywali (1:0) było nie do zaakceptowania. Trener wraz z zawodnikami wyciągnął wnioski i zadecydowały szczegóły. Każdy poświecił się dla dobra drużyny i pokazał jak elastyczny jest nasz zespół. Dziękujemy kibicom, którzy są z nami i w nas wierzą. Brawa dla wszystkich i walczymy dalej – zapewnił autor dwóch goli, Kamil Głowa.
Przed Spartą ciężka przeprawa z wiceliderem, ale podopieczni Piotra Bogackiego widzą coraz wyraźniej plecy pankowian. Grająca coraz pewniej młodzież Olimpii pojedzie po zwycięstwo w Glinicy, które chce zadedykować swojemu trenerowi, Marcinowi Zalewskiemu, którego z powodów zdrowotnych zastępuje Adrian Nalichowski.
Unia Kalety - Promień Glinica, 2:1 (2:1)
Losy derbowego starcia rozstrzygnęły się w pierwszej części meczu. Rozpoczął od trafienia z rzutu karnego doświadczony Michał Bambynek. Wyrównał Mateusz Brol, a wynik ustalił strzałem głową dziewiętnastoletni Patryk Maroń. Wyrównana i zacięta walka trwała do ostatniego gwizdka sędziego, Mateusza Grela, który w doliczonym czasie gry odesłał wcześniej pod prysznic Kamila Garcarczyka. Przed Unią kolejny mecz przed własną publicznością, tym razem z Pogonią Kamyk. Gliniczanie również u siebie będą podejmować Olimpię Truskolasy.
Jedność Boronów - Liswarta Krzepice, 0:1 (0:0)
Niepokonana u siebie do tej pory Jedność przegrała z Liswartą Krzepice. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Andrzeja Wróblewskiego awansowali na fotel lidera. Autorem tego sukcesu był Rafał Kasprzak, który strzelił gola dwadzieścia minut przed końcem pojedynku i został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Jedność ponownie przed własną publicznością ma szansę zrehabilitować się za ostatnią porażkę w starciu derbowym z Woźnikami. Liswarta, również na swoim stadionie, przy okrojonym składzie publiczności zagra z Amatorem Golce. W Krzepicach, podobnie jak w Kaletach, jeszcze nikt nie wygrał w tych rozgrywkach.