Pogrom w Jeziorze

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, A-klasa Lubliniec

Wielu liczyło, szczególnie w Kamieńskich Młynach, że w spotkaniu sąsiadów w ligowej tabeli piłkarze Huraganu sprawią niespodziankę i pokonają Orła. Pierwsze 45.minut zapowiadało sensację, a skończyło się jak zwykle. Sobotni mecz w Psarach wiele wyjaśni.

Huragan Jezioro - Orzeł Psary/Babienica 1:5 (1:0)
W hitowym starciu kolejki pierwszej porażki w tym sezonie zaznał Huragan Jezioro. Po przerwie mecz był zdecydowanie ciekawszy, gdyż właśnie w drugiej połowie padło aż pięć bramek - jedna dla gospodarzy i cztery dla gości, którzy na krok nie ustępują liderującej Warcie Kamieńskie Młyny. Dla gospodarzy jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Paweł Labocha. Dawid Rębielak piłkę z bramki wyciągał dwukrotnie po strzałach lidera drużyny, Krzysztofa Glafika. Dwie bramki zdobył także Michał Tkacz i jedną Filip Strzelecki. Gospodarze mecz kończyli w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla ich zawodnika. Huragan w dziesiątej kolejce zmierzy się z sąsiadującym w tabeli, zajmującym piąte miejsce Mechanikiem Kochcice. Orzeł natomiast przygotować się musi na jedno z najważniejszych spotkań sezonu, gdyż zmierzy się z aktualnym liderem, Wartą Kamieńskie Młyny. Mecz ten to zdecydowany hit tegorocznych rozgrywek A Klasy.
Warta Kamieńskie Młyny - Ruch Kochanowice 4:0 (3:0)
Pewnym zwycięstwem lidera zakończyło się spotkanie w Kamieńskich Młynach. Warta bez większych problemów rozprawiła się tym razem z kochanowickich zespołem, który w tym sezonie szczególnie zawodzi. Golkiper gospodarzy, Szymon Mazur dwukrotnie skapitulował po strzałach Krzysztofa Michalskiego. Po jednej bramce zdobyli również Kamil Pasternak oraz Karol Klyta (17. bramka w sezonie). Trener Sebastian Golda w dziesiątej kolejce będzie musiał przygotować swoją drużynę do najważniejszego meczu tej rundy, gdyż w wyjazdowym spotkaniu Warta zmierzy się z niepokonanym Orle Psary/Babienica. Jest to chyba najbardziej wyczekiwane starcie fanów Lublinieckiej A Klasy. Ruch w Kochanowicach podejmie Pokój Sadów, który po wysokiej porażce z Sierakowem będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony.
Victoria Strzebiń - Płomień Przystajń 3:2 (1:0)
Druga wygrana Victorii w tym sezonie stała się faktem. Tym razem gospodarze okazali się być lepsi od faworyzowanego Płomienia Przystajń, który trzeba przyznać - o korzystny wynik walczył do samego końca. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył ich najlepszy snajper, Sławomir Glanc. Jedną bramkę dorzucił także Tomasz Lipiński. Mirosław Kopeć skapitulował dopiero pod koniec spotkania, po strzałach Damiana Olszewskiego i Mateusza Piśniaka. Victoria, dla której głównym celem jest utrzymanie się w lidze, w dziesiątej kolejce pojedzie do Gwoździan, gdzie przeciwnikiem będzie miejscowy KS, głodny punktów, ambitnie grający beniaminek. Płomień czeka kolejna trudna przeprawa, gdyż do Przystajni przyjedzie Liswarta Lisów.
Pokój Sadów - Sieraków Śląski 0:7 (0:2)
Pogrom w Sadowie, gdzie goście nie dali żadnych szans miejscowemu Pokojowi. Bramkarz gości, Kacper Polak zdołał zachować czyste konto, pomimo tego, iż po czerwonej kartce w 75 minucie spotkania opuścić boisko musiał Kamil Wiechoczek. Nie przeszkodziło to nawet w strzeleniu dwóch kolejnych bramek przez Sieraków. Dublet w tym meczu zdobył Kamil Wiechoczek, bramki zdobyli także Piotr Dawiskiba, Mateusz Kinscher, Marcin Wiechoczek oraz Przemysław Bator. Niefortunne trafienie zaliczył również Szymon Cichoń, który skierował piłkę do własnej bramki. Pokój w następnej kolejce uda się do Kochanowic. Spotkanie te do łatwych należeć nie będzie, ponieważ podopieczni Krzysztofa Kubicy będą musieli zacząć punktować, by oddalić się od strefy spadkowej. Sieraków przed własną publicznością zagra z Orłem Pawonków, gdzie faworytem będą notowani wyżej w tabeli gospodarze.
Liswarta Lisów - Sparta Tworóg 3:1 (2:0)
Skromne, jednak cenne zwycięstwo Liswarty. Gospodarze po fatalnym starcie zaczęli punktować, tym razem wyższość lisowian musiała uznać Sparta, która po tym spotkaniu spadła znów na ostatnią pozycję w tabeli. Dwie bramki dla miejscowych zdobył Michał Josek, jedną zaś dorzucił Adrian Posmyk. Szesnastoletni golkiper gospodarzy, Mateusz Jelonek skapitulował dopiero pod koniec spotkania, po strzale Damiana Dąbrowskiego. Podopieczni Cezarego Białasa w spotkaniu dziesiątej kolejki zagrają w Przystajni. Faworytem będzie Liswarta, jednak Płomień u siebie nie należy do wygodnych przeciwników. Zamykająca tabelę Sparta zagra z Unią Lisowice. Spotkanie te będzie bardzo ważne dla obu zespołów, gdyż przegrany tego pojedynku zajmie ostatnią pozycję po dziesiątej kolejce.
Orzeł Pawonków - KS Gwoździany 1:3 (0:0)
W Pawonkowie wszystkie bramki padły dopiero w drugiej połowie. W tym dorobku jednak lepsi okazali się być goście, finalnie ciesząc się z kompletu punktów. Wynik meczu otworzyli podopieczni Szymona Mlynka, gdy Pawła Mrugałę pokonał Mateusz Smyła. Później strzelali już tylko zawodnicy Jacka Łuczyńskiego. Dwie bramki zdobył będący w świetnej formie Dominik Niemiec, jedną bramkę dorzucił także Szymon Kasprzak. Orzeł w Sierakowie powalczy o kolejne punkty, jednak patrząc na poczynania obu drużyn w tabeli, nie będzie to łatwe zadanie. Gwoździany po spotkaniu z Victorią mogą znacznie przybliżyć się do podium, jednak najpierw trzeba będzie zwyciężyć, a Victoria w tym sezonie lubi zaskakiwać.
Mechanik Kochcice - Unia Lisowice mecz odwołany z powodu zakażenia wirusem zawodnika Unii.

 

A-Klasa, Lubliniec, SEZON 2020/2021
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. Warta Kamieńskie Młyny 8 24 8 0 0 46:2
2. Orzeł Psary/Babienica 8 24 8 0 0 32:6
3. LKS Sieraków Śląski 8 16 5 1 2 18:7
4. Huragan Jezioro 8 15 4 3 1 27:15
5. Mechanik Kochcice 8 14 4 2 2 18:13
6. KS Gwoździany (b) 7 13 4 1 2 20:15
7. Pokój Sadów 9 13 4 1 4 18:34
8. Liswarta Lisów 9 12 4 0 5 28:22
9. Płomień Przystajń 9 9 2 3 4 17:24
10. Orzeł Pawonków 9 7 2 1 6 14:34
11. Ruch Kochanowice 8 6 2 0 6 18:24
12. Unia Lisowice 8 6 2 0 6 14:41
13. Victoria Strzebiń 9 6 2 0 7 16:36
14. Sparta Tworóg (b) 8 3 1 0 7 11:24

X kolejka 10/11 października,
KS Gwoździany - Victoria Strzebiń, sobota, 10 października, 15:00.
LKS Sieraków Śląski - Orzeł Pawonków, sobota, 10 października, 15:00.
Ruch Kochanowice - Pokój Sadów, sobota, 10 października, 15:00.
Orzeł Psary/Babienica - Warta Kamieńskie Młyny, sobota, 10 października, 15:00.
Mechanik Kochcice - Huragan Jezioro, sobota, 10 października, 15:00.
Unia Lisowice - Sparta Tworóg, niedziela, 11 października, 15:00.
Płomień Przystajń - Liswarta Lisów, niedziela, 11 października, 15:00.

cz-piłka.pl, Kamil Sowa, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account