Nieugięty Metal

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, B-klasa     

Piłkarze z Rzek Wielkich najwięcej problemów mieli w Widzowie, natomiast pozostałych rywali traktują przeważnie kilkoma bramkami. Mają ich w sumie na koncie prawie pięćdziesiąt, a najskuteczniejszym strzelcem jest Marcel Mielczarek. Próbują mu dorównać Maciej Szymczyk i Kamil Wroński.

Pogoń Blachownia - Junior Szarlejka, 1:3 (1:0)
Junior odniósł pierwszy sukces w delegacji. Gospodarze objęli prowadzenie po dwóch kwadransach po strzale piętnastolatka, Dawida Sztendera. W drugiej odsłonie to goście przejęli inicjatywę i Paweł Ibek wyrównał, a Karol Gałus dwukrotnie pokonując Łukasza Urbańczyka przypieczętował zwycięstwo gości. Przed Juniorem okazja na kolejne zdobycze punktowe podczas wizyty Piasta Lubojna. Pogoń w niedzielę zmierzy się z rezerwami Gromu, które na pewno nie zawahają się skorzystać z pomocy zawodników z pierwszego składu.
Warta Pławno - Świt Borowno, 4:2 (3:1)
Warta po dwóch ostatnich porażkach odniosła cenne zwycięstwo nad drugim z beniaminków, Świtem. Jacek Kiebdaj dał gościom prowadzenie, ale Klaudiusz Cierpisz momentalnie doprowadził do wyrównania. Dziesięć minut później Piotr Koćwin niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, a przed przerwą wynik podwyższył Piotr Drzewski. Po zmianie stron kontakt złapał Jacek Kiebdaj, ale osiemnastoletni Klaudiusz Cierpisz ponownie wpisał się na listę strzelców i zapewnił gospodarzom trzy punkty. O kolejne powalczą w Lgocie Małej, natomiast borownianie będą podejmować „walec” Metalu.
Metal Rzeki Wielkie - Pogoń II Kamyk, 6:3 (2:3)
Goście podeszli do tego pojedynku bez respektu i po kwadransie gry prowadzili dwiema bramkami zdobytymi przez Dawida Lesika i Bartosza Smolarka. Kontaktowego gola wbił Kamil Wroński, na którego odpowiedział Konrad Nowak. Przed przerwą przewagę zniwelował Marcin Mielczarek. Po krótkim odpoczynku w szatni i prawdopodobnie męskiej rozmowie na listę strzelców wpisywali się już tylko gospodarze. Dwa razy Norbert Chmielarz oraz Maciej Szymczyk i Dominik Mokrzycki. Przed piłkarzami z Rzek Wielkich wyjazd do Borowna, a kamykczanie w delegacji zagrają z rezerwami Warty.
Piast Lubojna – Polonia/Unia Widzów, 0:4 (0:2)
Widzowianie obnażyli wszystkie niedoskonałości gospodarzy i pokonali ich wysoko zachowując miano drużyny niepokonanej na wyjeździe. Doświadczeni gracze, mający w sumie 112.lat !!!, Dariusz Frączyk, Sylwester Rorat i dwa razy Paweł Zatoń pokonali Karola Zawada i dali młodszym zawodnikom pokaz gry. Na kolejny szykują się w Widzowie, gdzie pojawi się „dwójka” Lotnika. Piast, który jeszcze nie wygrał na boisku rywala, w delegacji zmierzy się z Juniorem Szarlejka.
Lotnik II Kościelec - Płomień Lgota Mała, 0:5 (0:3)
Niektórych może dziwić wysokie zwycięstwo podopiecznych Rafała Tkaczyka, ale kto, jak nie on zna lepiej możliwości piłkarzy z Kościelca. Wygrana gości nie była zagrożona od początku spotkania, a bramki w pierwszej odsłonie zdobyli Mateusz Cieślak i dwie Artur Domagała. Po przerwie na listę strzelców wpisali się również Bartłomiej Małolepszy i Piotr Wasiel.
Jak zauważył wspomniany Rafał Tkaczyk na stadionie w Kościelcu spotkali się po dwudziestu latach zawodnicy i trenerzy, którzy zapisali się w historii Lotnika przyczyniając się do największego sukcesu jakim był awans do czwartej ligi w sezonie 1999/ 2000. Na chwilę wspomnień pozwolili sobie trenerzy: Rafał Tkaczyk i Adam Równiak oraz nadal grający w piłkę Krzysztof Knaś. W drużynie Lgoty występują z powodzeniem wychowankowie Lotnika Kościelec: Bartłomiej Małolepszy, Konrad Gawron, Dawid Ścigała, Marcin Marek i Łukasz Sroka. Przed „Lotnikami” trudny wyjazd do Widzowa, a do Lgoty Małej zawita beniaminek z Pławna.
Grom II Cykarzew - Warta II Laguna Mstów, 0:5 (0:0)
W konfrontacji zespołów rezerwowych górą byli piłkarze z Mstowa, których wsparł pauzujący za kartki w pierwszym zespole Adrian Jura. Był on autorem czterech bramek z rzędu, a jego popisy strzeleckie poprzedził Rafał Tyras. W meczu nie wystąpił Patryk Szczęsny, który z powodzeniem zagrał w pierwszym zespole i był autorem gola oraz zaliczył asystę. Mstowianie na swoim obiekcie zagrają z rezerwami Pogoni i sąsiadem w ligowej tabeli. Grom ponownie u siebie będzie podejmował Pogoń Blachownia.

 

B-Klasa, Gr.1, SEZON 2020/2021
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. Metal Rzeki Wielkie 9 27 9 0 0 48:12
2. Polonia/Unia Widzów 9 19 6 1 2 20:9
3. Warta II Laguna Mstów 9 18 6 0 3 23:17
4. Pogoń II Kamyk (b) 9 15 5 0 4 32:20
5. Płomień Lgota Mała 8 13 4 1 3 18:10
6. Świt Borowno (b) 9 12 4 0 5 17:21
7. Junior Szarlejka 9 12 4 0 5 27:31
8. Warta Pławno (b) 8 10 3 1 4 16:21
9. Pogoń Blachownia 8 10 3 1 4 17:16
10. Piast Lubojna 8 7 2 1 5 19:35
11. Lotnik II Kościelec (b) 9 6 2 0 7 10:29
12. Grom II Cykarzew (b) 9 4 1 1 7 8:34

X kolejka 10/11 października,
Warta II Mstów - Pogoń II Kamyk, sobota, 10 października, 15:00.
Polonia/Unia Widzów - Lotnik II Kościelec, sobota, 10 października, 15:00.
Junior Szarlejka - Piast Lubojna, sobota, 10 października, 15:00.
Płomień Lgota Mała - Warta Pławno, niedziela, 11 października, 12:30.
Świt Borowno - Metal Rzeki Wielkie, niedziela, 11 października, 15:00.
Grom II Cykarzew - Pogoń Blachownia, niedziela, 11 października, 15:00.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account