Lelovia na czele

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, B-klasa Częstochowa

W kolejce rozpoczynającej rundę rewanżową lelowianie dzięki pomocy Gromu zasiedli na fotelu lidera. W grze o tron chcą wziąć udział również Iskra Mokrzesz i Dąbrowianka, która bez skrupułów traktuje kolejnych rywali.

Grom Poczesna - MKS II Myszków, 1:0 (1:0)
W związku z pokrywającym się meczem pierwszej drużyny, trener Damian Nowak, wspomógł rezerwy tylko trzema siedemnastolatkami: Stefanem Głowackim, Bartłomiejem Mazankiem i Antonim Rybańcem. Nie wystarczyło to wzmocnienie na zdeterminowanych „gospodarzy”, którzy zaskoczyli rywali wysokim pressingiem. Po kwadransie gry Bartosz Kaźmierczak z rzutu wolnego pokonał Dawida Ociepa, który przy mocnym strzale w samo okienko był bezradny. Okazję na podwyższenie wyniku w sytuacji sam na sam zmarnował Bartosz Kędzia, a piłka po strzale Stefana Głowackiego „ostemplowała” poprzeczkę bramki Mateusza Bielawskiego. Po przerwie futbolówkę zmierzającą po strzale Kacpra Dąbrowskiego do bramki wybił z linii bramkowej Michał Wrzosowski w przeszłości zawodnik Myszkowa. Myszkowianie przegrali drugi mecz z rzędu i stracili fotel lidera. Powalczą o niego w Kotowicach. Podopieczni Patryka Kozłowskiego powalczą w Dąbrowie Zielonej o trzecie zwycięstwo z rzędu.
Lelovia Lelów - KS Kotowice, 4:1 (2:1)
Lelovia po ośmiu kolejkach pogoni zdetronizowała myszkowian, którzy prowadzili od pierwszego meczu. Gospodarze objęli prowadzeni już w drugiej minucie po strzale Mateusza Kaprala. Wyrównał bramkostrzelny Mateusz Wydrych, dla którego była to siódma bramka w tych rozgrywkach. W kwadrans po pojawieniu się na boisku rezerwowy, Krystian Beleć po raz pierwszy pokonał Kamila Kurka. Uczynił to ponownie po godzinie gry, a dziesięć minut wcześniej dokonał tego Konrad Jędruszek. Przed Lelovią wyjazd do Gniazdowa, gdzie będzie chciała utrzymać prowadzenie. Kotowiczanie zmierzą się u siebie rezerwami Myszkowa, które będą chciały odzyskać fotel lidera.
Iskra Mokrzesz - GKS II Koziegłowy, 5:2 (2:2)
Po ostatnich nie najlepszych meczach mokrzeszanie liczyli na przełamanie z beniaminkiem z Koziegłów. Łukasz Zębik dał prowadzenie gospodarzom, ale Bartosz Kocznur strzałem głową dość szybko wyrównał. Miejscowi za sprawą Macieja Wójcika ponownie wyszli na prowadzenie, ale odpowiedź gości była prawie natychmiastowa za sprawą Szymona Bulskiego. Po przerwie strzelali już tylko mokrzeszanie. Rozpoczął od celnej „główki” Martin Caban, później swoją cegiełkę dołożył Adrian Ceglarz i ponownie Maciej Wójcik. Było to drugie zwycięstwo nad „Koziołkami”, a o następną podwójną wygraną powalczą w Kusiętach. GKS zmierzy się w Gniazdowie z liderem z Lelowa.
Dąbrowianka Dąbrowa Zielona - Orły Kusięta, 5:1 (2:1)
Dąbrowianka po wysokim zwycięstwie w Kotowicach, w dwóch kolejnych spotkaniach pokonała po 5:1 następnych rywali. Doskonałą dyspozycją strzelecką błysnął Jakub Dura, który po raz drugi popisał się „trzypakiem” i z ośmioma trafieniami przewodzi w klasyfikacji strzelców. Do listy strzelców dopisali się również osiemnastoletni Adrian Grzesik i Dawid Szymczyk, który zamknął wynik pojedynku. Honorowego gola w pierwszej odsłonie zdobył Piotr Czajkowski. Dąbrowianka w następnej rundzie zmierzy się u siebie z Gromem Poczesna, którego pokonała w drugiej kolejce. Orły u siebie zagrają z Iskrą Mokrzesz.