Ósme zwycięstwo Metalu

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, B-klasa Częstochowa

Piłkarze z Rzek Wielkich są poza konkurencją kontynuując nieustające pasmo sukcesów. Licznik z bramkami również bije w każdym spotkaniu i jest ich już ponad czterdzieści na koncie. Doskonałą formę strzelecką prezentuje Marcel Mielczarek, lider klasyfikacji strzelców.

Świt Borowno - Lotnik II Kościelec, 5:3 (4:0)
Gospodarze już od pierwszej minuty naparli na przyjezdnych zdobywając w pięć minut dwie bramki po strzałach Marcina Kołodziejczyka i Grzegorza Pędziocha. Przed przerwą ten pierwszy jeszcze dwa razy pokonał Jakuba Wychowańca. Po zmianie stron goście rozpoczęli odrabianie strat i do bramki gospodarzy trafili rezerwowy, Daniel Banaś i Przemysław Nawizowski. W końcówce spotkania Kamil Gorczowski podwyższył wynik dla gospodarzy, a Przemysław Nawizowski w ostatniej akcji meczu zmniejszył rozmiary porażki. Przed piłkarzami Świtu wyjazd do Pławna, natomiast rezerwy Lotnika zagrają w Kościelcu z Płomieniem Lgota Mała.
Płomień Lgota Mała - Piast Lubojna, 2:2 (1:1)
Ekipa Rafała Tkaczyka rozpoczęła pojedynek z Piastem od straty bramki po uderzeniu grającego trenera gości, Krystiana Koniecznego. Wyrównującego gola do „szatni” zdobył
Mateusz Cieślak. Po przerwie na listę strzelców wpisał się Piotr Wasiel, ale gospodarze tylko dziesięć minut cieszyli się z prowadzenia, gdyż Mateusz Olbryś strzałem głową doprowadził do wyrównania. Był to pierwszy remis zespołu z Lubojny i pierwszy punkt przywieziony z delegacji. Przed nimi pojedynek u siebie z wiceliderem, Polonią/Unia Widzów, która nie wróciła jeszcze z wyjazdu na tarczy. Rafał Tkaczyk będzie czekał w Kościelcu na swoich podopiecznych, gdzie rozegrają pojedynek z rezerwami Lotnika.
Warta II Laguna Mstów - Metal Rzeki Wielkie, 1:6 (1:2)
Radość licznie zgromadzonej publiczności po celnym strzale w pierwszej akcji meczu Rafała Adamowskiego, byłego zawodnika Metalu, trwała zaledwie osiem minut, gdyż wówczas Adrian Olesiak, grający kilka lat wstecz w Mstowie, pokonał Kamila Zgrzebnego. Do jego bramki celne strzały oddali również Kamil Wroński, Maciej Szymczyk i Marcel Mielczarek, dla którego było to dwunaste trafienie w tych rozgrywkach. Po godzinie gry Kamila Zagrzebnego w bramce zmienił Robert Resakowski, który mimo słusznego wieku dał się pokonać tylko Damianowi Baryś, który swego czasu również występował w barwach Warty, i Michałowi Pulcerowi. W niedzielę rezerwowe zespołu Gromu i Warty Laguna zmierzą się w Cykarzewie, a Metal u siebie będzie podejmował rezerwy Pogoni Kamyk, trzeciej drużyny rozgrywek.
Pogoń II Kamyk - Warta Pławno, 1:0 (1:0)
Podrażnieni porażką z Metalem Rzeki Wielkie piłkarze z Pławna jechali do Kamyka z nadzieją na odrobienie strat. Jednak po raz trzeci musieli uznać wyższość rywali na ich boisku. Po kwadransie gry decydującego gola zdobył doświadczony Marcin Pilarczyk, dającego Pogoni trzy cenne punkty i w rezultacie awans na trzecie miejsce. Pławnianie będą gościć sobotę Świt Borowno mający wielką ochotę na pierwsze punkty z delegacji. Rezerwy Pogoni na trudnym terenie Rzek Wielkich spróbują urwać punkty bezbłędnie grającemu liderowi.
Polonia/Unia Widzów - Pogoń Blachownia, 2:0 (1:0)
Widzowianie wykorzystali szansę i pokonali zespół Pogoni i awansowali na drugie miejsce w tabeli. Po dwóch kwadransach na listę strzelców wpisał się Robert Sokołowski, a wynik ustalił w doliczonym czasie gry drugiej połowy piętnastoletni Wojciech Górecki. Przed podopiecznymi Dariusza Frączyka wyjazd do Lubojny. Piłkarze Pogoni w Blachowni będą oczekiwać na zawodników Juniora.
Junior Szarlejka - Grom II Cykarzew, 3:0 (v.o)
Ci nie doczekali się na zespół z Cykarzewa, który z powodu zdekompletowania składu nie dojechał na mecz do Kaleji. Oczywiście zespół Juniora otrzymał punkty walkowerem.

 

B-Klasa, Gr.1, SEZON 2020/2021
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1. Metal Rzeki Wielkie 8 24 8 0 0 42:9
2. Polonia/Unia Widzów 8 16 5 1 2 16:9
3. Pogoń II Kamyk 8 15 5 0 3 29:14
4. Warta II Laguna Mstów 8 15 5 0 3 18:17
5. Świt Borowno 8 12 4 0 4 15:17
6. Pogoń Blachownia 7 10 3 1 3 16:13
7. Płomień Lgota Mała 7 10 3 1 3 13:10
8. Junior Szarlejka 8 9 3 0 5 24:30
9. Warta Pławno 7 7 2 1 4 12:19
10. Piast Lubojna 7 7 2 1 4 19:31
11. Lotnik II Kościelec 8 6 2 0 6 10:24
12. Grom II Cykarzew 8 4 1 1 6 8:29

IX kolejka 3/4. października,
Pogoń Blachownia - Junior Szarlejka, sobota, 3 października, 15:30.
Warta Pławno - Świt Borowno, sobota, 3 października, 15:30.
Metal Rzeki Wielkie - Pogoń II Kamyk, sobota, 3 października, 15:30.
Piast Lubojna – Polonia/Unia Widzów, niedziela, 4 października, 15:30.
Lotnik II Kościelec - Płomień Lgota Mała, niedziela, 4 października, 15:30.
Grom II Cykarzew - Warta II Mstów, niedziela, 4 października, 15:30.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account