Pierwszy sukces Olimpii

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Liga Okręgowa

Piłkarze Marcina Zalewskiego wreszcie odnieśli pierwsze zwycięstwo i to na trudnym terenie Woźnik, gdzie jeszcze nikt w tym sezonie nie wygrał. Natomiast Amator Golce przegrał u siebie czwarty mecz z rzędu.

MLKS Woźniki - Olimpia Truskolasy, 0:4 (0:1)
Po dziewięciu porażkach z rzędu Olimpia w najmniej oczekiwanym momencie odniosła przekonywujące zwycięstwo. W pierwszej połowie po kwadransie gry z czerwoną kartką zszedł z boiska Bastian Harwig. Czy to zdarzenie ułatwiło przyjezdnym odniesienie zwycięstwa trudno powiedzieć, ale jeszcze przed przerwą Patryk Lizurej dał przyjezdnym prowadzenie. Po zmianie stron Cezary Tomziński i dwukrotnie Mateusz Bal podwyższyli wynik. Woźniczanie, którzy roztrwonili przewagę nad Pankami będą chcieli odrobić straty podczas pojedynku w Krzepicach.
Unia Kalety - KS Panki, 2:2 (1:2)
W pierwszej kolejce ekipa Adriana Pasieki zdecydowanie pokonała kalecian 5:1. Tym razem nie poszło tak łatwo. Damian Zuber otworzył wynik meczu, ale siedem minut później Krzysztof Małolepszy wyrównał, a kwadrans później Tomasz Pasieka dał gościom prowadzenie. Podopieczni Ireneusza Adamskiego zdołali pod koniec pojedynku wyrównać za sprawą Dawida Barona. Przed nimi derbowy pojedynek w Lublińcu. Pankowianie w sąsiedzkim starciu zmierzą się z Olimpią Truskolasy.
Amator Golce - Sparta Lubliniec, 0:2 (0:1)
„Koguty” po raz czwarty z rzędu przegrały na swoim boisku. „Spartanie” zrewanżowali się rywalom za porażkę w Lublińcu, ale nadal są za plecami Amatora. Po dwóch kwadransach na listę strzelców wpisał się Daniel Nowak. W doliczonym czasie gry Damian Gądecki pokonał Mateusza Woldana i ustalił wynik potyczki.
- Wywozimy trzy punkty z bardzo trudnego terenu. Uważam, że po słabym meczu w Boronowie trener bardzo dobrze zareagował i zmienił ustawienie. Graliśmy pewnie w obronie i przez cały mecz Golce nie stworzyły sobie groźnej sytuacji, a my przy większej skuteczności mogliśmy strzelić więcej bramek i szybciej zamknąć mecz. Bardzo dobrze zagrał Damian Gadecki, który do bramki dorzucił piękna asystę. Za tydzień ciężki mecz z Kaletami, ale jeżeli zagramy z takim samym zaangażowaniem to trzy punkty zostaną w Lublińcu – zapewnił Roland Skolik". Przed Amatorem szansa na przełamanie złej passy w Glinicy, której Płomień jeszcze nie wygrał na swoim boisku. Sparta w derbowym pojedynku zmierzy się z Unią i postara się zrewanżować za porażkę w Kaletach.
Jedność Boronów - Promień Glinica, 2:0 (0:0)
W rewanżu gliniczanom nie udało się już ugrać punktu jak to miało w pierwszej kolejce i nadal pozostają na przedostatnim miejscu. Jedność jako drużyna swojego boiska zainkasowała komplet punktów po trafieniach Karola Ślęzoka i w doliczonym czasie gry rezerwowego, Petro Kovalskyi. Przed borowianami wyjazd do Kamyka i kolejna próba zdobycia kompletu punktów w delegacji, jednak podopieczni Rafała Kuczery są u siebie jak do tej pory nie pokonani. Promień zmierzy się na własnym boisku z Amatorem Golce.
Liswarta Krzepice - Pogoń Kamyk, 0:0
Pod koniec lipca zespół Pogoni minimalnie pokonał podopiecznych Andrzeja Wróblewskiego. W rewanżu udało mu się wywieźć z Krzepic jeden punkt, tym samym kamykczanie zaliczyli pierwszy w tych rozgrywkach podział punktów. Przed nimi wizyta Jedności Boronów i szansa na kontynuację dobrej passy na swoim obiekcie. Wcześniej, bo w środę o 18.00, odbędzie się w Kamyku ostatni zaległy mecz tej grupy Pogoni z Unią Kalety. W sobotę Liswarta czeka na wizytę woźniczan, z którymi zremisowała w drugiej kolejce.

 

LIGA OKRĘGOWA, GR. II, SEZON 2020/2021
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1.  MLKS Woźniki 10 20 6 2 2 20:10
2.  KS Panki 10 20 6 2 2 33:16
3.  Liswarta Krzepice 10 19 5 4 1 22:10
4.  Unia Kalety 10 18 5 3 2 19:15 
5.  Pogoń Kamyk 10 17 5 2 3 17:10
6.  Jedność Boronów 10 14 4 2 4 20:18 
7.  Amator Golce 10 13 4 1 5 22:24
8.  Sparta Lubliniec (b) 10 13 4 1 5 16:19
9.  Promień Glinica (b) 10 4 1 1 8 9:33
10.  Olimpia Truskolasy 10 3 1 0 9 11:34


XI kolejka 3/4. października,
Liswarta Krzepice - MLKS Woźniki, sobota, 3 października, 15:00.
Promień Glinica - Amator Golce, sobota, 3 października, 15:00.
Sparta Lubliniec - Unia Kalety, sobota, 3 października, 15:00.
Pogoń Kamyk - Jedność Boronów, sobota, 3 października, 17:00.
KS Panki - Olimpia Truskolasy, niedziela, 4 października, 15:00.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account