Czarna sobota czwartoligowców

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos,  Raków Częstochowa, Znicz Kłobuck, MKS Myszków

Podopieczni Tomasza Kuźmy nie zdołali „dobić Sarmatów” i otrzymali od nich gorzką lekcję pokory. Myszkowianie zaliczyli czwartą porażkę z rzędu i zadomowili się w strefie spadkowej. Również Znicz złapał „zadyszkę” i wyraźnie widać brak lidera, który teraz regularnie zdobywa bramki dla Skry.

Sarmacja Będzin - Raków II Częstochowa, 3:2 (0:2)
Strzał z pierwszej akcji meczu zza linii pola karnego zaskoczył Rafała Dawida, kilka minut później Radosław Dzierbicki chciał powtórzyć wyczyn kolegi, ale tym razem bramkarz gospodarzy zdołał odbić piłkę, ale wprost pod nogi Kamila Chilińskiego, który bez problemu wpakował ją do pustej bramki. Kontakt złapał i wyrównał w pięć minut Roman Terbalyan, a po kilku minutach nieporadność naszych obrońców i niefortunna interwencja Dawida Danielczyka skutkowała stratą decydującej bramki.
- Pokazaliśmy dzisiaj charakter, z 0:2 zrobiliśmy 3:2 i udowodniliśmy, że nas stać na skuteczną grę – powiedział po meczu trener „Sarmatów”, Michał Pluta.
Przed Rakowem, który jest nadal niepokonany na swoim obiekcie, w niedzielę przy Limanowskiego derbowy pojedynek z Myszkowem, który do tej pory z delegacji wracał na tarczy.
Bramki:
0:1 1’Jakub Budnicki
0:2 4’Kamil Chiliński
1:2 71’Roman Terbalyan
2:2 76’Roman Terbalyan
3:2 80’Wojciech Bała
Raków II Częstochowa: 12.Dawid Sztekler, 21.Przemysław Mizgała (80’18.Michał Kobyłkiewicz), 14.Dawid Danilczyk, 17.Radosław Dzierbicki, 16.Jakub Budnicki, 9.Kamil Chiliński (60’15.Michał Litwa), 10.Oskar Januszewski, 22.Adrian Krysik (63’19.Mateusz Kaczmarek), 5.Oskar Krzyżak, 3.Artur Lenartowski, 20.Krystian Ślęzak (80’11.Filip Głasek). Trener: Tomasz Kuźma.
Rezerwowi: 1.Jakub Mądrzyk, 4.Dawid Błasik, 7.Mateusz Skibiński.
Sędziowali: Andrzej Majcher, Błażej Tomaszowski i Robert Boruta.
Żółte kartki: Budnicki, Litwa, Danilczyk – Gądek, Zawadzki.

Znicz Kłobuck - Gwarek Ornontowice, 0:2 (0:1)
Znicz przegrał trzy ostatnie mecze, w tym pucharowy z Kamienicą Polską. Goście, którzy wybrali się w najdalszy wyjazd, wracali do domu w znakomitych nastrojach. Wynik z rzutu karnego otworzył Tomasz Kasprzyk za faul na granicy pola karnego Marcela Przygodzkiego. Ta bramka ustawiła dalszą część meczu, w której goście pilnowali wyniku, a gospodarze nie byli w stanie zagrozić bramce Tomasza Spałka. Nawet szarża w ostatnich minutach pojedynku wsparta Piotrem Węzikiem nie przyniosła spodziewanego rezultatu, a skończyła się tylko utratą drugiego gola, którego strzałem do pustej bramki z około 25.metrów zdobył Robert Majeranowski. Kilka minut wcześniej boisko z powodu czerwonej kartki musiał opuścić Łukasz Kmieć. W następnej kolejce kłobucczanie udadzą się do outsidera ze Zbrosławic i powalczą o przełamanie oraz pierwsze zwycięstwo w delegacji.
- Ostatnio gramy po prostu słabo. Myślę, że wpływ na to ma absencja zdrowotna trenera Tomasza Juszczyka. Do czterdziestego metra jeszcze jakoś to wygląda, ale z przodu prezentujemy się już bardzo słabo – stwierdził Miłosz Bielecki.
Bramki:
0:1 11’Tomasz Kasprzyk (karny)
0:2 90’+4 Robert Majeranowski
Znicz Kłobuck: 1.Piotr Węzik, 3.Marcel Przygodzki (45’7.Maciej Wolski), 6.Wiktor Podolski, 10.Alan Jaworski (70’4.Dawid Korczak), 20.Miłosz Bielecki, 5.Karol Kasprzyk, 19.Łukasz Kmieć, 8.Maciej Obodecki, 21.Sławomir Ogłaza, 16.Karol Tomczyk.
Rezerwowi: 12.Dariusz Sobolewski, 84.Kacper Kokoszczyk, 2.Przemysław Wojtania, 22.Mateusz Grot, 9.Dawid Wojtyra, 17.Kacper Wierus.
Sędziowali: Michał Ficiński, Dawid Griner i Michał Szreniawa.
Żółte kartki: Bielecki, Kasprzyk, Kmieć, Kmieć – Jedyński, Sewerin
Czerwona kartka: 90’+2 Kmieć.

MKS Myszków - Unia Dąbrowa Górnicza, 0:1 (0:1)
Powrót do składu Pawła Marchewki napawał optymizmem przed spotkaniem z Unią. Jednak mecz ustawił rzut karny sprokurowany przez Jarosława Bąka na Krzysztofie Bąku. Sam poszkodowany pewnie pokonał Kamila Zemanka. Mimo kilku okazji z obu stron wynik już nie uległ zmianie i goście mogli cieszyć się piątego zwycięstwa w tych rozgrywkach. Myszkowianie
w dalszym ciągu są w strefie spadkowej i najbliższy mecz w Częstochowie będzie dla nich sporym wyzwaniem. Kontuzja Michała Kowalczyka i pauza za kartki Dominika Marka to nie jedyne problemy Damiana Nowaka przed pojedynkiem derbowym.
- Nie chce szukać wymówek, zagraliśmy po prostu słabo i sytuacja staje się coraz bardziej niepokojąca. Wpadliśmy w dołek, z którego coraz trudniej jest się wydostać. Co do samego meczu to zaczęliśmy go bezbarwnie i po kilku minutach straciliśmy bramkę z karnego po błędzie Jarka Bąka, który spóźnił się z interwencją. Druga połowa była nieco lepsza, ale brakowało skuteczności. Analizując mecz z odtworzenia naliczyłem aż siedem dobrych okazji bramkowych, niestety żadna nie zakończyła się golem. Tak być nie może – ocenił Damian Nowak.