Pierwszy remis

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, B-klasa

Dopiero w siódmej kolejce zanotowano pierwszy remis w grupie drugiej B-klasy. W Mokrzeszy Iskra podzieliła się punktami z Kotowicami. W najbliższy weekend rozpoczyna się runda rewanżowa, a do rozegrania pozostało jeszcze zaległe spotkanie z pierwszej kolejki pomiędzy Orłami Kusięta a Dąbrowianką, które zostanie rozegrane pod koniec października.

Orły Kusięta - Grom Poczesna, 1:2 (0:1)
Nie udało się Orłom wywalczyć pierwszych punktów w tych rozgrywkach. Goście po trzynastu minutach objęli prowadzenie po strzale Mateusza Żukiewicza. Przemysław Jaksender po przerwie wyrównał, ale decydujące trafienie należało do gości, którzy za sprawą Zbigniewa Zdunka ugrali komplet punktów. Piłkarze Gromu będą podejmować w Hucie Starej lidera z Myszkowa. Do Dąbrowy Zielonej wybiorą się Orły z Kusiąt.
Dąbrowianka Dąbrowa Zielona - GKS II Koziegłowy, 5:1 (3:1)
Podopieczni Damiana Mofina odnieśli pierwsze zwycięstwo na swoim terenie i to w jakim stylu. Wynik po dziesięciu minutach otworzył Patryk Pianka a wyrównał Jakub Torbus. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Jakub Dura i Mateusz Rak. W końcowych minutach meczu podwyższył Patryk Pianka i po strzale samobójczym Mikołaj Morawski. Przed Dąbrowianką kolejny pojedynek na swoim boisku i kolejna szansa na podreperowanie dorobku punktowego z outsiderem z Kusiąt. Koziegłowianie w delegacji zagrają w Mokrzeszy, ale nie wiadomo, czy uda im się przełamać wyjazdową niemoc.
Iskra Mokrzesz - KS Kotowice 2:2 (1:0)
Gdy w pierwszych minutach meczu Jan Pawlik został wcześniej odesłany pod prysznic za faul na Łukaszu Zębiku, wydawało się, że mokrzeszanie nie będą mieli problemów z pokonaniem rywala. Po dwóch kwadransach po uderzeniu Michała Bajora objęli prowadzenie. Po przerwie Bartłomiej Hutnik wyrównał, ale gospodarze jeszcze odpowiedzieli jedną bramką Mateusza Wypycha. Ambitnie grający kotowiczanie doprowadzili do wyrównania po drugim golu Bartłomieja Hutnika, tym razem z rzutu karnego. Iskra na swoim obiekcie rozegra kolejny mecz z GKS-em Koziegłowy, którego pokonała w Gniazdowie 3:1. Kotowiczanie w tym samym stosunku pokonali Lelovię, ale w Lelowie będzie im ciężko powtórzyć ten wynik.
Lelovia Lelów - MKS II Myszków, 2:0 (1:0)
Lelowianie pokazali, że ostatnie ich wyniki nie są dziełem przypadku i pokonali lidera i głównego faworyta rozgrywek. Pierwszego gola zdobył Kacper Świątek, a drugiego po przerwie zaliczył Krystian Beleć. W rundzie rewanżowej lelowianie będą gościć zespół z Kotowic i pałają chęcią rewanżu za porażkę z pierwszej rundy. MKS Myszków zmierzy się z Gromem Poczesna i będzie się chciał zrehabilitować za porażkę w Lelowie.

 

B-Klasa, Gr.2, SEZON 2020/2021
Lp. Drużyna Mecze Pkt Zw R P Bramki
1.  MKS II Myszków 7 18 6 0 1 23:4
2.  Lelovia Lelów 7 15 5 0 2 18:8
3.  Iskra Mokrzesz 7 13 4 1 2 12:12
4.  Dąbrowianka Dąbrowa Zielona 6 12 4 0 2 16:8
5.  KS Kotowice 7 10 3 1 3 14:21
6.  GKS II Koziegłowy 7 6 2 0 5 13:19
7.  Grom Poczesna 7 6 2 0 5 9:15
8.  Orły Kusięta 6 0 0 0 6 4:22

VIII kolejka 26/27. września,
Grom Poczesna - MKS II Myszków, sobota, 26 września, 16:00
Lelovia Lelów - KS Kotowice, niedziela, 27 września, 16:00
Iskra Mokrzesz - GKS II Koziegłowy, niedziela, 27 września, 16:00
Dąbrowianka Dąbrowa Zielona - Orły Kusięta, niedziela, 27 września, 16:00

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account