Bezbłędni Orzeł i Warta

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa, Podokręg Lubliniec

Orzeł i Warta wygrały po sześć kolejnych spotkań, ale piłkarze z Kamieńskich Młynów prezentują doskonałą formę strzelecka i mają na konie 42.trafienia, a zdecydowana większość jest autorstwa Karola Klyta. Na przeciwległym biegunie Sparta Tworóg, która nie zdołała jeszcze zdobyć punktu.

Victoria Strzebiń - Liswarta Lisów 3:7 (2:2)
Wysokie zwycięstwo Liswarty, jednak pierwsza połowa na remis. Na boisku w Strzebiniu publiczność po pierwszych 45. minutach zapewne liczyła na niespodziankę, niestety nie tym razem. Choć do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 2:2, w dużej mierze dzięki zasłudze młodego Dominka Rozentalskiego, tak drugiej połowie strzelanie urządzili sobie lisowianie. Dla gospodarzy dwie bramki zdobył Dominik Rozentalski, jedną dorzucił Jakub Szufla. Podopieczni trenera Cezarego Białasa strzelali za sprawą Dominika Mąkosa (2), Mateusza Korzekwy (2), Dawida Barzaka, Marcina Pyki oraz doświadczonego Artura Jelonka. Przed drużyną prowadzoną przez trenera Aleksandra Grucę bardzo ważne spotkanie, gdyż w wyjazdowym spotkaniu ze Spartą Tworóg trzy punkty są jak najbardziej w zasięgu, a patrząc na ligową tabelę, obie drużyny potrzebują ich jak ryba wody. Lisów w Lublincu podejmować będzie Unię Lisowice, a w spotkaniu tym bezapelacyjnie faworytem będzie Liswarta.
Unia Lisowice - Orzeł Psary/Babienica 0:9 (0:7)
Ostre strzelanie w Lublińcu urządzili sobie gracze Orła, którzy wynik meczu rozstrzygnęli już praktycznie w pierwszej połowie meczu. Bramkarz Unii, Marcel Kaczmarzyk nie miał nic do powiedzenia przeciwko ofensywnie grającemu wiceliderowi. Aż cztery bramki w tym meczu zdobył Krzysztof Glafik, po jednej zdobyli Marcin Matyl, Michał Tkacz, Filip Strzelecki, Łukasz Świderski. Do swojej bramki trafił także Michał Grabiński. Unia w ósmej kolejce jako gospodarz podejmować będzie Liswartę Lisów, która w tym sezonie gubiła już punkty z niżej notowanymi rywalami. Orzeł trenera Adama Młynka czeka trudna przeprawa, gdyż na własnym obiekcie podejmować będzie Mechanika Kochcice, drużynę głodną awansu.
Warta Kamieńskie Młyny - KS Gwoździany 5:1 (2:0)
Bez niespodzianek odbyło się spotkanie w Kamieńskich Młynach, gdzie ambitnie grający beniaminek znacznie uległ liderowi rozgrywek. Na pewno powodem do radości po meczu w drużynie z Gwoździan może być zdobyta bramka przeciwko Warcie, będącego ostatnio w świetnej formie Dominika Niemca. Podopieczni Sebastiana Gołdy mogą cieszyć się z kolejnego wysokiego zwycięstwa w walce o mistrzostwo. Bramki dla Warty zdobyli lider klasyfikacji strzelców, Karol Klyta (2), Maksym Brezdeniuk (2) oraz Kamil Pasternak. W Sierakowie zapowiada się nam na prawdę ekscytujące spotkanie, gdyż zagra aktualny lider z czwartą drużyną ligi, czyli Warta z Sierakowem Śląskim. KS podejmie u siebie spisujący się zaskakująco dobrze Pokój Sadów, który w meczy tym radzić będzie sobie musiał bez swojego najlepszego snajpera, Mariusza Konopki który w meczu z Płomieniem z powodu czerwonej kartki musiał opuścić boisko. Czy i tym razem duet Dominik Niemiec & Szymon Kasprzak rozmontują defensywę rywali?
Pokój Sadów - Płomień Przystajń 2:2 (1:0)
Faworyzowany Płomień nie dał rady pokonać gospodarzy, gdzie po meczu walki obie drużyny musiały podzielić się punktami. Podopieczni trenera Michała Kręblewskiego i tym razem nie zawiedli i pokazali, że w tym sezonie nie będą chłopcami do bicia. Bramki dla sadowian zdobyli Mateusz Cichoń oraz Karol Greupner który zaliczył „wejście smoka”, dla gości strzelali Dawid Gaździcki i niezawodny Piotr Matyja. Obie drużyny w drugiej połowie radziły sobie w dziesiątkę, gdyż czerwień ujrzeli Mariusz Konopka (Pokój) oraz Krzysztof Pasieka (Płomień). Sadowianie o kolejne punkty zagrają w Gwoździanach, gdzie faworyta spotkania wyłonić jest na prawdę ciężko, więc wszystko zweryfikuje boisko. Płomień Przystajń zagra u siebie z Orłem Pawonków, który w ubiegłej kolejce cieszył się z kolejnych trzech punktów po meczu z ostatnią w tabeli Spartą Tworóg.
Orzeł Pawonków - Sparta Tworóg 4:3 (1:1)
Zacięte spotkanie oglądała publiczność w Pawonkowie, gdzie wynik meczu rozstrzygnął się dopiero w ostatnich minutach spotkania. Orzeł w tym meczu musiał wygrać, aby uciec od dolnej części tabeli, Sparta musiała wygrać, aby odbić się od dna. Swój cel lepiej zrealizowali podopieczni Szymona Mlynka, którzy bramki zdobyli za sprawą Mateusza Kandziory (2), Mateusza Smyły oraz Daniela Janika. Dla Sparty trafiali dwa razy Kacper Żelosko oraz Jan Pipke. Przed Orłem w kolejce numer osiem ciężkie spotkanie w Przystajni, gdzie poirytowani stratą punktów z Pokojem zawodnicy Płomienia nogi w walce o trzy punkty nie odstawią. Sparta zagra z Victorią Strzebiń, czyli spotkanie ostatniej z przedostatnią drużyną tabeli. Jednak ten mecz zapowiada się dość ciekawie, gdyż obie drużyny wciąż nie składają rękawic, w walce o ligowy byt.
Mechanik Kochcice - Ruch Kochanowice 2:1 (1:0)
Derby dla Mechanika! W spotkaniu rozgrywanym na boisku w Kochcicach licznie zgromadzona publiczność Mechanika miała powody do radości. To oni teraz mogą powiedzieć, że „rządzą w Gminie”. „Mechanicy” od 22. minuty grali w przewadze, gdyż czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gości, Jarosław Bryła. Szymona Mazura, bramkarza gospodarzy pokonali kolejno Mateusz Kaszuba oraz Błażej Strzoda. Ruch pomimo gry w osłabieniu złapał kontakt, za sprawą Rafała Dybowskiego, jednak tylko na to było stać gości w tym meczu. W samej końcówce drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę ujrzał Bartosz Danielczok, jednak nie miało to wpływu na późniejszy wynik meczu. Kochciczanie za ciosem będą chcieli pójść w meczu z Orłem Psary/Babienica, jednak zadanie te wcale łatwe nie będzie. Ruch podejmie u siebie Huragan Jezioro, który pauzował w tej kolejce. Zawodnicy Huraganu będą pełni sił, jednak „niebiescy” w takich spotkaniach będą szukać kolejnych trzech punktów.
Huragan Jezioro - Sieraków Śląski przełożony na sobotę 7.11.2020, (13:30)