Historia Skry

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa 

Z inicjatywy Klubu Seniora Skry Częstochowa wydana został książka, opisująca historię - jednego z najbardziej zasłużonych klubów Częstochowy - od momentu powstania w 1926 roku do awansu piłkarzy do II ligi w 2018 roku.

W publikacji przedstawiono rozwój sekcji piłki nożnej oraz jedenastu sekcji, które wpisały się w historię Klubu. Zaprezentowano również działalność Klubu Seniora Skry Częstochowa i ciekawy rozdział "Skrzacy" na Wembley w 1973 r. Zawiera również archiwalne dokumenty i zdjęcia.
Jest to ponad dziewięćdziesięcioletnia historia klubu z wielkimi tradycjami i osobowościami, barwy którego reprezentowali między będący w szerokiej kadrze olimpijskiej, Stanisław Kołodziejczyk, przyszły żużlowiec Włókniarza, Bronisław Idzikowski czy reprezentant Polski i Mistrz Polski w barwach Ruchu Chorzów, Romuald Chojnacki.
Jest to bardzo rzetelnie przygotowana monografia z wieloma ciekawymi, archiwalnymi zdjęciami i dokumentami. Jest to publikacja, którą powinien mieć i przeczytać każdy kibic nie tylko Skry i nie tylko częstochowskiej piłki.
Zainteresowani nabyciem książki proszeni są o kontakt telefoniczny z nr: 691 949 188 i 796 85 93 94 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

cz-piłka.pl, 

 

Log in or create an account