Panki pierwszym liderem

cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Po długiej przerwie piłkarze ligi okręgowej wyszli na boiska. Pierwszym liderem drugiej grupy zostali pankowianie, którzy przy dwustuosobowej grupie kibiców pokonali Unię Kalety. Amator dość łatwo pokonał beniaminka w Lublińcu, a drugi z nowicjuszy zremisował w Glinicy z Jednością Boronów.

Olimpia Truskolasy - MLKS Woźniki, 0:3 (0:2)
Goście od pierwszych minut przejęli inicjatywę i po dziesięciu minutach gry prowadzili po strzale Adriana Kapałki, młodego wychowanka Ruchu Chorzów. Tuż przed przerwą w polu karnym sfaulowany został Dawid Breulich i sędzia Wojciech Rafalski zdecydowanie wskazał na „wapno”. Skutecznym egzekutorem był sam poszkodowany. Po zmianie stron gospodarze próbowali zmienić wynik, ale to goście po raz trzeci zdobyli gola po stałym fragmencie gry, a wynik zamknął doświadczony Wiktor Najder. Woźniczanie w najbliższą sobotę o 17.00. zagrają na swoim obiekcie z Liswartą Krzepice, która przegrała w Kamyku 1:0. Olimpia kolejny mecz rozegra u siebie z sąsiadem zza miedzy, KS Panki. W sobotę o 17.00. w Truskolasach powinno się pojawić wielu kibiców.
Sparta Lubliniec - Amator Golce, 1:3 (0:2)
Beniaminek zdołał jedynie strzelić honorowego gola w premierowym starciu z Amatorem Golce. Tomasz Czok pojawił się na robiącym spore wrażenie obiekcie w Lublińcu bez siedmiu podstawowych graczy, ale nie przeszkodziło to jego podopiecznym już w pierwszej minucie uzyskać prowadzenie po golu Patryka Chajdusia. Po dwóch kwadransach podwyższył Dorian Matyja i przyjezdni w dobrych nastrojach zeszli do szatni na przerwę. Po godzinie gry wychowanek Ajaksu, Patryk Chajduś po raz drugi pokonał dziewiętnastoletniego Jakuba Klepacza. Jego rówieśnik, Arkadiusz Janicki, w końcówce pojedynku zaliczył honorowe trafienie. W sobotę przed ekipą Piotra Bogackiego pojedynek derbowy w Kaletach, których Unia wróciła z Panek mocno „obita” i również będzie się chciała zrehabilitować przed własną publicznością. Amator będzie gościł w Golcach innego beniaminka, Promień Glinica.
Promień Glinica - Jedność Boronów, 1:1 (0:0)
Wielkie święto w Glinicy, której Promień po 27.latach ponownie zagrał w Lidze Okręgowej. Pojedynek derbowy zakończył się podziałem punktów, ale to gospodarze na dwadzieścia minut przed końcem prowadzili po trafieniu osiemnastoletniego Dawida Skubały. Goście uratowali remis dzięki rzutowi karnemu, który skutecznie wykonał Kacper Dodat pokonując Kacpra Burzyka. Przed ekipą Tomasza Wiśniewskiego ciążki wyjazd w niedzielne popołudnie do Golców, gdzie o punkty będzie im bardzo trudno. Jedność w sobotę będzie podejmować Pogoń Kamyk, która na inaugurację pokonała Liswartę Krzepice i będzie chciała pójść za ciosem.
Pogoń Kamyk - Liswarta Krzepice, 1:0 (0:0)
Pogoń przystąpiła do meczu osłabiona między innymi podstawowym bramkarzem, Karolem Kuczera. Brak swojego syna trener Rafał Kuczera zniwelował występem w linii obrony doświadczonego Piotra Ściebury, który powrócił po długiej kontuzji. Był to zawodowy strzał w dziesiątkę, bo osiemnastoletni Krzysztof Głąb zachował czyste konto broniąc między innymi rzut karny, a były zawodnik Legii, zdobył zwycięską bramkę wykorzystując błąd bramkarza Wiktora Krzemińskiego.
- Trudny mecz, szczególnie, że to pierwsza kolejka po długiej przerwie i przed nami jeszcze wiele niewiadomych. Poza tym z wielu względów nie możemy skorzystać z pomocy kilku zawodników. Można powiedzieć, że wymęczyliśmy to zwycięstwo, każdy mógł wygrać i na pewno nie był to mecz dla koneserów piłki nożnej. W sobotę jedziemy do Boronowa powalczyć o kolejne punkty i mam nadzieję, że tam zaprezentujemy się dużo lepiej – powiedział Rafał Kuczera.
Andrzej Wróblewski ze swoim zespołem kolejny mecz rozegra w delegacji, tym razem na trudnym terenie Woźnik.
KS Panki - Unia Kalety, 5:1 (2:0)
Pankowianie po trzech sezonach kwarantanny w lidze okręgowej mają nadzieję na powrót do czwartej ligi. W niedzielne popołudnie zrobili pierwszy krok, wysoko pokonali Unię Kalety i objęli prowadzenie w tabeli. Wynik po kwadransie gry otworzył Tomasz Pasieka, który wygrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Pyka. W pierwszej odsłonie podwyższył nowo pozyskany z Victorii Żytno, Adam Górski. Po zmianie stron ten sam zawodnik ponownie wpisał się na listę strzelców, a chwilę później do zdobywania goli włączył się Krzysztof Małolepszy, który dwukrotnie pokonał golkipera gości. Honorowe trafienie dla przyjezdnych zdobył głową Michał Bambynek. Przed podopiecznymi Ireneusza Sukiennika kolejny trudny pojedynek, tym razem derbowy ze Spartą Lubliniec. Kalecianie na pewno będą się chcieli zrehabilitować przed własną publicznością. Adrian Pasieka ze swoją ekipą i na pewno sporą grupą kibiców w sobotę zameldują się w pobliskich Truskolasach. Wiadomo, że pojedynki derbowe rządzą się swoimi prawami, ale faworytem tej konfrontacji będą goście.