Come back Budnego

  • Published in News

Po dość nieoczekiwanym odejściu ze Śląska Koszęcin Michała Budnego, równie niespodziewanie nastąpił jego powrót. Kibice i zawodnicy przyjęli jego decyzję o powrocie z zadowoleniem, a szczególnie młodzi piłkarze, którym zaufał i dał możliwość gry. Na tej fali wypłynął między innymi talent bramkostrzelnego Denisa Dobrosa.

Michał Budny ponownie trenerem Śląska Koszęcin. Cieszący się wielkim autorytetem Michał Budny powrócił do Śląska Koszęcin i zapowiedział szybki powrót tego klubu do A-klasy. Wywołało to zapewnienie duży entuzjazm i zapał wśród koszęcińskich zawodników, bo wszyscy pamiętają jak pod wodzą tego szkoleniowca zespół piął się w górę ligowej tabeli. Z klubem pożegnał się po wielu latach trener, Jacek Sobala, który wiele serca włożył w odbudowanie zespołu i renowację obiektu. B-Klasa Lubliniecka rozpocznie zmagania na początku sierpnia, a wystąpi w niej czternaście zespołów: Błękitni Herby, Dragon Rusinowice, Unia Lubecko, LKS Wierzbie, Śląsk Koszęcin, Płomień Borowe, Rozwój Olszyna, Tajfun Harbułtowice, Płomień Łagiewniki Wielkie, Promień II Glinica, Rybak Ciasna, Liswarta II Lisów, Żwirex Hadra i Zieloni Zborowskie.
I kolejka A-Klasy Lublinieckiej 8/9. sierpnia
Orzeł Psary - Liswarta Lisów
Ruch Kochanowice - Sparta Tworóg
LKS Sieraków - Płomień Przystajń
Warta Kam. Młyny - Pokój Sadów
Huragan Jezioro - Orzeł Pawonków
Mechanik Kochcice - Victoria Strzebiń
KS Gwoździany - Unia Lisowice

Nowym trenerem drużyny seniorów oraz młodzików Jury Niegowa na sezon 2020/2021, został wychowanek i obecny zawodnik Jury, 38-letni Przemysław Lamch, który zastąpił na tym stanowisku Marcina Nowaka. Swoje doświadczenie zdobywał grając w Polonii Poraj, Skalniaku Kroczyce, Łazowiance Łazy czy Mrzygłodzie. Zespołem juniorów młodszych zaopiekuje się Tomasz Latos, a trampkarzami Adam Haładus.

Agnieszka Winczo po rocznym pobycie w SC Sand postanowiła przenieść się do beniaminka Bundesligi, SV Meppen, dla którego będzie to debiut na murawach najwyższej klasy rozgrywkowej. Popularna nie tylko w Niemczech „Winia” rozpoczęła swoją przygodę w tamtejszej lidze od BV Cloppenburg, w którym grała przez osiem sezonów. Po zasłużonym urlopie pod koniec lipca zamelduje się na zgrupowaniu w ekskluzywnym „Romantik Hotel Aselager Mühle” niedaleko Meppen i rozpocznie przygotowania z nową drużyną, do której miała trafić w zeszłym sezonie.
Natomiast nasze młode zawodniczki Gola i Skry Ladies zagrają w drugiej, zreformowanej lidze. „Skrzatki” przygotowują się bardzo intensywnie do sezonu, separując z wyżej notowanymi rywalkami. Przed nimi wyjazdy do Głogówka i Rybnika na konfrontacje z Ekstraligowymi zespołami. Za trzy tygodnie będzie można obejrzeć częstochowianki na „Lorecie” w starciu z pierwszoligowym Wodzisławiem. Trzeci zespół z naszego regionu, myszkowski MKS będzie się musiał piąć w górę od czwartej ligi, ale pod opieką trenera Tomasza Duszy, do którego dołączyła większość zawodniczek z rozwiązanej Polonii Poraj, ta kwarantanna będzie trwała krótko. Sparingi rozgrywane przez myszkowianki napawają optymizmem.

W ostatnich dniach kontrakt z Rakowem do końca czerwca przyszłego roku podpisał słowacki bramkarz, Branislav Pindroch. Istnieje możliwość przedłużenia umowy o kolejne cztery lata. Branislav Pindroch urodził się 30. października 1991 roku w Bańskiej Bystrzycy, mierzy 194 centymetrów wzrostu i waży 92 kilogramy. 28-latek jest wychowankiem Dukli Bańska Bystrzyca. Najpierw występował w niej w drużynach juniorskich, potem zadebiutował w zespole seniorów. Następnie reprezentował barwy MFK Karvina, Notts County, FC Nitra, a w sezonie 2019/2020 grał dla FC ViOn Zlate Moravce. W ich barwach wystąpił w 27 meczach i zachował dziesięć czystych kont. Pindroch odegrał kluczową rolę w utrzymaniu swojego zespołu w słowackiej ekstraklasie.
- Jestem podekscytowany przejściem do Rakowa. To bardzo duży krok dla mnie, ponieważ polska Ekstraklasa jest dwa poziomy wyżej, niż słowacka. Chcę być numerem jeden w bramce i zostać tutaj tak długo, jak tylko jest to możliwe. Dam z siebie wszystko - zapowiedział Branislav Pindroch.
- Branislav jest profilem bramkarza, jakiego poszukiwaliśmy: wysoki, z dużym zasięgiem ramion, dobrze grający na przedpolu i świetnie broniący w sytuacjach jeden na jednego z przeciwnikiem. Będzie wymagającym partnerem do rywalizacji z Jakubem Szumskim. Liczymy, że dzięki temu podniesie się wartość sportowa naszego zespołu - ocenił Paweł Tomczyk, kierownik scoutingu.

W zaciszu gabinetów przy Limanowskiego podpisywane są nowe umowy, a na trybunach ubywa demontowanych krzesełek i ruszyły prace rozbiórkowe konstrukcji trybun. Już niebawem kibice zapewne nie poznają swojego „Skansenu”.

W środę, 22 lipca 2020 roku, Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski klubów o przyznanie licencji uprawniającej do udziału w rozgrywkach między innymi pierwszej ligi w sezonie 2020/2021, o którą wystąpiła częstochowska Skra. Komisja nie przyznała licencji na tym poziomie rozgrywkowym Skrze i Garbarnii Kraków w związku z brakiem obiektu spełniającego kryteria infrastrukturalne określone w Podręczniku Licencyjnym dla Klubów I ligi na sezon 2020/2021. Otrzymały je z pewnymi wymogami Olimpia Elbląg, KS Polkowice i Pogoń Siedlce.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account