Jest umowa, będzie stadion

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Raków Częstochowa, stadion

Na tę chwile czekali wszyscy kibice Rakowa i nie tylko, gdyż wielu malkontentów nie mogło znieść faktu, że Raków nie tylko nie gra na swoim stadionie, to na dodatek zdobywa punkty i utrzymuje się z łatwością w lidze. Po podpisaniu dzisiejszej umowy prace powinny ruszyć w przyszłym tygodniu i wówczas sympatycy czerwono-niebieskich będą trzymać kciuki za budowlańców, przynajmniej do końca sierpnia, gdy ruszy następny sezon.

Wtorkowa konferencja prasowa składała się z trzech części. W pierwszej głos zabrali nasi goście: prezydent miasta Częstochowy - Pan Krzysztof Matyjaszczyk, właściciel firmy InterHall Sp. z o.o. - Pan Szymon Kurdziel, prezes zarządu Rakowa Częstochowa - Pan Wojciech Cygan oraz senator Pan Artur Warzocha. W drugiej części doszło do uroczystego podpisania umowy o modernizację MSP „Raków” przez wszystkie zainteresowane strony. Na zakończenie spotkania prezydent miasta Częstochowy, właściciel firmy InterHall Sp. z o.o. oraz prezes zarządu Rakowa symbolicznie odkręcili trzy krzesełka ze stadionu.
- Po długim, wyczerpującym meczu, po dogrywkach i rzutach karnych udało się zakończyć z sukcesem proces dochodzenia do tego, byśmy mogli dziś podpisać umowę z wykonawcą modernizacji stadionu. Dziękuję wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w tym meczu. Kamień spada mi z serca, bo jest to temat, który ciążył mi przez długi czas. Cieszę się, że możemy dziś mówić o sukcesie - powiedział Pan Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent miasta Częstochowa.
- Dziękujemy bardzo za zaufanie. Cieszymy się, że Raków Częstochowa jest kolejnym ekstraklasowym klubem, który został klientem naszej spółki. Mamy nadzieję, że spotkamy się za osiem miesięcy i obiekt będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż dzisiaj - zapewnił Pan Szymon Kurdziel, właściciel firmy InterHall Sp. z o.o.
- Jest to bardzo ważny moment, na który wiele osób czekało. Dzisiaj pokazujemy, że modernizacja stadionu to nie opowieść, a fakty i czyny, które chcemy wprowadzić w życie. Czekamy na jak najszybszy powrót do domu - zapowiedział Pan Wojciech Cygan, prezes zarządu Rakowa Częstochowa.
Nowy sezon rozpocznie się już pod koniec sierpnia i będzie również nietypowy, gdyż odbędzie się o siedem kolejek mniej. Szczegóły terminarza i regulamin poznamy już w najbliższy piątek. Ekstraklasa ma miesięczne opóźnienie i w związku z tym nie będzie podziału na grupy mistrzowską i spadkową. Wiosną przyszłego roku z uwagi na EURO 2020, jak również juniorskie Mistrzostwa Świata, ligi w Europie muszą zakończyć sezony do 15. maja. Czy w związku z tym kluby otrzymają mniejsze apanaże? Większość spraw finansowych zostanie dopięta i ustalona do połowy sierpnia, ale spółka zarządzająca rozgrywkami zapewnia, że zostanie utrzymana tegoroczna kwota 225. milionów do podziału, większa od zeszłorocznej o 70.milionów. Po tym sezonie „truskawkę” z tego bogatego „tortu” wartą ponad trzydzieści milionów zgarnęła Legia, Mistrz Polski. Dzięki wznowieniu rozgrywek większości klubów udało się utrzymać płynność finansową, a obniżając zawodnicze kontrakty zmniejszono straty wynikające ze sprzedażą biletów, pamiątek itp. Te ubytki może jeszcze zniwelować wypłata trzydziestomilionowych kwot w ramach tarczy antykryzysowej.


cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

 

Log in or create an account