Przed nami nowy sezon

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Kibice już odliczają ostatnie godziny przed inauguracją rozgrywek czwartej ligi i „okręgówki”. Czwartoligowcy w ten weekend rozegrali ostatnie sparingi i zaprezentowali doskonałą dyspozycję strzelecką. Pauzowały tylko rezerwy Rakowa, które w środę rozegrają w Kochanowicach ćwierćfinałowy pojedynek w ramach Pucharu Polski Okręgu Śląskiego.

W piątek rozpocznie się rywalizacja na czwartoligowym froncie i jako pierwsi zaprezentują się podopieczni Tomasza Juszczyka, którzy zagrają w Kamyku z Sarmacją Będzin. Drugi zespół Rakowa wystąpi w Będzinie przeciwko RKS Grodziec. Beniaminek z Myszkowa ma wolne i zagra w następnej kolejce ze Zniczem Kłobuck u siebie. Najlepsze zespoły obu grup rozegrają dwa mecze barażowe o awans do trzeciej ligi. Spadają natomiast do lig okręgowych zespoły z miejsc XV, XVI i XVII, a z miejsc XIV obu grup rozegrają dwa mecze barażowe o utrzymanie w czwartej lidze.
Równolegle swoje mecze zagra Liga Okręgowa, gdzie również możemy liczyć na wiele ciekawych pojedynków. W pierwszej grupie kibice będą się mogli emocjonować starciami Unii Rędziny z Zielonymi Żarki i Lotnika Kościelec z Piastem Przyrów. W drugiej sporo wrażeń powinien dostarczyć niedzielny mecz pankowian z Unią Kalety.
Jak już wiemy w nowym sezonie „okręgówka” podzielona została na dwie grupy, w których zagrają wszystkie drużyny z poprzedniego sezonu, i te które uzyskały promocje. Rywalizacja będzie bardzo zażarta, gdyż z degradacją będzie się musiało pogodzić co najmniej sześć zespołów z grupy spadkowej.
Swoje karty odkryła Unia Rędziny, która poczyniła spore wzmocnienia, które mają jej zapewnić grupę mistrzowską. Do ekipy Oskara Operacza dołączyli Jakub Koza (KS Panki), Adam Niedźwiedź (Skra Częstochowa), Rafał Załęcki, rodzony brat Dariusza, Sebastian Słowikowski (Pogoń Kamyk), Szymon Kowalczyk (KS Panki), Mariusz Przybylski (RKS Radomsko). Odszedł Miłosz Socha i ostatnio na przenosiny zdecydował się Szymon Dróżdż, który zasilił ekipę Tomasza Sobczaka, Przemszę Siewierz.
Dwa tygodnie po Lidze Okręgowej wystartuje A-klasa, ale w związku z rezygnacją z gry zespołu z Kotowic, do korekty pójdzie terminarz drugiej grupy, gdzie musiałyby pauzować dwa zespoły.
Tym samym w B-klasie przybył kolejny zespół, a to jeszcze nie koniec, gdyż dużą ochotę na ponowne uczestnictwo w naszej B-klasie ma Warta Pławno, występująca przez ostatnie ćwierć wieku w okręgu Łódzkim. Miejscowość położona pomiędzy Gidlami a Radomskiem była swego czasu ulokowana w dawnym województwie częstochowskim.
Zespół Rakowa pożegnało ostatnio czterech kolejnych zawodników: Rusłan Babenko, Michał Gliwa, Jarosław Jach i Arkadiusz Kasperkiewicz. Kibiców na pewno ucieszy jutrzejsza uroczystość, która odbędzie się przy Limanowskiego, podczas której poznamy szczegóły i terminy przebudowy i rozbudowy obiektu MSP „Raków”. Zostanie podpisana umowa Klubu, Urzędu Miasta i firmy Interhall Sp. z o.o. na wykonanie prac na obiekcie, które miejmy nadzieję ruszą niebawem.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account