Radler w Przyrowie

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

To się nazywa mieć dar przekonywania, a taki na pewno ma Dawid Jankowski, trener Piasta Przyrów, który namówił Błażeja Radlera do występów w swojej drużynie. Inauguracja Ligi Okręgowej nastąpi już w przyszły weekend i na pewno sobotni pojedynek w Kościelcu „kolegów z szatni” Rakowa przyciągnie wielu kibiców.

Liga Okręgowa o zaplanowanym czasie i według pierwotnej wersji zaproponowanej przez Wojciecha Kowalika rozpocznie niebawem zmagania. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy i rozegrają pomiędzy sobą mecz i rewanż. Po cztery najlepsze ekipy z każdej z grup spotkają się wiosną w walce o awans do czwartej ligi, a pozostałe będą walczyć o pozostanie.

W grupie pierwszej zagrają: Sparta Szczekociny, Stradom Częstochowa, Warta Mstów, Lotnik Kościelec, Unia Rędziny, Zieloni Żarki, Piast Przyrów, Orzeł Kiedrzyn, Gmina Kłomnice i Grom Cykarzew.
Kolejka I – 25/26. lipca
Sparta Szczekociny - Grom Cykarzew
Stradom Częstochowa - Gmina Kłomnice
Warta Mstów - Orzeł Kiedrzyn
Lotnik Kościelec - Piast Przyrów
Unia Rędziny - Zieloni Żarki

Drugą grupę będą reprezentować: Olimpia Truskolasy, KS Panki, Sparta Lubliniec, Promień Glinica, Pogoń Kamyk, Liswarta Krzepice, Jedność Boronów, Amator Golce, Unia Kalety i MLKS Woźniki.
Kolejka I – 25/26. lipca
Olimpia Truskolasy - MLKS Woźniki
KS Panki - Unia Kalety
Sparta Lubliniec - Amator Golce
Promień Glinica - Jedność Boronów
Pogoń Kamyk - Liswarta Krzepice

Również A-klasa jest już rozrysowana i tak w pierwszej grupie wystąpi czternaście zespołów:
LKS Oksza Łobodno, LKS Naprzód Ostrowy, KOS Victoria 1922 Częstochowa, UKS Ajaks Częstochowa, KS Grom Miedźno, KS Sokół Wręczyca, KS Liswarta Popów, LKS Błękitni Libidza, LKS Sparta Nowa Wieś, ULKS Kmicic Kruszyna, LKS Płomień Czarny Las, KS Biała Gwiazda Krasice, UKS Orlik Blachownia, LKS Płomień Częstochowa
Pierwsza kolejka:
Oksza Łobodno - Liswarta Popów
Płomień Czarny Las - Orlik Blachownia
Naprzód Ostrowy – Biała Gwiazda Krasice
Ajaks Częstochowa - Victoria Częstochowa
Grom Miedźno - Kmicic Kruszyna
Sokół Wręczyca - Sparta Nowa Wieś
Płomień Częstochowa - Błękitni Libidza

W drugiej grupie rywalizować będzie piętnaście zespołów i w związku z tym jedna z drużyn będzie musiała pauzować. W inauguracyjnej kolejce wolne będą mieli podopieczni Pawła Stefaniaka, KS Złoty Potok.

Pierwsza kolejka:
GKS Koziegłowy - LOT Konopiska
Orkan Rzerzęczyce - Czarni Starcza
Start Soborzyce - Polonia Poraj
KS Kotowice - Sokół Olsztyn
Olimpia Huta Stara - LZS Mrzygłód
Pilica Koniecpol - Unia Masłońskie
LKS Kamienica Polska - Jura Niegowa

Rozgrywki rozpoczną się w drugi weekend sierpnia i wyłonią po jednym zespole, który uzyska awans do Ligi Okręgowej. Z pierwszej grupy na pewno spadnie jeden zespół, z drugiej dwa, ale ostateczna liczba spadkowiczów uzależniona będzie od sytuacji w wyższych ligach.

Również częstochowianki, które wystąpią w drugiej, zreformowanej lidze kobiet poznały już podział geograficzny i razem zagrają w grupie zachodniej z: AP Kotwica Kołobrzeg, KS Unifreeze Górzno, WAP Włocławek, KKPK Medyk II Konin, GSS Grodzisk Wlkp., TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp., UKS SMS III Łódź, LUKS Ziemia Lubińska, WKS Śląsk II Wrocław, UKS Bielawianka Bielawa, KS Skra Ladies Częstochowa i ISD-UJD Częstochowa, który czyni starania o pozyskanie godnego patrona i uratowanie dobrego imienia tego zasłużonego dla naszego miasta klubu.

Czwartoligową Przemszę Siewierz zasilili między innymi Bartłomiej Pałyga, były zawodnik Rakowa, Myszkowa i Warty Działoszyn, którą reprezentowała ostatnio. Rafał Psonka, wychowanek Rakowa grający ostatnio w Polonii Poraj. Dominik Badora, wypożyczony z Czarnych Starcza, testowany również przez Zagłębie Sosnowiec. Nie dziwi częstochowski zaciąg, gdyż trenerem zespołu z Siewierza jest dobrze znany w naszym mieście Tomasz Sobczak.

Piłkarze Lotnika Kościelec swoje mecze sparingowe rozgrywają na rezerwowym boisku nieopodal Lotniska. Na głównym obiekcie prowadzone są prace konserwatorskie przed inauguracją rozgrywek z Piastem Przyrów, którego podopieczni Cezarego Siwego pokonali w okresie przygotowawczym 5:2. Obecnie czyszczona i malowana jest konstrukcja trybuny głównej, która doskonale pamięta czasy czwartoligowe. Przed „Lotnikami” trudny sezon, który zakończy się reorganizacją Ligi Okręgowej i spadkiem minimum sześciu zespołów. W związku z tym konieczne są wzmocnienia zespołu, do którego dołączyli Damian Ceglarz, Piotr Mastalerz, Oskar Włodarczyk, Daniel Kamiński i powracający po kontuzji do gry Mateusz Kyzioł.

Rywal Lotnika z inauguracyjnej kolejki również bacznie rozgląda się za wartościowymi piłkarzami. Na chwilę obecną zespół wzmocniło kilku zawodników, wśród których największą gwiazdą będzie Błażej Radler, były zawodnik między innymi Rakowa czy Górnika Zabrze. Mistrz Europy U-18 z 2001 roku z Finlandii, który tytuł wywalczył między innymi z Tomaszem Kuszczakiem, Sebastianem Mila czy Pawłem Brożkiem. W Ekstraklasie rozegrał ponad sto spotkań i na pewno będzie mocnym punktem obrony ekipy Dawida Jankowskiego, który z powodów zdrowotnych nie planuje powrotu na boisko i wzmocnienia szyków obronnych Piasta. Do Przyrowa przeszli również Kamil Sztymala ze Startu Soborzyce, Filip Janasik z Lelowa, Igor Garbacz z GKS-u Katowice, który reprezentował wcześniej Pilicę Koniecpol i Skrę Częstochowa, Mateusz Rudzki i Daniel Jędrzejczyk, byli młodzieżowcy Stradomia.

Najmłodszym dzieciem Podokręgu Częstochowa zostało Stowarzyszenie „Nasza Szkoła” z siedzibą w Zwierzyńcu Pierwszym, które będzie funkcjonowało w rozgrywkach pod nazwą SMS Zwierzyniec Pierwszy. Klub w poczet członków Śląskiego Związku Piłki nożnej został przyjęty 7. lipca 2020. Na czele Stowarzyszenia stoi Andrzej Zalski. Nowy klub do rozgrywek na sezon 2020/2021 zgłosił trzy zespoły: orlik E1, orlik E2 oraz żak F1. Życzymy powodzenia i wytrwałości.

Okazało się, że starania Skry i Resovii o przyznanie walkowerów za mecze z Pogonią Siedlce spełzły na niczym i zespół z Siedlec za zastosowanie przez siedmiu zawodników niedozwolonego wspomagania farmakologicznego zostanie ukarany odjęciem sześciu punktów w rozgrywkach, w których klub będzie uczestniczył w sezonie 2020/21. Przed wznowieniem rozgrywek częstochowianie bardzo liczyli na zainkasowanie tych bardzo im potrzebnych „oczek”. Okazuje się jednak, że i bez nich dają sobie radę remisując w środę z liderem z Łęcznej 0:0 i na dwie kolejki przed końcem są bliscy utrzymania się w drugiej lidze. Już w najbliższą niedzielę spotkają się przy Loretańskiej z winowajca tego całego zamieszania, Pogonią Siedlce i miejmy nadzieję, że przynajmniej na boisku dadzą odczuć swoją wyższość.

Poza meczem Skry odbyły się również potyczki sparingowe:
Orzeł Pawonków - Orlik Blachownia 2:7 (0:5)
Fabian Kroll, Daniel Janik Daniel -
Promień Glinica - Lotem Konopiska 1:5 (1:1)
Dawid Skubała – 3x Jakub Woźniak, Łukasz Kotas, Jakub Lipnicki
Grom Cykarzew - Świt Borowno 3:0
2x Mariusz Gębski, Przemysław Kniejski
Mechanik Kochcice – KS Gwoździany 9:2 (5:2)
4x Dariusz Mizera, Błażej Strzoda, Szymon Strzoda, Dariusz Mizera, Mateusz Kaszuba, Paweł Brzezina, Denis Dziuk
Grom Miedźno – Olimpia Truskolasy 0:4 (0:2)
2x Adrian Dymarek, Cezary Tomziński, Mateusz Bal
Amator Golce – Olimpia Huta Stara, 2:2

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

 

Log in or create an account