Klepa w Mstowie

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Wychowanek Rakowa, były zawodnik RKS-u Radomsko, Polonii Bytom, Piasta Gliwice czy Widzewa Łódź podpisał umowę na grę w Warcie Mstów. Po powrocie w rodzinne strony Mariusza Przybylskiego jest to kolejny głośny transfer w naszym regionie.

Odra Opole rozwiązała kontrakt z dziewiętnastoletnim napastnikiem Franciszkiem Wróblewskim wypożyczonym z Rakowa latem zeszłego roku. Czy powróci pod skrzydła Marka Papszuna przekonamy się niebawem.

Do drużyny „czerwono-niebieskich” dołączył inny młodzieżowiec, Michał Litwa. Jego kontrakt z klubem obowiązywał będzie do 30. czerwca 2023 roku. Michał Litwa urodził się 19. kwietnia 2004 roku. Gra na pozycji napastnika. Jest wychowankiem Piasta Skawina. W latach 2014 - 2019 szkolił się w Akademii Piłkarskiej 21 Kraków, z której w 2019 roku trafił do Wisły Kraków. W sezonie 2019/2020 na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U17 Michał Litwa zagrał w czternastu spotkaniach, w których zdobył siedem bramek. Nowy zawodnik Rakowa jest także młodzieżowym reprezentantem Polski. W kadrze U16 zagrał dwa mecze i strzelił 1 gola.

Do Gromu Cykarzew powróci Patryk Kłoda i będzie to jego trzeci sezon w barwach tego klubu. Grał również w Olimpii Huta Stara, Gromie Poczesna, Orłach Kusięta, Gromie Miedźno czy Kmicicu Kruszyna. W treningach i sparingach uczestniczą Adrian Bodanko oraz Krystian Kotarski. Ten pierwszy znany jest przede wszystkim z występów w Kmicicu Kruszyna oraz Skrze Częstochowa i ostatnio Lotniku Kościelec. Krystian Kotarski to wychowanek Błękitnych Aniołów, a występował również w Stradomiu, Sokole Wręczyca Wielka, Warcie Zawada, Ajaksie Częstochowa i ostatnio w LOT Konopiska.

Daniel Kamiński został w środę oficjalnie „Lotnikiem”. Wychowanek Rakowa grał również w Stradomiu, Okszy Łobodno, Kamienicy Polskiej, Alkasie Aleksandria, Liswarcie Popów i Błękitnych Libidza. Dzisiaj o 18.30. w Kościelcu będzie mógł już oficjalnie wystąpić w barwach Lotnika w starciu z Płomieniem Czarny Las. Ekipę Cezarego Siwego wzmocnił również Oskar Włodarczyk ze Skry.

- U nas w zespole stabilnie, natomiast poszukujemy jeszcze dwóch zawodników. Z gry zrezygnował Bartek Bartelak, a Paweł Hibner kontuzji nabawił się w pracy. Trzymamy za Niego kciuki, ponieważ sytuacja jest dość poważna. Przez półtora miesiąca był z nami Patryk Korzec, natomiast do dnia dzisiejszego nie znam przyczyny jego odejścia. Czekamy na powrót Szymona Kowalczyka i Mariusza Przybylskiego. Darek Załęcki i Michał Malczewski już niebawem powinni uporać się z drobnymi urazami. Mamy jeszcze kilka meczy sparingowych i na pewno będziemy w nich sprawdzać przydatność nowych zawodników, także jeśli ktoś szuka jeszcze klubu to serdecznie zapraszam do kontaktu – ocenił sytuację w Unii Rędziny Oskar Operacz.
Adrian Klepczyński podpisał umowę z Wartą Mstów i na pewno będzie bardzo dużym wzmocnieniem linii defensywnej ekipy Prometeusza Morawiaka. Doświadczenie zdobyte w 149.występach w najwyższej klasie rozgrywkowej na pewno będzie znaczące. Również powrót bramkostrzelnego Andrzeja Boguckiego i pozostanie w zespole Adriana Jury powinno zapewnić mstowianom wiele atutów. Jak zapowiedział trener Prometeusz Morawiak to nie koniec wzmocnień. W B-klasie nadal pozostanie Warta II Laguna, która będzie zapewniać jednostki meczowe pozostałym zawodnikom.

Sporo ruchów kadrowych szykuje się w Podokręgu Lubliniec. Po odejściu trenera Jacka Szczygioła armia zaciężna z Sadowa powróciła do swoich macierzystych klubów.
Daniel Nowak, Mateusz Kozak z Pokoju Sadów do Sparty Lubliniec, Patryk Jureczko z Pokoju Sadów do Promienia Glinica, Marek Wróbel z Pokoju Sadów do Rybaka Ciasna, Kamil Sowa, Dawid Christof z Pokoju Sadów do Śląska Koszęcin, Mateusz Rokosa z Pokoju Sadów do Tajfunu Harbułtowice, Mateusz Strzoda z Mechanika Kochcice do Promienia Glinica, Marek Jelonek z Orła Pawonków do Liswarty Lisów.

Na walnym zebraniu sprawozdawczym Sparty Lubliniec dokonano kosmetycznych zmian w Zarządzie. Bartosz Gruca – Prezes, Szymon Kokot – Wiceprezes, Łukasz Grabiński – Sekretarz. Członkami Zarządu zostali: Michał Szwedziński, Paweł Piosek, Joanna Kluba, Krzysztof Kluba i Jerzy Liszka.

Barażowy mecz o awans do III ligi zakończył się po dogrywce zwycięstwem LKS Goczałkowice, który pokonał Szombierki Bytom 2:0. Sukces klubowi, który wychował Łukasza Piszczka, zapewnił Piotr Ćwielong, trzykrotny Mistrz Polski z Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław. „Biało-zieloni” nadal będą rywalizować w grupie pierwszej czwartej ligi. Kształt jej będzie wyglądał tak jak dotychczas, gdyż kluby nie doszły do porozumienia w sprawie podziału na cztery grupy. Na chwilę obecną nasza grupa wygląda następująco: Znicz Kłobuck, MKS Myszków, Raków II Częstochowa, Szombierki Bytom, Unia Kosztowy, , Warta Zawiercie, Ruch Radzionków, AKS Mikołów, Przemsza Siewierz, Sarmacja Będzin, Unia Dąbrowa Górnicza, Śląsk Świętochłowice, Gwarek Ornontowice, RKS Grodziec, Drama Zbrosławice, Rozwój Katowice, Jedność Przyszowice i Szczakowianka Jaworzno. Pierwszą kolejkę czwartej ligi zaplanowano na 25.lipca.

Beniaminek A-klasy, GKS Koziegłowy postanowił wystawić drugą drużynę w B-klasie. Zespół rezerw zgłosiły również Lotnik Kościelec i Pogoń Kamyk, ale wycofała się Unia Rędziny i Znicz Kłobuck.

W poniedziałek, 22 czerwca, w sali plenarnej Urzędu Gminy Poczesna miało miejsce spotkanie Zarządu Gromu Poczesna z Wójtem Krzysztofem Ujmą, przewodniczącą Rady Gminy, Iwoną Choła oraz przewodniczącym Komisji Sportu i Turystyki Pawłem Wiśniewskim. W wyniku rozmów potwierdzona została decyzja o budowie nowego boiska, które ma powstać już na jesień.

W zeszłym tygodniu zmarł w wieku 84.lat Marian Skupień wieloletni działacz Skry, członek zarządu klubu, a do ostatnich dni aktywnie związany z klubem Seniora Skry. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 26.czerwca, na cmentarzu św. Rocha. Msza św. zostanie odprawiona o godz. 13.00. w kościele na terenie cmentarza. Cześć Jego Pamięci.

W rozegranych w ostatnich dniach sparingach padły następujące rezultaty:

Znicz Kłobuck – Raków Częstochowa (jr.) 9:0
Płomień Czarny Las – Płomień Lgota Mała 3:1
Orzeł Pawonków – Start Dobrodzień, 1:6 (0:2)
Liswarta Krzepice – OKS Olesno 2:0
Unia Lubecko – LKS Wierzbie 9:8 (3:4)
Unia Masłońskie - Płomień Częstochowa 2:7
Pogoń Kamyk – Skra Częstochowa (jr) 3:1
Gmina Kłomnice – Victoria Częstochowa, 4:3 (1:3)
2x Bartłomiej Rak, Tomasz Wypych, Adam Mielczarek -
Unia Kalety - LKS Tęcza Wielowieś, 2:1 (0:0)
Damian Zuber, Dawid Baron -
Zieloni Żarki – Łazowianka Łazy 7:1 (4:1)
4x Bartosz Gliński, Kajetan Sikora, Mateusz Niedbała, Testowany –
Sparta Lubliniec – LKS Sieraków Śl., 2:1 (1:1)
- Mateusz Kinscher

 

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

 

Log in or create an account