Poraj skreczował

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

Za nami kolejny etap przygotowań i sparingów poprzedzających nowy sezon. Spore zmiany nastąpiły w czwartej lidze, gdzie nie zobaczymy dość długo Polonii Poraj. W rozgrywkach centralnych pozostały nam dwa zespoły – Rakowa i Skry, która zremisowała u siebie z Resovią Rzeszów i awansowała na dziewiąte miejsce.

Skra Częstochowa – Resovia Rzeszów 0:0
Czarni Starcza - Warta Kamieńskie Młyny 3:1
Zieloni Żarki - Raków Częstochowa U17 1:2 (0:1)
Kajetan Sikora -
Przemsza Siewierz - Victoria Częstochowa 7:0 (3:0)
Pogoń Kamyk - Grom Miedźno 2:0 (1:0)
Sławomir Zając, Szymon Mendak
Oksza Łobodno – Victoria Częstochowa 5:6
GKS Koziegłowy – Sokół Olsztyn 0:4
Znicz Kłobuck – Orzeł Kiedrzyn 3:1 (2:0)
3x Kamil Wojtyra – Alex Bednarek


W kadrze Orła można było zobaczyć nowo pozyskanych zawodników: Karola Jarosa, Mariusza Kurasińskiego oraz Miłosza Socha i Konrada Skoczylasa. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego przygotowują się do rozgrywek na obiekcie przy Starzyńskiego.
- Na nasz macierzysty obiekt w Kiedrzynie wrócimy we wrześniu od piątej kolejki, gdy nowa murawa będzie gotowa do gry i treningów – zapowiedział Adam Całusiński.

W bramce Zielonych Żarki pojawił się pozyskany z MKS Myszków bramkarz Wiktor Pikuła. Jego miejsce w Myszkowie zajął Rafał Kotecki. Ekipę Zielonych opuszczają również Paweł Janik i Konrad Skoczylas.

Spore zmiany szykują się w Piaście Lubojna, gdzie sprawdzani są: Mariusz Stelmaszczyk (Sokół Wręczyca), Kamil Cyran (Sokół Wręczyca), Karol Zawada (Unia Rędziny), Konstanty Markiewicz (Ajaks Częstochowa), Marcin Wolbisz (Ajaks Częstochowa), Mateusz Piątek (Płomień Czarny Las), Dawid Irasiak (Stradom Częstochowa), Piotr Pijanka (Pogoń Kamyk), Kamil Zaskórski (Ajaks Częstochowa), Damian Suwka (Płomień Czarny Las), Wiktor Kwapisz (Płomień Czarny Las), Tomasz Kowalski (GLKS Strzelce Wielkie), Konrad Dobrucki (Ajaks Częstochowa).

Polonia Poraj po sześciu udanych sezonach opuściła szeregi czwartoligowców. Od nowego sezonu będzie występować na poziomie A-klasy, w którym ostatnio występowała w latach 2005/2006 pieczętując awans w ostatniej kolejce i rzutem na taśmę wyprzedzając Kamienicę Polską. Szkoleniowcem został Mateusz Pawłowski, który prowadził grupy młodzieżowe i zespół B-klasy. To na tych podwalinach będzie budowana drużyna do najbliższych rozgrywek. Dotychczasowy trener, Rafał Psonka przeszedł do Przemszy Siewierz.
- W środę mijał termin zgłoszeń do rozgrywek czwartoligowych i z wielkim żalem musieliśmy wycofać zespół z rozgrywek. Pozostanie nam budowanie nowej drużyny na bazie naszych juniorów i wychowanków. Podejrzewam, że z ekipy czwartoligowej niewielu będzie chciało kontynuować grę w barwach Polonii – powiedział Michał Grzybowski.
W najbliższych dniach zostanie rozwiązany problem z kształtem grup i rozgrywek. Z „naszej” grupy wycofała się bowiem również Slavia Ruda Śląska, a w pozostałe dwa zespoły z grupy drugiej.

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

Log in or create an account