Przebudowa w Kłobucku

  • Published in News
cz-piłka.pl. piłka nożna, Częstochowa, football, Waldemar Deska, football photo gallery, football photos, Skra Częstochowa - Raków Częstochowa

We wtorek Burmistrz Kłobucka, Jerzy Zakrzewski, podpisał umowę na zadanie inwestycyjne pn.: „Przebudowa boiska piłkarskiego na terenie OSiR w Kłobucku” z firmą Stadionbudowa Sp. z o.o., a następnego dnia ruszyły prace na obiekcie.

Do wykonania jest studnia głębinowa przeznaczona do podlewania boiska wraz z systemem nawadniania, odwodnienie boiska oraz budowa czteromasztowego oświetlenia na obiekcie. Wartość umowy wynosi 1.219.700,00 zł brutto. Planowana data zakończenia realizacji to 30. września 2020 r. Modernizacja boiska to jeden z etapów generalnej przebudowy obiektu sportowego OSiR-u mającym służyć rekreacji mieszkańców i dostosowanie całego obiektu do wymagań czwartoligowych po awansie Znicza Kłobuck.
- Czwarta liga na nowym stadionie – to przesłanie Burmistrza Jerzego Zakrzewskiego. Po chwilowych zawirowaniach wokół klubu wszystko wróciło do normy. Prezesowi Zalskiemu udało się prawie w całości utrzymać skład drużyny. Zawodnicy będą trenować i grać na czas modernizacji boiska najprawdopodobniej w Łobodnie. We wrześniu po rozłożeniu murawy obiekt będzie praktycznie gotowy do użytku. Następnym etapem będzie budowa bieżni lekkoatletycznej – zapowiedział Burmistrz Kłobucka, Jerzy Zakrzewski.
Z ekipy Tomasza Juszczyka, który po skończeniu kursu UEFA A nadal będzie prowadził zespół, odeszli do Myszkowa Paweł Marchewka i Dominik Marek. Marcin Sroka postanowił zawiesić piłkarskie buty na kołku. Dawid Wojtyra przynajmniej do końca roku będzie pracował za granicą, a Błażeja Stępnia czeka operacja i długa rehabilitacja. Pozostali z optymizmem rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do kolejnego czwartoligowego sezonu. Pierwszy sparing piłkarze Znicza rozegrają w środę, 17.czerwca, z Orłem Kiedrzyn.
Niektórzy już rozgrywają swoje mecze kontrolne wykorzystując złagodzenie obostrzeń związanych z koronawirusem.
Zieloni Żarki – Jura Niegowa 6:2
- Rafał Bacior, Adam Haładus
Czarni Starcza - Płomień Częstochowa 3:1
Ruch Chorzów - MKS Myszków 3:2 (2:0)
Tomasz Podgórski (karny), Mateusz Bartolewski, Jaku Słota - Sebastian Stankiewicz, Marcin Kowalski
KS Stradom – Orlik Blachownia 7:1 (0:0)
5x Maciej Malinowski, Testowany, Samobójczy - Adam Janik                                                                                                        - Pierwsza połowa ok, w drugiej niestety się posypało. Za bardzo co poniektórzy się rozluźnili, a potem już głowy nie dały rady - podsumował spotkanie Rafał Kożuch, trener Orlika. 

Ajaks Częstochowa – Znicz Kłobuck 2006/08 5:2 (3:0)
- Hubert Kociszewski, Alexander Górski
Skra Częstochowa U14 - Raków Częstochowa U13 2:1
Wisła Kraków U15 - Raków Częstochowa U15 0:8
Wisła Kraków U16 - Raków Częstochowa U16 1:3
Raków Częstochowa U12 - Hutnik Kraków U12 8:3
Raków Częstochowa U14 - GKS Katowice U14 1:2
Szombierki Bytom - Raków II Częstochowa 0:1
- Kamil Chylinski
Sokół Aleksandrów Łódzki – Victoria Częstochowa 5:4 
Odra Miasteczko Śląskie – Liswarta Lisów 6:1 (2:1)
- Piotr Pyka

Mechanik Kochcice - KS Gwoździany 2:1 (0:1)
2x Błażej Strzoda - Dominik Niemiec
Ruch Kochanowice – Sparta Lubliniec 3:0 (1:0)
Kochanowiczanie pewnie wygrali w Tworogu ze Spartą Lubliniec i zostali triumfatorem Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Lubliniec. Stawką był okazały puchar, awans do kolejnej rundy oraz kwota dwóch tysięcy PLN. Gratulujemy. Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że dwie bramki zdobył Arkadiusz Serwatka i jedną Konrad Kuzior. 

cz-piłka.pl, foto: Waldemar Deska

 

Log in or create an account